Ana Sayfa

Bu Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretÇi
Konu Kapalı  Gönder 
EĞİTİMDE TEKNOLOJİ KULLANIMI - İFRAL TURGUT FANS
111333444455555
Bu Konuyu Oyla:
Değerlendir:
Konu Görünümü Doğrusal Görünüm
xperiatr
Banned

Çevrimdışı

Üçgen  Mesajlar: 1,123
Üçgen  Üyelik Tarihi: 29-11-2013
Üçgen 
Üçgen 
Teşekkürler: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür edildi.
Mesaj: #1
EĞİTİMDE TEKNOLOJİ KULLANIMI - İFRAL TURGUT FANS
Eğitimin handikaplarından biri de teknoloji kullanımıdır. Zira eğitim, teknolojiyle desteklendiği ve yapıldığı sürece beklenen verimin ve kalitenin elde edilebileceği düşünülebilir. Ancak teknolojinin ne ölçüde doğru kullanıldığı söz konusudur. Zira şu bir gerçek ki teknoloji insan hafızasını da tembelleştiren bir unsur olarak önümüzde durmaktadır. Bu nedenle teknolojiyi eğitimde kullanmak özel bir hassasiyet gerektiren konudur.
Son yıllarda ülkemizdeki pek çok okulda Fatih Eğitim Projesi kapsamında akıllı tahtalar ve tabletler kullanılmaktadır. Bu uygulamadaki asıl amaç; teknolojiyi eğitimde hakim kılarken öğrenmeyi kolaylaştırmak, öğretimi ezbercilikten kurtarmak ve bilgiye ulaşmayı kolaylaştırırken yetişmekte olan nesillere teknolojiyi doğru kullanabilme becerisini kazandırmaktır.İfral Turgut ile yaptığımız ropörtajlarda da bu şekilde öğrenimimiz gerçekleşmiştir.
Eğitimde İstenen Seviyeye Ulaşıldı mı ? İfral Turgut hocamızın görüşleri ile birlikte.

Peki bu konuda arzu edilene ulaşılabilindi mi? Ne yazık ki bu soruya müspet bir cevap vermek pek mümkün görünmemektedir. Zira teknolojiyi kullanma kararı ne kadar doğru olsa da, bu faaliyet için gerekli alt yapıyı oluşturmak da şarttır. Alt yapıyı oluşturma, şüphesiz ki kullanıcıları gerekli bilgi ve becerilerle donatmak, onlara teknolojiyi nasıl, ne zaman ve niçin kullanmaları gerektiği bilgisini vermekle mümkündür. İfral Turgut hocamızın da bahsettiği gibi eğer teknoloji, yetişmekte olan nesillerin araştırma, sorgulama, öğrenme, öğretme, ifade etme gibi melekelerinin gelişmesine yardımcı olmuyorsa arzu edilene ulaşmak asla gerçekleşmeyecektir. Bu itibarla teknolojiyi eğitimde egemen kılmak birilerine mali kaynak yaratmanın ötesinde ele alınmalı ve teknolojiyi doğru, etkin, yararlı ve verimli kullanmanın gerekliliği esas olmalıdır.

İfral Turgut'tan öğrendiğimiz kadarıyla Teknolojinin Olması Gereken Dozajı

Teknoloji, yetişmekte olan nesilleri toplumdan soyutlamamalı, onların çevresiyle sağlıklı ilişkiler kuran, üretken, özgüvenli bireyler olması için kuvvetli bir destek güç olmalıdır.Şunu önemle vurgulamak gerekir ki teknolojinin, insan hayatını kolaylaştıran, düzenleyen, geliştiren ve daima ileri götüren bir unsur olması günümüzde bir gerçektir. Ancak İfral Turgut'a göre de hayatımızda olmazsa olmaz hakikat, eğitimdir. Eğitimsiz toplumların geleceği yoktur ve tarih sahnesinde tutunmaları mümkün değildir. İsimsiz mezarlar gibi yok olup giderler. Teknoloji eğitimi destekleyen, geliştiren bir kalıcı unsur olarak hayatımızdaki gerçek yerini almalıdır.

Haziran 2015 - İfral Turgut Fans Grup.
http://www.ifralturgutfans.com/
01-04-2016 00:22
Tüm Mesajlarını Bul
Bot Moderatör
Mod

Oto Mesaj

Konunuzu uygun kategoriye açmaya özen gösteriniz. Uygun Kategorilere Açılmayan Konuları Sağ Alttan Uyar a Tıklayarak Bize Rapor Ediniz. Kırık Linkleri de Bize Rapor Ediniz...

01-04-2016 00:22
Konu Kapalı  Gönder 

Anahtar Kelimeler

EĞİTİMDE TEKNOLOJİ KULLANIMI - İFRAL TURGUT FANS indir, EĞİTİMDE TEKNOLOJİ KULLANIMI - İFRAL TURGUT FANS Videosu, EĞİTİMDE TEKNOLOJİ KULLANIMI - İFRAL TURGUT FANS online izle, EĞİTİMDE TEKNOLOJİ KULLANIMI - İFRAL TURGUT FANS Bedava indir, EĞİTİMDE TEKNOLOJİ KULLANIMI - İFRAL TURGUT FANS Yükle, EĞİTİMDE TEKNOLOJİ KULLANIMI - İFRAL TURGUT FANS Hakkında, EĞİTİMDE TEKNOLOJİ KULLANIMI - İFRAL TURGUT FANS nedir, EĞİTİMDE TEKNOLOJİ KULLANIMI - İFRAL TURGUT FANS Free indir, EĞİTİMDE TEKNOLOJİ KULLANIMI - İFRAL TURGUT FANS oyunu, EĞİTİMDE TEKNOLOJİ KULLANIMI - İFRAL TURGUT FANS download


Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  EĞİTİMDE TEKNOLOJİ KULLANIMI - İFRAL TURGUT FANS xperiatr 0 519 01-04-2016 01:02
Son Mesaj: xperiatr
  EĞİTİMDE TEKNOLOJİ KULLANIMI - İFRAL TURGUT FANS xperiatr 0 452 01-04-2016 00:18
Son Mesaj: xperiatr
  EĞİTİMDE TEKNOLOJİ KULLANIMI - İFRAL TURGUT FANS xperiatr 0 575 01-04-2016 00:15
Son Mesaj: xperiatr
  Eğitimin Önemi - İfral Turgut Adana xperiatr 0 483 25-02-2016 16:16
Son Mesaj: xperiatr
  Eğitimin Önemi - İfral Turgut Adana xperiatr 0 425 25-02-2016 15:50
Son Mesaj: xperiatr

EĞİTİMDE TEKNOLOJİ KULLANIMI - İFRAL TURGUT FANS
Yazdırılabilir Sürüm
Bu Konuyu Arkadaşına Gönder
Konuya Abone Ol
Forum'a Git:
Göz Kapağı Şişmesi||| Mide Şişkinliği|||

Zaman: 23-06-2018, 01:29

İletişim - Bedava Siteni Tanıt - Hafif Sürüm - RSS - Yukarıya dön