Ana Sayfa

Bu Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretÇi
Cevapla  Gönder 
Askeri Alanda Doktorluk Kariyeri Yapmak İsteyenler
111333444455555
Bu Konuyu Oyla:
Değerlendir:
Konu Görünümü Doğrusal Görünüm
nullsix
Moderator

Çevrimdışı

Üçgen  Mesajlar: 3,206
Üçgen  Üyelik Tarihi: 22-10-2012
Üçgen  Rep Puanı: 0
Üçgen 
Teşekkürler: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür edildi.
Mesaj: #1
Askeri Alanda Doktorluk Kariyeri Yapmak İsteyenler
Askeri Alanda Doktorluk Kariyeri Yapmak İsteyenler

Doktorluk mesleği, kapsamı gereği oldukça farklı alanlar ile dirsek teması içerisinde olabilmektedir. Kendi içerisinde dahi oldukça farklı branşlara sahip bu meslek dalında, farklı kurumlar içerisinde de görev yapabilmek mümkünüdür. Bu alanlarda birisi de, askerlik mesleği ile doktorluk mesleğini bir araya getiren askeri doktorluk mesleği olmaktadır. Peki, bu alanda doktorluk yapmak isteyen kişiler için, yeterli şartlar sağlanmakta mıdır?

Tabip yarbay, tabip binbaşı ya da albay… Askerliğin üst düzey rütbeleri ile birlikte, doktorluk mesleğinin statüsünü birleştirmek isteyenler için, 2 farklı yol bulunmaktadır. Bunlardan ilki GATA bünyesinde eğitim görmek ya da tıp eğitimi sonrasında askeri alana kaymaktır. GATA içerisinde bulunan akademi ve fakültelerde, doktor adaylarına oldukça kapsamlı ve kaliteli bir eğitim verilmektedir. Ancak doktorluk mesleğine başlayanlar, pek çok farklı konuda şikâyetlerini sunmaktadırlar.

Askeri doktorluk mesleği içerisindeki en büyük sorunlardan birisi, doktorluk alanında verilen eğitimin kalitesin yanında, askeri alanda verilen eğitimin yetersizliğidir. En önemli sorun ise mecburi hizmet süresinin uzunluğu, bu süreyi doldurmadan ayrılmak isteyen kişiler için oluşturulan ağır şartlar ve maddi yetersizliklerdir. Özellikle, pratisyen hekimlik süresinde ücret alamayan doktor adaylarının maddi kayıpları büyük boyutlarda olmaktadır. Ayrıca doktorluk aşamasında alınan maaş da, emsallerine oranla oldukça düşük seviyelerde kalmaktadır.

Yazının devamı burada

imza: Oyun - Forum
03-04-2015 18:55
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Bot Moderatör
Mod

Oto Mesaj

Konunuzu uygun kategoriye açmaya özen gösteriniz. Uygun Kategorilere Açılmayan Konuları Sağ Alttan Uyar a Tıklayarak Bize Rapor Ediniz. Kırık Linkleri de Bize Rapor Ediniz...

03-04-2015 18:55
dezeras
Rank 1
*

Çevrimdışı

Üçgen  Mesajlar: 32
Üçgen  Üyelik Tarihi: 03-06-2015
Üçgen  Rep Puanı: 0
Üçgen 
Teşekkürler: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür edildi.
Mesaj: #2
RE: Askeri Alanda Doktorluk Kariyeri Yapmak İsteyenler
güzel paylaşım..
03-06-2015 16:02
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Cevapla  Gönder 

Anahtar Kelimeler

Askeri Alanda Doktorluk Kariyeri Yapmak İsteyenler indir, Askeri Alanda Doktorluk Kariyeri Yapmak İsteyenler Videosu, Askeri Alanda Doktorluk Kariyeri Yapmak İsteyenler online izle, Askeri Alanda Doktorluk Kariyeri Yapmak İsteyenler Bedava indir, Askeri Alanda Doktorluk Kariyeri Yapmak İsteyenler Yükle, Askeri Alanda Doktorluk Kariyeri Yapmak İsteyenler Hakkında, Askeri Alanda Doktorluk Kariyeri Yapmak İsteyenler nedir, Askeri Alanda Doktorluk Kariyeri Yapmak İsteyenler Free indir, Askeri Alanda Doktorluk Kariyeri Yapmak İsteyenler oyunu, Askeri Alanda Doktorluk Kariyeri Yapmak İsteyenler download


Askeri Alanda Doktorluk Kariyeri Yapmak İsteyenler
Yazdırılabilir Sürüm
Bu Konuyu Arkadaşına Gönder
Konuya Abone Ol
Forum'a Git:
Göz Kapağı Şişmesi||| Mide Şişkinliği|||

Zaman: 22-05-2018, 01:20

İletişim - Bedava Siteni Tanıt - Hafif Sürüm - RSS - Yukarıya dön