Ana Sayfa

Bu Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretÇi
Cevapla  Gönder 
Konsantre Pas Sökücü ve Çözücü
111333444455555
Bu Konuyu Oyla:
Değerlendir:
Konu Görünümü Doğrusal Görünüm
Error32
Rank 5
*

Çevrimdışı

Üçgen  Mesajlar: 1,712
Üçgen  Üyelik Tarihi: 30-09-2012
Üçgen  Rep Puanı: 0
Üçgen 
Teşekkürler: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür edildi.
Mesaj: #1
Konsantre Pas Sökücü ve Çözücü
[Resim: 8ZqY6k.png]

Konsantre Pas Sökücü ve Çözücü

Pas, demir üzerinde hava ve su ile temas sonucu demir ve oksijen bileşenlerinin bir araya gelmesi ile oluşur. Korozyon ise demir ve türevlerinin dışında metaller (bakır, aliminyum ve benzeri) üzerinde oksijen ile temas sonucu oluşan bakıroksit veya aliminyumoksit bileşenlerine verilen isimdir.

PAS NASIL SÖKÜLÜR

Metallerin üzerinde oluşan pasın ve korozyonun temizlenebilmesi için pas sökücü kimyasalların kullanılması gerekmektedir. Metal üzerinde pas temizlenmez ise zamanla demirin daha fazla zarar görmesine ve derinliklere kadar paslanarak çürümesine ve kullanılamaz hale gelmesine sebep olmaktadır.

Genel olarak konuyu ele almak gerekirse. Oksijen ile temasta olan metaller zamanla paslanırlar ya da korozyona uğrarlar. Su ile temasta daha hızlı paslanmanın sebebi ise su içeriğinde bulunan oksijenin hava içeriğinde bulunan oksijene oranla daha fazla olmasından kaynaklanmaktadır. Pasın sökülebilmesi ve temizlenebilmesi için ise pas sökücü ürünlerin uygulanması gerekir.

OK-151 PAS SÖKÜCÜ

OK-151 konsantre pas sökücü her türlü metalin üzerinden pasın sökülebilmesini sağlayan bir üründür. OK-151’in içeriğinde bulunan özel kimyasal sayesinde pas söküldükten sonra kullanılmak istenen metal direk olarak boyamaya ya da kaplamaya hazır hale getirilmiş olur.

OK-151 konsantre pas sökücünün özelliklerini incelersek;

Her türlü metallerin yüzeyinden pasın, yağın uzaklaştırılmasında ve boya, kaplamaya hazırlanmasında kullanılır.

Makinelerin metal aksamındaki pasın uzaklaştırılmasında kullanılır.

Bakır, bronz, prinç veya demirsiz metallerin yüzeyinden oksit temizliğinde kullanılır.

Soğutma suyunun kullanıldığı sistemlerde oluşan korozyon temizliğinde kullanılır.

Boyanmış yüzeylerden, emayeden, fayanslardan pas lekelerinin temizliğinde kullanılır.

Gözenekli metallerde dahi pasın uzaklaşmasını sağlar.

Uygulandığı metal yüzeylerine mikroskobik oranda fosfat tabakası kaplar ve boyanın yüzeye daha iyi tutunabilmesini sağlar.

Pas söküldükten sonra boyanmayacak ya da kaplama yapılmayacak ise pas koruyucu ürün kullanılması gerekir. OK-152 pas koruyucu ürün ile çıplak kalan metalinizi pastan ve korozyondan koruyabilirsiniz.

NEDEN PAS SÖKÜCÜ KULLANILMALI

Bir çok makine, ekipman, alet ve edevat paslanmadan dolayı kullanılamaz hale gelmekte, atılmakta ve çalışma aksamları bozulmaktadır. Oysaki pas sökücü ürün kullanılarak kısa bir süre içerisinde pasın sökülerek değerli olan metallerin kullanılabilir hale gelmesi sağlanır. Ekonomik olarak pas sökücü kullanılması bütçenizi olumlu yönde etkiler.

Özkimsan’ın diğer ürünleri hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için https://www.ozkimsan.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ozkimsan.com
10-05-2016 18:13
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Bot Moderatör
Mod

Oto Mesaj

Konunuzu uygun kategoriye açmaya özen gösteriniz. Uygun Kategorilere Açılmayan Konuları Sağ Alttan Uyar a Tıklayarak Bize Rapor Ediniz. Kırık Linkleri de Bize Rapor Ediniz...

10-05-2016 18:13
Cevapla  Gönder 

Anahtar Kelimeler

Konsantre Pas Sökücü ve Çözücü indir, Konsantre Pas Sökücü ve Çözücü Videosu, Konsantre Pas Sökücü ve Çözücü online izle, Konsantre Pas Sökücü ve Çözücü Bedava indir, Konsantre Pas Sökücü ve Çözücü Yükle, Konsantre Pas Sökücü ve Çözücü Hakkında, Konsantre Pas Sökücü ve Çözücü nedir, Konsantre Pas Sökücü ve Çözücü Free indir, Konsantre Pas Sökücü ve Çözücü oyunu, Konsantre Pas Sökücü ve Çözücü download


Konsantre Pas Sökücü ve Çözücü
Yazdırılabilir Sürüm
Bu Konuyu Arkadaşına Gönder
Konuya Abone Ol
Forum'a Git:
Göz Kapağı Şişmesi||| Mide Şişkinliği|||

Zaman: 25-05-2018, 14:06

İletişim - Bedava Siteni Tanıt - Hafif Sürüm - RSS - Yukarıya dön