Ana Sayfa

Bu Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretÇi
Cevapla  Gönder 
Havuz Kimyasalları - Havuz Ekipmanları - Süs Havuzu
111333444455555
Bu Konuyu Oyla:
Değerlendir:
Konu Görünümü Doğrusal Görünüm
hastesi
Rank 3
*

Çevrimdışı

Üçgen  Mesajlar: 239
Üçgen  Üyelik Tarihi: 19-01-2013
Üçgen  Rep Puanı: 0
Üçgen 
Teşekkürler: 0
1 Mesajına 1 Teşekkür edildi.
Mesaj: #1
Havuz Kimyasalları - Havuz Ekipmanları - Süs Havuzu
Yaşadığımız çevre içinde yer alan çeşitli karakterdeki doğal ve kültürel elemanların, estetik ve fonksiyonel bir şekilde bir araya getirilip düzenlenmesine peyzaj diyoruz. Peyzaj sadece bitkileri düzenleme sanatı değil, bitkilerin devamlılığını sağlamak için sulama sistemlerinin, görsel ve fonksiyonelliği sağlayan süs havuzu ve havuz ekipmanları ile aydınlatma ve sert zemin düzenlemelerinin bir bütün halinde göze ve kişinin zevklerine hitap eden mekanı oluşturmaktır. Peyzaj çevrenin süs bitkileri ile bezenmesinin çok daha ötesinde bir lüksün değil, gerçek bir gereksinim anlatımı olarak gün geçtikçe uygulama alanlarının daha da arttığı bir sanat dalıdır. Uygulama alanı zamanla genişleyerek bir bahçeden çok büyük, birçok bahçeleri, yerleşim alanlarını, korulukları, kırsal alanları içine alacak kadar geniş doğa parçalarının düzenlenmesinden kent planlama branşına kadar uzanır.

[Resim: logo.png]

Peyzaj mimarlarının bitkiden sonra en çok kullandıkları öğe, su öğesidir. Su insan yaşamının en gerekli ve etkili elemanlarından biridir. Gerek biyolojik, gerekse fiziksel ve psikolojik açıdan canlı yaşam çerçevesinin ana unsurudur. Su; insanların hayat kaynağı olmasının yanında aynı zamanda çevre tasarımın en önemli araçlarından biri olarak çevre düzenleme çalışmalarında kullanılmaktadır. İnsanoğlu hayati fonksiyonlarını gerçekleştirebilmek amacıyla su kenarlarını tercih etmiştir. Aynı zamanda suyun çekim gücünün nedeni suyun dinlenme üzerindeki görsel etkisidir. Yaşam devamlılığının en önemli maddesi olan suyu, insanlar tarih boyunca kanallar, su yolları, süs havuzu ve yapay göletler yaparak yaşadıkları bölgelere taşımışlardır.

[Resim: ortabanner1.jpg]

Günlük yaşantımızda farklı kullanım şekilleri ile faydalandığımız su, peyzaj planlama çalışmalarında gerek iç mekanda gerekse dış mekanda değişik renk, form ve ölçüde kullanılmaktadır. Suyun göz ve akla dönük bir peyzaj tasarım elemanı olarak tarihi bahçelerin hemen hemen hepsinde değişik ölçülerde bulunduğu söylenebilir. Çünkü iyi tasarlanmış su, insanın hem gözüne hitap eden hem de kulağa seslenen bir zevk ve dinlenme kaynağı olur. Geçmişten günümüze kadar yapılan başarılı tasarımlarda su, en önemli tasarım öğelerinden biri olarak yerini daima korumuştur. Su ile ilgili tasarımlar sürekli olarak insanları cezbetmiş ve ilgiyi üzerinde toplamıştır. Peyzaj sanatı yönünden bahçede süs havuzu gibi su kullanışı çok eski devirlere kadar uzanmaktadır.

[Resim: ortabanner2.jpg]

Süs havuzu, havuz ekipmanları ve havuz kimyasalları önemli peyzaj terimlerindendir. Bir mekanın daha iyi görünmesini ve sıcak olmasını sağlayan süs havuzları dışında yüzme maksatlı kullanılan açık havuz ve kapalı havuz gibi havuzlarda aynı etkiyi gösterebilirler. Yüzme havuzlarının havuz ekipmanları ve havuz kimyasalları gibi birçok çeşitli ürün bulunuyor. Yüzme havuzları spor amaçlı kullanılırken, villa, ev ve toplu konut sitelerinde güzel görüntü amaçlı da kullanılır.  Modern bir görünüm sağlayan havuzlar, tüm vücut kaslarını harekete geçiren sporu gerçekleştirmeyi sağlar. Su direncine karşı yapılan bir spor olan yüzme, kas kuvvetine ve genel dirence önemli katkıda bulunur. İnsan vücudunun bağ dokusunun rahatlamasını ve esnemesini sağlayan bir aktivitedir. Düzenli olarak yüzen insanların erken ölüm oranı yüzmeyen kişilere göre çok daha azdır. Araştırmalar yüzücülerin koşuculara göre %50 oranında daha az erken ölüm vakası yaşadığını göstermiştir.

