Ana Sayfa

Bu Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretÇi
Konu Kapalı  Gönder 
01 Fax
111333444455555
Bu Konuyu Oyla:
Değerlendir:
Konu Görünümü Doğrusal Görünüm
osman75
Rank 5
*

Çevrimdışı

Üçgen  Mesajlar: 1,431
Üçgen  Üyelik Tarihi: 03-11-2013
Üçgen  Rep Puanı: 0
Üçgen 
Teşekkürler: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür edildi.
Mesaj: #1
01 Fax
[Resim: Entera-Logo01aa8.jpg]Faks teknolojisi hayatımıza girmeden önce iletişimde belge transferi imkansızdı. Bu teknoloji bize telefon hattı üzerinden net bir biçimde belge transferine imkan sağladı. Gerekli olan tertibat iki adet birbiri ile iletişim kurabilecek fax cihazı ve telefon hattıdır. Bu cihazlar üzerinden özel kağıtlar üzerine baskı yapmak suretiyle belgelerin bir taraftan diğer tarafa transfer edilmesi mümkün kılınıyordu. Türkçe ’ye çok güzel bir şekilde çevrilen faks kelimesi belgegeçer olarak çok fazla kullanım alanı bulamadı. Çünkü faks kelimesi çok net bir biçimde yaygınlaştı ve insanların dilinde net bir şekilde anılmaya başlandı. Herkes aslında bir çeşit belge transferi olan bu teknolojiyi anlamak noktasında çok yol kat etmemişti. Yani başlardan her iş yerinde bile bir faks makinesine rastlamak mümkün değildi. Ancak zamanla teleks gibi ya da telgraf gibi iletişim araçlarının yerini faks aldı.

Faks ile artık nerede olursak olalım eğer faks makinemiz ve internet hattımız var ise istediğimiz belgeyi rahatlıkla aktarabiliyorduk. Bu aktarma sürecinde de hem alıcı hem gönderici bilgilendiriliyordu. Faks makineleri belgenin sağlıklı bir biçimde iletilip iletilmediğini her iki tarafa da bilgi şeklinde geçecek şekilde tasarlanmıştı ki bu bilgilendirme sistemi yanlış anlaşılmaları ve kötü niyetleri de ortadan çok net bir biçimde kaldırabiliyordu. Bu noktada faks makinelerinin bu akıllı detayları onların seneler boyunca iş yerlerinin ve bazı evlerin vazgeçilmez eşyası olarak onları öne çıkaracaktı. Faks günümüzde halen yaygın bir şekilde kullanılıyor, bir diğer taraftan kullanım alanı her geçen gün zayıflıyor çünkü internet dediğimiz iletişim ağı her çeşit bilgi ve belgenin çok hızlı bir biçimde gönderilmesi imkanını beraberinde getiriyor.Fax ihtiyaçlarının internet üzerinden halledilmesinin mümkün olduğu günümüzde http://www.entera.com.tr adresini ziyaret ederek detaylı bilgi edinebilirsiniz.
Eğer internet var ise artık her şey kolayca halledilebiliyor ve çoğu noktada faks dediğimiz teknoloji gereksiz ve yetersiz kalıyor. Çünkü faks teknolojisini sadece siyah beyaz olarak belgelerin aktarılması noktasında yetenekli ama internet üzerinden her çeşit belgeyi aslına örnek olarak göndermek mümkündür. Bu sebeple faks teknolojisi kullanılmakla beraber her geçen kullanımından terk edilen bir alışkanlık olarak görülebilir. Faks, eskiyor ama kullanılıyor. İnternet teknolojisi ile detaylandırılmış faxhizmetini almak için http://entera.com.tr adresini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.
13-10-2014 15:55
Tüm Mesajlarını Bul
Bot Moderatör
Mod

Oto Mesaj

Konunuzu uygun kategoriye açmaya özen gösteriniz. Uygun Kategorilere Açılmayan Konuları Sağ Alttan Uyar a Tıklayarak Bize Rapor Ediniz. Kırık Linkleri de Bize Rapor Ediniz...

13-10-2014 15:55
Konu Kapalı  Gönder 

Anahtar Kelimeler

01 Fax indir, 01 Fax Videosu, 01 Fax online izle, 01 Fax Bedava indir, 01 Fax Yükle, 01 Fax Hakkında, 01 Fax nedir, 01 Fax Free indir, 01 Fax oyunu, 01 Fax download


01 Fax
Yazdırılabilir Sürüm
Bu Konuyu Arkadaşına Gönder
Konuya Abone Ol
Forum'a Git:
Göz Kapağı Şişmesi||| Mide Şişkinliği|||

Zaman: 19-06-2018, 11:32

İletişim - Bedava Siteni Tanıt - Hafif Sürüm - RSS - Yukarıya dön