Ana Sayfa

Bu Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretÇi
Cevapla  Gönder 
Fabrika İnşaatı
111333444455555
Bu Konuyu Oyla:
Değerlendir:
Konu Görünümü Doğrusal Görünüm
mesut78
Rank 4
*

Çevrimdışı

Üçgen  Mesajlar: 473
Üçgen  Üyelik Tarihi: 16-06-2016
Üçgen  Rep Puanı: 0
Üçgen 
Teşekkürler: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür edildi.
Mesaj: #1
Fabrika İnşaatı
[Resim: mata-logo.png]
Fabrika İnşaatı
Fabrika İnşaatı fabrika çeşidine, üretim niteliğine göre farklılık gösterebilen, pek çok farklı standardı bulunan özel bir inşaat alanıdır. Herhangi bir hangarın inşasından hayli farklı bir süreç olan fabrika inşaatı süreci, üreticinin üretim gereçlerini doğru biçimde konuşlandırabileceği alanı sağlaması, ergonomik olması, depolama ve sevkiyat koşullarının sağlanması, yönetim birimleri ve diğer ek binalarının inşası gibi pek çok sürecin bir arada tamamlandığı inşaat faaliyetleridir.  Fabrika inşaatları özel ekiplerin çalışmaları biçiminde ortaya çıkmakta olan kapsamlı süreçlerdir. Elektrik donanımı, tesisat yapılanması gibi üretim faaliyetlerini direkt etkileyen faktörlerin özenle inşa edilmesi gerekliliği bulunmaktadır.
Fabrika inşaatı işlemlerinde prefabrik sistem, betonarme inşaat veya konstrüksiyon inşaatı yapılabilmektedir. Evrensel fabrika standartlarında inşaat yapılabileceği gibi, üreticinin ihtiyaçları ve talebi doğrultusunda özel projeler de geliştirilebilmekte ve istenirse çok farklı tasarımlar da yapılabilmektedir. Mimari projenin hazırlanması sürecinde fabrikanın gereksinimleri elbette dikkate alınmakta ve koşularla en uygun mimari çizim ortaya çıkarılmaktadır. Tabii mühendislik boyutunda da yine üretim faaliyetlerine en uygun yapı sistematiği kullanılmaktadır.
Fabrikalarda yasalarla sınırları çizilen özel hükümlere göre inşa esasları kullanılmaktadır. İş güvenliği, çevre koruma kanunu gibi temel yasalar ile, Sanayi ve Ticaret bakanlıklarının öngördüğü belli standartlara uygun olmayan yapılara üretim izni verilmez. Bu noktada yapının gerek projelendirilmesinde, gerekse inşası sürecinde bu hükümlere harfiyen riyayet etmek gereklidir. Ayrıca uluslar arası standartlara uygun olmayan fabrikalarda üretilen ürünlerin kalite sertifikasyonuna sahip olamaması da, hatalı yapıların ortaya çıkaracağı diğer dezavantajlardandır.
Fabrika İnşaatı, maliyeti çok fazla olmayan bir süreçtir. Ancak inşaat tamamlanıp, tesis tüm donanımı ile kurulduktan sonra tesis ciddi bir değere ulaşacağından, yapının güvenliği konusunda çok dikkat edilmeli, temel güvenlik unsurlarında uluslar arası standartlar tercih edilmelidir. Statik, deprem güvenliği, yangın güvenliği gibi konularda zaten bağlayıcı olan hükümlerin yanında, inşa sürecinde kullanılan malzeme bakımından ek tedbirler alınması yapının kalitesini ve güvenlik sınıfını yükseltecektir.
Fabrikada yapılacak imalat fabrika inşaatı sürecini elbette etkileyecektir. Örneğin çok yüksek ısılarda çalışılan üretim tesisleri, radyoaktif materyalin kullanıldığı üretim tesisleri gibi fabrikalarda konvansiyonel teknikler kullanılarak inşa süreci sürdürülemez. Zira örnek verdiğimiz üretim tipleri için ek yönetmelikler ve güvenlik sınıflandırmaları bulunmakta olup, inşaatın her noktasında farklı yöntemler uygulanması gereklidir. Bu noktada sürecin mutlaka uzmanlarca özel olarak izlenmesi ve tüm detayların hassasiyetle değerlendirilmesi gereklidir.
Örneğin bir demirçelik fabrikası ile, plastik pencere fabrikası aynı standartlarda değildir. Demirçelik fabrikalarının zeminden tavana kadar özel materyalden inşa edilmesi, havuzlarının ve soğutma tesislerinin bulunması gerekirken, plastik pencere fabrikaları, tek parça bir prefabrik yapıdan dahi kurulabilir. Zira döküm yapılmadığı sürece sadece kesme ve birleştirme yapılacak ortamlarda, tezgahların ve paketleme ünitelerin bulunması yeterli olacaktır. Tehlike sınıfı olarak da demir çelik işlerine göre hayli düşük olduğundan pek çok unsur bu fabrikalarda bulunmayabilir.
Tabii ileri teknoloji üreten fabrikalar, savunma sanayi üreticileri, patlayıcı ve kimyevi madde üreticileri için yapılan fabrika inşaatları da özel süreçler gerektiren yapılanma süreçleridir. Asayiş ve iş güvenliği bakımından bu fabrikaların inşaatlarında özel tedbirler alınması gerekebilecektir.
Sonuç olarak fabrika inşaatı, alanda deneyimli firmalar tarafından hassasiyetle sürdürülmesi gereken bir süreçtir. Gerek üretimin kesintiye uğramadan sürmesi gerekse güvenlik standartlarının eksiksiz biçimde tesis edilebilmesi için doğru inşa edilmiş bir fabrika katma değerin yüksek olduğu üretim tesisi vasıfları taşıyacak ve sahiplerine yüksek kazançları sorunsuz biçimde sağlayabilecektir. Bu noktada firmamız sizlere en kapsamlı hizmetleri sunmakta, her boyutta ve standartta fabrika inşaatı firmamız tarafından gerçekleştirilebilmektedir.
22-07-2016 01:12
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Bot Moderatör
Mod

Oto Mesaj

Konunuzu uygun kategoriye açmaya özen gösteriniz. Uygun Kategorilere Açılmayan Konuları Sağ Alttan Uyar a Tıklayarak Bize Rapor Ediniz. Kırık Linkleri de Bize Rapor Ediniz...

22-07-2016 01:12
Cevapla  Gönder 

Anahtar Kelimeler

Fabrika İnşaatı indir, Fabrika İnşaatı Videosu, Fabrika İnşaatı online izle, Fabrika İnşaatı Bedava indir, Fabrika İnşaatı Yükle, Fabrika İnşaatı Hakkında, Fabrika İnşaatı nedir, Fabrika İnşaatı Free indir, Fabrika İnşaatı oyunu, Fabrika İnşaatı download


Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Fabrika Mimarlıkla Çalışma Alanlarınızı Seveceksiniz resthit 0 314 13-03-2017 21:41
Son Mesaj: resthit
Smile Antrepo İnşaatı mesut78 0 292 22-07-2016 00:48
Son Mesaj: mesut78

Fabrika İnşaatı
Yazdırılabilir Sürüm
Bu Konuyu Arkadaşına Gönder
Konuya Abone Ol
Forum'a Git:
Göz Kapağı Şişmesi||| Mide Şişkinliği|||

Zaman: 25-05-2018, 08:23

İletişim - Bedava Siteni Tanıt - Hafif Sürüm - RSS - Yukarıya dön