Ana Sayfa

Bu Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretÇi
Konu Kapalı  Gönder 
Eğitimin Önemi - İfral Turgut Adana
111333444455555
Bu Konuyu Oyla:
Değerlendir:
Konu Görünümü Doğrusal Görünüm
xperiatr
Banned

Çevrimdışı

Üçgen  Mesajlar: 1,123
Üçgen  Üyelik Tarihi: 29-11-2013
Üçgen 
Üçgen 
Teşekkürler: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür edildi.
Mesaj: #1
Eğitimin Önemi - İfral Turgut Adana
Merhaba arkadaşlar,
Bugün sizlere eğitimin önemini anlamakta zorluk çeken vatandaşların fazlaca olduğu memleketimizin eğitim duayeni İfral Turgut hocamızla bazı anılarımızı paylaşacağız. Şuanda emekli olan saygıdeğer hocamız İfral Turgut, kendinize yapılmasını istemediğiniz şeyi başkasına yapmayınız sözüyle gerçek anlamda bir öğretici olduğunu gördüğümüz bir insan.

Bahsetmek gerekir ki, özel okullarda eğitimin kalitesi hakkında veliler arasında iyi söylentiler olmadığı açıktır. Özel okullarda öğrencilere yüksek not verilme durumu çoğu veli tarafından bilinir. Ancak İfral Turgut hocanın katıldığımız tüm derslerinde muazzam yüksek bir eğitim kalitesi ve adaletli not sistemini hissettiğimizi burada belirtmek isteriz. Adana'daki tüm özel okulların durumunu düşündüğümüzde, ortalamanın oldukça üstünde bir eğitim klasıyla karşı karşıya geliyoruz.

Herşeyden önce küresel düzeydeki ekonomik ve sosyal alanlardaki gelişme ve eğilimler, eğitim sistemlerini şekillendirmektedir. Eğitimin geleceğini etkileyen çeşitli gelişmelerin incelenmesi, eğitim alanında çalışan pek çok kişiyi (eğitim politikacıları, eğitim ve okul yöneticileri, öğretmen eğitimcileri, öğretmenler vb.) yakından ilgilendirir ve onların eğitimin çevresindeki olayları daha iyi anlamalarına ve geleceğe yönelik politika ve strateji geliştirmelerine katkıda bulunabilir.

Eğitimin faydalarının belirlenmesi konusundaki çalışmalarda, ölçme güçlükleri nedeniyle eğitimin dışsallıklarının ihmal edildiği sıkça vurgulanmaktadır. Bu bağlamda McMahon (2002), eğitimin dışsallıklarıyla ilgili çalışmalarında, eğitimin nüfus ve sağlık üzerindeki etkileriyle ilgili konulara (net nüfus artışı, doğurganlık, ömür uzunluğu, bebek ölümleri) ayrı bir yer ve önem vermektedir.

Nüfus artışı üzerinde eğitimin etkisi, doğurganlık oranlarını azaltma ve sağlığı geliştirme yollarıyla gerçekleşmektedir. Eğitimin sağlık üzerindeki etkileri, nüfus artışıyla doğrudan ilişkileri nedeniyle, ömür uzunluğundaki artışa ve bebek ölüm oranlarındaki azalmaya etkileri bakımından ölçülmektedir. Daha fazla eğitim, yaşam beklentisini artırır ve annenin eğitimi, kızların doğurganlığını düşürür.
Derslerinden nüfus artışı ve bunun eğitime etkisi hakkında önemli bilgiler edindiğimiz İfral Turgut hocamıza can-ı gönülden teşekkür eder, öğrencileri olarak kendisini saygıyla selamlarız.
25-02-2016 15:50
Tüm Mesajlarını Bul
Bot Moderatör
Mod

Oto Mesaj

Konunuzu uygun kategoriye açmaya özen gösteriniz. Uygun Kategorilere Açılmayan Konuları Sağ Alttan Uyar a Tıklayarak Bize Rapor Ediniz. Kırık Linkleri de Bize Rapor Ediniz...

25-02-2016 15:50
Konu Kapalı  Gönder 

Anahtar Kelimeler

Eğitimin Önemi - İfral Turgut Adana indir, Eğitimin Önemi - İfral Turgut Adana Videosu, Eğitimin Önemi - İfral Turgut Adana online izle, Eğitimin Önemi - İfral Turgut Adana Bedava indir, Eğitimin Önemi - İfral Turgut Adana Yükle, Eğitimin Önemi - İfral Turgut Adana Hakkında, Eğitimin Önemi - İfral Turgut Adana nedir, Eğitimin Önemi - İfral Turgut Adana Free indir, Eğitimin Önemi - İfral Turgut Adana oyunu, Eğitimin Önemi - İfral Turgut Adana download


Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Adana Burak Nakliyat dj_ibo_g_h 0 8 Dün 01:05
Son Mesaj: dj_ibo_g_h
  Hacamat ve Hacamatın Önemi dj_ibo_g_h 1 420 28-05-2017 21:30
Son Mesaj: delaporta44
  Biyoistatistik ve Önemi dj_ibo_g_h 1 362 28-05-2017 21:30
Son Mesaj: delaporta44
  Adana Evden Eve Nakliyat dj_ibo_g_h 0 306 05-01-2017 12:02
Son Mesaj: dj_ibo_g_h
  Adana Evden Eve Nakliyat dj_ibo_g_h 0 282 04-01-2017 22:59
Son Mesaj: dj_ibo_g_h

Eğitimin Önemi - İfral Turgut Adana
Yazdırılabilir Sürüm
Bu Konuyu Arkadaşına Gönder
Konuya Abone Ol
Forum'a Git:
Göz Kapağı Şişmesi||| Mide Şişkinliği|||

Zaman: 20-06-2018, 08:29

İletişim - Bedava Siteni Tanıt - Hafif Sürüm - RSS - Yukarıya dön