Ana Sayfa

Bu Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretÇi
Cevapla  Gönder 
İngilizce Konuşmanın Önemi - İfral Turgut
111333444455555
Bu Konuyu Oyla:
Değerlendir:
Konu Görünümü Doğrusal Görünüm
xperiatr
Banned

Çevrimdışı

Üçgen  Mesajlar: 1,123
Üçgen  Üyelik Tarihi: 29-11-2013
Üçgen 
Üçgen 
Teşekkürler: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür edildi.
Mesaj: #1
İngilizce Konuşmanın Önemi - İfral Turgut
Uzun yıllarını kutsal eğitim yolculuğuna adamış ve kendisi de bir İngilizce öğretmeni olan Değerli Hocamız İfral Turgut, bugünkü eğitim sistemini değerlendirirken aynı zamanda eğitim sisteminde yabancı dil derslerine yer verilmesinin de önemine değinmektedir. Globalleşen ekonomi, 'bir lisan bir insan' sözünün doğruluğunu ispatlarcasına İngilizce bilmenin önemini her geçen gün daha da arttırmaktadır. Kariyer gelişiminde önemli bir yer tutan yabancı dil beklentisi, artık sadece İngilizce ile kalmıyor, ikinci hatta üçüncü dillerin de öğrenilmesini gerekli kılıyor.
Eğitim sistemimizin son on beş yirmi yıl öncesine kadar eğitim temelli ve kaliteli, vatan ve millet sevgisiyle yoğrulmuş, güzel ahlaklı, güzel erdemli ve faziletli insanlar yetiştirme üzerine kurulduğunu ancak son yıllarda siyasi rant ve siyasi değerlerle hesaplaşma adına daha doğruya ulaşma bahanesiyle sistemle oynandığını ve eğitimin genetik yapısının değiştirildiğini vurgulayan İfral Turgut Hocamızın değerlendirmelerine katılmamak mümkün değil. Yine hocamızın değerli görüşlerine göre; bugünkü öğretim sisteminde eğitim anlayışının yerini öğretime bırakması, ezberci bir yaklaşımı da beraberinde getirmektedir. Sık sık yapılan müfredat değişiklikleri eğitim sistemi üzerinde önemli etkiler taşıdığı ve daha iyiyi, daha doğruyu, daha mükemmeli bulma hedefinden şaşması nedeniyle olumlu sonuçlar almanın ne yazık ki gün geçtikçe daha da zorlaştığı görülmektedir.
Yabancı dil eğitimi de müfredat değişikliklerinden nasibini almaktadır. Değişen dünya ile birlikte İngilizce konuşmanın öneminin arttığına değinen hocamız, 4 4 4 olarak anılan yeni eğitim sistemi ile birlikte yabancı dil eğitiminin ilkokul 2. Sınıftan itibaren verilmeye başlanmasına karşılık okula başlama yaşının geriye çekilmesi, o yaşta bir çocuğun hazır olmadığı bir eğitime tabi tutulması anlamına gelecektir diyerek düşüncelerini belirtmektedir. Eğitmen olarak görüşlerine ve deneyimlerine büyük saygı duyduğumuz İfral Turgut Hocamızın eğitim sistemi ile ilgili yaptığı tüm değerlendirmelerinin doğruluğu uygulamaların başlamasıyla ortaya çıkmaktadır.
07-05-2016 17:39
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Bot Moderatör
Mod

Oto Mesaj

Konunuzu uygun kategoriye açmaya özen gösteriniz. Uygun Kategorilere Açılmayan Konuları Sağ Alttan Uyar a Tıklayarak Bize Rapor Ediniz. Kırık Linkleri de Bize Rapor Ediniz...

07-05-2016 17:39
Cevapla  Gönder 

Anahtar Kelimeler

İngilizce Konuşmanın Önemi - İfral Turgut indir, İngilizce Konuşmanın Önemi - İfral Turgut Videosu, İngilizce Konuşmanın Önemi - İfral Turgut online izle, İngilizce Konuşmanın Önemi - İfral Turgut Bedava indir, İngilizce Konuşmanın Önemi - İfral Turgut Yükle, İngilizce Konuşmanın Önemi - İfral Turgut Hakkında, İngilizce Konuşmanın Önemi - İfral Turgut nedir, İngilizce Konuşmanın Önemi - İfral Turgut Free indir, İngilizce Konuşmanın Önemi - İfral Turgut oyunu, İngilizce Konuşmanın Önemi - İfral Turgut download


Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Adana'nın Güzellikleri - İfral Turgut xperiatr 0 368 07-05-2016 18:33
Son Mesaj: xperiatr
  İfral Turgut'un Gözünden 4 4 4’lük Eğitim Sistemi xperiatr 0 547 07-05-2016 01:04
Son Mesaj: xperiatr
  İfral Turgut'un Gözünden 4 4 4’lük Eğitim Sistemi xperiatr 0 649 07-05-2016 01:03
Son Mesaj: xperiatr

İngilizce Konuşmanın Önemi - İfral Turgut
Yazdırılabilir Sürüm
Bu Konuyu Arkadaşına Gönder
Konuya Abone Ol
Forum'a Git:
Göz Kapağı Şişmesi||| Mide Şişkinliği|||

Zaman: 25-06-2018, 20:13

İletişim - Bedava Siteni Tanıt - Hafif Sürüm - RSS - Yukarıya dön