Ana Sayfa

Bu Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretÇi
Cevapla  Gönder 
İç Mimarlık
111333444455555
Bu Konuyu Oyla:
Değerlendir:
Konu Görünümü Doğrusal Görünüm
mesut78
Rank 4
*

Çevrimdışı

Üçgen  Mesajlar: 473
Üçgen  Üyelik Tarihi: 16-06-2016
Üçgen  Rep Puanı: 0
Üçgen 
Teşekkürler: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür edildi.
Mesaj: #1
İç Mimarlık
[Resim: mata-logo.png]
İç Mimarlık
İç mimarlık, sanılanın çok daha ötesinde geniş kapsamlı bir meslek dalıdır. Güzel sanatlar branşlarından birisi olmasının yanında, yapı teknolojisi, malzeme bilgisi gibi eğitimlere de sahip olan mimarlar elbette genel mimarlar kadar proje hazırlama ve çizim bilgisine de sahiptir. Batı ülkelerinde her yapı işleminde olduğu gibi, iç yapılanma ve tasarım işlemlerinde uzun yıllardır başvurulan bir meslek dalı olmasına karşın, ülkemizde son yıllarda daha çok tercih edilmeye başlanan bir meslek olarak öne çıkmaktadır.
Özellikle toplumun estetik anlayışı geliştikçe, bir uzmandan destek alma ihtiyacı daha ağır basmakta ve bu yönde arayış ortaya çıkmaktadır. İç mimarlık bir yapının kullanım amacı ne olursa olsun, tüm iç detaylarının tasarlanması, insaşı ve restorasyonunda görev yapan faydalı bir meslek dalıdır. Ayrıca İç mimarlık sadece bir meslek olmayıp aynı zamanda bir sanat dalıdır. Güzel sanatlar fakültelerinde eğitim alan iç mimarlar, sahip oldukları yapı ve teknoloji bilgisi sayesinde pek çok teknik uzmandan ayrışıp, çok daha kapsamlı bilgi ve deneyime sahip meslek mensupları olmaktadırlar.
İç mimarlık, aslında yapıların inşası sırasında mutlaka danışılması gereken meslek gruplarındandır. Nasıl ki, yapı projesi hazırlanırken mimar ve mühendisler bir projeye imza atıyorsa, iç mimarlarında da bu projelerde söz sahibi olması, yapının inşasından sonra ortaya çıkacak pek çok ihtiyacın da kaynakta giderilmesini sağlayacaktır.
İç mimarlık hizmetleri alarak yapacağınız her işlem, kesin sonuçlara dayanacaktır. Doğru hesaplar üzerinden analizi yapılmış süreçler işletilip, tam olarak beklenen sonuçlara ulaşılması imkanını elbette sistematik bir süreç sağlayabilir. İç mimarlık da vasfı ne olursa olsun, gerçekleştirilecek işlemini en verimli ve estetik çalışma olmasını sağlayacaktır.
İç mimarlık teknik ve estetik ögelerin dekorasyon ve yapılanma süreçlerinde doğru biçimde organize edilmesini sağlayan meslek koludur. Elbette iç mimarlar genel mimari bilgilere sahiptir ve gerek teknik çizim bilgileri ve gerekse yapı tekniği bilgileri bakımından genel mimarlarla hemen hemen aynı niteliklere sahiptirler. Genel mimarlardan farklı olarak, yapı estetiği alanında bir miktar daha deneyimli ve bilgili olan iç mimarların tasarladığı ortamlar her anlamda büyüleyici alanlara dönüşmekte, ister ticari alanlar ister yaşam alanları tasarlanıyor olsun, mimarların elinin değdiği her ortam büyüleyici niteliklere sahip olmaktadır.
İç mimarlık sadece tasarımda estetik sağlayan bir meslek değildir. İç mimarlık projeleri, işlemlerin en ekonomik biçimde gerçekleşmesini de sağlayacaktır. Zira mimarlık ve mühendislikte proje hazırlanırken, fayda maliyet analizi yapılır ve en düşük maliyetle en yüksek faydayı sağlayacak sonuçlara odaklanılması evrensel proje optimizasyon kurallarının başında gelir. Özellikle son endüstri çağı olarak tanımlanan endüstri 4.0 döneminde, materyalin en az kullanıldığı projelerin faydalı proje olarak tanımlanması mümkündür. Yeni standartlara göre sade ve kullanışlı ürünler ortaya koyan proje en faydalı projedir Bu kapsamda teknolojinin süreç içerisinde kullanımı da büyük önem arz etmektedir.
Günümüzde iç mimarlık ofisleri özellikle bilgi teknolojilerini, yani bilgisayarları aktif biçimde kullanırlar. Hatta tasarım fikirlerinin geliştiği ve simüle edildiği ortam bilgisayar ortamıdır. Eskiden, mimarın hazırlayacağı projeyi inşa etmeden müşterisine gösterme imkanı bulunmuyordur, eskiz çizimler de müşteriye pek bir anlam ifade etmezken, çizim süresi çok uzun olabildiğinden zaman kaybı yaşanıyordu. Oysa günümüzde 3 boyutlu mimari çizim programları sayesinde hazırlanan projenin sonuçlanmış halinin demosu bilgisayar ekranında 3 boyutı olarak müşteriye gösterilebilir, neredeyse birebir sonuç hakkında müşterinin fikri alınabilir. İşlemleri yapılmadan önce mimar ile yapı sahibi her konuda mutabık olarak, karşılıklı memnuniyet sağlanırken inla sonrası değişiklik ihtimali de sıfıra indirlmektedir.
22-07-2016 02:19
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Bot Moderatör
Mod

Oto Mesaj

Konunuzu uygun kategoriye açmaya özen gösteriniz. Uygun Kategorilere Açılmayan Konuları Sağ Alttan Uyar a Tıklayarak Bize Rapor Ediniz. Kırık Linkleri de Bize Rapor Ediniz...

22-07-2016 02:19
Cevapla  Gönder 

Anahtar Kelimeler

İç Mimarlık indir, İç Mimarlık Videosu, İç Mimarlık online izle, İç Mimarlık Bedava indir, İç Mimarlık Yükle, İç Mimarlık Hakkında, İç Mimarlık nedir, İç Mimarlık Free indir, İç Mimarlık oyunu, İç Mimarlık download


Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Twoplus Tasarım Mimarlık Ofisi mesut78 1 410 06-11-2016 22:12
Son Mesaj: yilmazozer
  Mogan Group Mimarlık mesut78 0 344 20-10-2016 13:25
Son Mesaj: mesut78
  Mimarlık ofisleri İstanbul mesut78 0 396 22-07-2016 16:54
Son Mesaj: mesut78
  İç Mimarlık Ofisi mesut78 0 330 22-07-2016 01:41
Son Mesaj: mesut78
  Gebze Mimarlık osman75 2 638 11-02-2016 11:05
Son Mesaj: gothica

İç Mimarlık
Yazdırılabilir Sürüm
Bu Konuyu Arkadaşına Gönder
Konuya Abone Ol
Forum'a Git:
Göz Kapağı Şişmesi||| Mide Şişkinliği|||

Zaman: 27-05-2018, 15:09

İletişim - Bedava Siteni Tanıt - Hafif Sürüm - RSS - Yukarıya dön