İnsan sağlığına çok büyük yararı olan havuzun temizliği de oldukça önemlidir. Sağlıklı bir havuz ve havuz ekipmanları için doğru dozlarda havuz kimyasalları uygulamasından geçer. Havuz kimyasalları sayesinde sağlıklı bir havuza kavuşmak çok kolaydır. Havuz kimyasalları yanlış ya da eksik kullanıldığında bir takım problemlerle karşılaşabilirsiniz. Bunlar; havuz tabanında oluşacak yosunlar, istenmeyen bakteri ve mikroorganizma üremeleridir. Bu konuda uzmanlaşmış kişilerden yardım alarak gerekli işlemler aksamadan yapılmalıdır.

Bazı yüzme havuzları ortak kullanıma açıktır. Bu tür havuzlarda herkesin dikkat etmesi gereken kurallar vardır. Bu kurallardan birincisi başkalarının güvenliğini veya huzurunu tehdit edecek bir takım hareketlerde bulunmamaktır. Can güvenliğinden sonra dikkat edilmesi gereken kural hijyendir. Havuza girmeden önce duş almak havuzun içerisinde bone takmak oldukça önemlidir. Eğer sizde bu tür sorunlarla karşılaşmak istemiyorsanız var olan havuzunuzun yenilenmesi ve yeni bir havuz inşası için www.havuzdayim.com 'u ziyaret edebilirsiniz. Pekcan tüm insanlar için rahat, sağlıklı, güvenilir ürün ve hizmet sunar. Pekcan, uzun yıllar boyunca turistik tesislere ve özel villa havuzlarına hizmet vermektedir. Süs havuzu, havuz ekipmanları ve havuz kimyasalları konu başlığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.havuzdayim.com adresini inceleyebilir, pekcan@pekcan.com.tr adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Site Adresi: http://www.havuzdayim.com
05-04-2016 19:12
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Bot Moderatör
Mod

Oto Mesaj

Konunuzu uygun kategoriye açmaya özen gösteriniz. Uygun Kategorilere Açılmayan Konuları Sağ Alttan Uyar a Tıklayarak Bize Rapor Ediniz. Kırık Linkleri de Bize Rapor Ediniz...

05-04-2016 19:12
Cevapla  Gönder 

Anahtar Kelimeler

Havuz Kimyasalları - Havuz Ekipmanları - Süs Havuzu indir, Havuz Kimyasalları - Havuz Ekipmanları - Süs Havuzu Videosu, Havuz Kimyasalları - Havuz Ekipmanları - Süs Havuzu online izle, Havuz Kimyasalları - Havuz Ekipmanları - Süs Havuzu Bedava indir, Havuz Kimyasalları - Havuz Ekipmanları - Süs Havuzu Yükle, Havuz Kimyasalları - Havuz Ekipmanları - Süs Havuzu Hakkında, Havuz Kimyasalları - Havuz Ekipmanları - Süs Havuzu nedir, Havuz Kimyasalları - Havuz Ekipmanları - Süs Havuzu Free indir, Havuz Kimyasalları - Havuz Ekipmanları - Süs Havuzu oyunu, Havuz Kimyasalları - Havuz Ekipmanları - Süs Havuzu download


Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Bagaj Havuzu Superisi 0 62 30-11-2017 18:36
Son Mesaj: Superisi
  Süs Havuzu Yapımı resthit 1 365 02-02-2017 15:09
Son Mesaj: ankaraweb0625
  Havuz Tasarımında Mükemmel Çözüm resthit 0 357 26-01-2017 19:35
Son Mesaj: resthit
  Havuz Kültüründe Müzikli Danslı Fıskiyeler resthit 0 302 26-01-2017 16:56
Son Mesaj: resthit
  Sebil Havuz Su Sistemleri San. Mak. Tic. Ltd. Şti. sebilhavuz 0 359 13-10-2016 01:04
Son Mesaj: sebilhavuz

Havuz Kimyasalları - Havuz Ekipmanları - Süs Havuzu
Yazdırılabilir Sürüm
Bu Konuyu Arkadaşına Gönder
Konuya Abone Ol
Forum'a Git:
Göz Kapağı Şişmesi||| Mide Şişkinliği|||

Zaman: 25-06-2018, 16:40

İletişim - Bedava Siteni Tanıt - Hafif Sürüm - RSS - Yukarıya dön