Ana Sayfa

Bu Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretÇi
Cevapla  Gönder 
Android ve Android de Hile ?
111333444455555
Bu Konuyu Oyla:
Değerlendir:
Konu Görünümü Doğrusal Görünüm
wanted21
Rank 2
*

Çevrimdışı

Üçgen  Mesajlar: 51
Üçgen  Üyelik Tarihi: 15-05-2014
Üçgen  Rep Puanı: 0
Üçgen 
Teşekkürler: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür edildi.
Mesaj: #1
Android ve Android de Hile ?
Android kelime olarak birçok bilim kurgu filminden de hatırlanacağı üzere insan görünümlü robotlara verilen bir ad. Bizim konumuz ise bugün dünya akıllı telefon piyasasını domine eden ve Google tarafından geliştirilen açık kaynak kodlu yazılım yani android işletim sistemi (android os). Her ne kadar bir çok insan bu konudan iyi anladığını söylese de internette yaptığım araştırmalarda pek çok insanın android nedir, android işletim sistemi ne demektir gibi sorgu ve aramalar yaptığını gördüm. Bu nedenle android nedir sorusunun cevabını bu yazıda basitçe anlatmaya çalışacağım.

Bu konuda hiçbir şey bilmeyen arkadaşlar için şöyle bir örnek verelim: Nasıl ki bilgisayarınızda birçok programı (oyun, yazı çizi programları, sohbet programları vs.) kullanıyorsunuz fakat bilgisayarınız -büyük çoğunluk için- Windows işletim sistemi üzerinden tüm bu programları yürütüyorsa, işte Android işletim sistemi de aynısını akıllı telefonlar için yapıyor.

[Resim: onlinelogomaker-052714-1402.png]Android telefonlarda kullanılan uygulamalar ise Google'ın açık kaynak kodu uygulaması sayesinde dileyen herkes tarafından üretilebiliyor. Bu uygulamaları hazırlayanlar büyük şirketler olduğu gibi SDK(Software Development Kit / Yazılım Geliştirme Aracı) adı verilen programı edinerek uygulamalar hazırlayan ve bu uygulamalara reklam almak suretiyle para kazanan bireyler de olabilir. Androidli telefonlar için Google Play(eski adıyla Android Market) den ücretli veya ücretsiz birçok uygulama edinebilirsiniz. Şu anda akıllı telefon piyasasının neredeyse dörtte üçünü androidli telefonlar oluşturuyor. Diğer telefon işletim sistemleri ise başta Aplle'ın iPhone için geliştirdiği IOS, özellikle Nokia'nın yeni modellerinde kullandığı Windows Phone ve Blackberry nin tıpkı Apple gibi kendi telefonları için geliştirdiği Blackberry OS olarak sıralanabilir.

Eğer aklınızda neden Androidli bir telefon tercih etmeliyim gibi bir soru varsa buna da şu şekilde cevap verebiliriz. Öncelikle diğer işletim sistemleri ile karşılaştırıldığında Android kullanıcılarına çok geniş imkanlar sunmaktadır. Telefonun birçok özelliğini ve işlemlerini daha iyi kontrol edebilirsiniz. Yani en başta özgürlük. Yazılım geliştiriciler öncelikle daha geniş kitlelere hitap etmek istedikleri için hazırladıkları uygulamaları sunacakları platformlar arasında Android ve IOS her zaman önceliklidir. Bazı firmalar Windows Phone işletim sistemi için içerik geliştirmeyeceklerini açıklamışlardır. Yani bir diğer sebep DAHA GENİŞ İÇERİK! Bununla birlikte telefona ROOT atmak suretiyle (bu konuyu iyice incelemeden karar vermeyin çünkü telefonunuzun garanti kapsamından çıkması daha da kötüsü geri döndürülemeyecek şekilde bozulması olasılık dahilindedir) telefonun işlemci hızına kadar neredeyse her şeyini kontrol etme imkanına sahip olmanızdır. Yani DAHA FAZLA ÖZGÜRLÜK.

Android temel olarak Linux tabanlı bir yazılımdır. IPhone machintosh tabanlı, windows phone da windows tabanlıdır. Bu durum Androidin zayıf yanlarından birini teşkil etmektedir. Çünkü Android Linux üzerinde çalışan Sandboxed(kum havuzu) bir yazılımdır. Bu şekilde adlandırılmasının nedeni, çocukların oynadığı kum havuzlarını gözünüzün önüne getirirseniz eğer, oyun alanı havuzun sınırlarına kadardır. İşte tıpkı bu çocuğun alanının sınırlı olması gibi Androidin alanı da Linux un sınırları kadardır. Orta düzey bir kullanıcı için ise bu çok büyük bir sorun teşkil etmeyecektir. Android ile ilgili eleştirilen bir diğer konu ise bir çok farklı üreticiye sunulduğundan dolayı programda zaman zaman kararsızlıklar yaşanmasıdır. Apple firması belirli sayıda model üreterek bunlara uygun yazılımlar geliştirirken Google Android yazılımını hazırlarken birçok farklı telefonda, farklı işlemciler, ekranlar vs. ile birlikte kullanılacağı için programı hazırlamak daha karmaşık hale gelmektedir. Bunun sonucunda da bazı telefonlarda zayıf performans gözlemlenebilmektedir.

Android nedir veya Android İşletim Sistemi ne demektir sorusuna cevap vermeye ve Android in artılarını ve eksilerini kısaca ve basit bir dille yukarıda anlatmaya çalıştım. Her sistem gibi Android de mükemmel değil belki ama şu an telefon piyasasında ihtiyaçlarınıza en iyi cevap verebilecek olan sistem de kesinlikle Androiddir.
12-09-2014 21:18
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Bot Moderatör
Mod

Oto Mesaj

Konunuzu uygun kategoriye açmaya özen gösteriniz. Uygun Kategorilere Açılmayan Konuları Sağ Alttan Uyar a Tıklayarak Bize Rapor Ediniz. Kırık Linkleri de Bize Rapor Ediniz...

12-09-2014 21:18
Cevapla  Gönder 

Anahtar Kelimeler

Android ve Android de Hile ? indir, Android ve Android de Hile ? Videosu, Android ve Android de Hile ? online izle, Android ve Android de Hile ? Bedava indir, Android ve Android de Hile ? Yükle, Android ve Android de Hile ? Hakkında, Android ve Android de Hile ? nedir, Android ve Android de Hile ? Free indir, Android ve Android de Hile ? oyunu, Android ve Android de Hile ? download


Android ve Android de Hile ?
Yazdırılabilir Sürüm
Bu Konuyu Arkadaşına Gönder
Konuya Abone Ol
Forum'a Git:
Göz Kapağı Şişmesi||| Mide Şişkinliği|||

Zaman: 22-04-2018, 09:53

İletişim - Bedava Siteni Tanıt - Hafif Sürüm - RSS - Yukarıya dön