Ana Sayfa

Bu Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretÇi
Konu Kapalı  Gönder 
Kurutulmuş Etin Adresi - Zulu
111333444455555
Bu Konuyu Oyla:
Değerlendir:
Konu Görünümü Doğrusal Görünüm
mondestore
Banned

Çevrimdışı

Üçgen  Mesajlar: 141
Üçgen  Üyelik Tarihi: 11-04-2015
Üçgen 
Üçgen 
Teşekkürler: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür edildi.
Mesaj: #1
Kurutulmuş Etin Adresi - Zulu
[Resim: pictures_1_7.jpg]

ZULU ATIŞTIRMALIK KURU ET

Yüksek besin değeri ve çok az yağ oranı ile Amerika’da sağlıklı atıştırma ürünlerinin başında gelen beef jerky/kurutulmuş et artık Türkiye’de. Geçmişte de hem Türk kültüründe hem de başka kültürlerde bastırma, biltong, kadit gibi isimlerle üretilip, severek tüketilmiştir. Türkiye’nin yeni markası Zulu kurutulmuş et, aynı zamanda benzersiz bir protein kaynağı… Protein değeri yüksek besinler içinde önemli yer tutan kuru et, sağlıklı atıştırmaya ve beslenmeye önem gösteren, protein diyeti yapan, vücut geliştirme, crossfit vb sporlarla ilgilenen, vücut geliştirme diyeti yapan kişiler için bağımlılık yaratacak kadar lezzetli alternatif üründür.

[Resim: pictures_1_2.jpg]

Spordan sonra yemek spor yapan kişiler için çok önemli ve protein ihtiyaçlarını karşılamak için artık birçok sporcu protein tozları yerine doğal proteinleri tercih etmekte. Zulu atıştırmalık et her 100 gr’da 58gr protein içeren ve bu ihtiyaca en iyi cevap veren niteliktedir. Üstelik kuru et fiyatları içinde de avantajlı noktada.
Kurutulmuş et nerede satılır diye merak ederseniz, hem kuru et satış noktalarını görmek hem de Türkiye’nin her yerine ücretsiz kargo avantajı ile sipariş vermek için http://www.zulu.com.tr ‘yi ziyaret edebilirsiniz.

[Resim: pr_01_3_min.png?rev=1409491045]

TARİHİ

İnsanlık, ihtiyacı olan enerjiyi saklayabilmeye başladığında, gelişmek ve bir kültür
Oluşturmak için gereken zamanı yaratmıştır. Avladığı etleri kurutarak ve tuzlayarak saklamayı öğrenmesi ilk adım, buğday ekip una çevirmesi, ikinci adım olmuştur.
Bu yüzden medeniyet KURU ET ile başlamıştır diyebiliriz.
 
Dünyanın her yerinde tuzlayarak güneşte, rüzgârda, dumanda, köz ateşinde
Değişik metotlarla kurutulmuş et yapılmıştır. Özellikle tarıma değil avcılığa dayanan toplumlar, kuru et yapmakta çok gelişmiştir.

Orta Asya'da Türkler "BASTIRMA”, Amerika’da Kızılderililer "BEEF JERKY”, Afrika’da Bushmenler "BILTONG” gibi bugün hala çok severek tüketilen ürünler yaratmışlardır.
 
Buzdolabı hayatımıza girene kadar, tüm mutfaklarımızda olan kuru et, günümüzde sadece
İklimin uygun olduğu İç Anadolu bölgelerinde, köylerde ve kasabalarda yapılmakta ve tüketilmektedir.

Kurutulmuş Et tüketmek, protein değeri yüksek besinler içinde olması, , yağ oranının ise çok az olması sebebiyle açlık gidermenin en sağlıklı yollarından biridir. 

ZULU, özel olarak "beef jerky/kuru et” üretmek için kurulmuş, T.C. Tarım ve Gıda Bakanlığı tarafından onay verilmiş YERSU GIDA tesislerinde, veteriner hekim kontrolünde kesilmiş dana eti ile özel fırınlarda üretilmektedir. 
 
Yıllarca atalarımızın uyguladığı gibi;
Bakteri ve organizmalar önce tuzlu marinasyon ile yok edilerek
(tuz hücrelerdeki suyu emdiği için bakterilerin hücre duvarı çökmektedir) 
İlk aşaması tamamlanır. Fırın ise eti uzun sürede rüzgârın ve güneşin
Etkilerini bilgisayar kontrolünde uygulayarak kurutmaktadır (dehydration).
 
Tamamen kurutulmuş et içinde bakteri ve organizmaların yaşamasına
Olanak vermez ve uzun süre dayanıklı hale gelir. Uzun ve zahmetli üretim
Aşaması özen gerektirir.    
 
Son kullanma tarihi ambalaj açılana kadar geçerlidir. Açıldıktan sonra buzdolabında saklanmalı ve 3 gün içinde tüketilmelidir

Yüksek besin değeri, Protein Deposu, 1 paket içindeki yağ oranı 2gr
 

Kısaca aklınıza gelmeyen lezzet kuru et size en iyi koşullarda sunuyoruz. Çünkü kurutulmuş eti Türkiye'de ilk kez biz yapıyoruz. Sağlıklı atıştırmalık olarak en kaliteli besin statüsündeki kuru et sizin damak tadınızı değiştirecektir. Yani doğal bir protein deposudur. Ayrıca vücut geliştirmek isteyenler için çok iyi bir yiyecektir. Yani protein diyeti ile sağlıklı olarak zayıflayabilirsiniz.
15-05-2015 23:40
Tüm Mesajlarını Bul
Bot Moderatör
Mod

Oto Mesaj

Konunuzu uygun kategoriye açmaya özen gösteriniz. Uygun Kategorilere Açılmayan Konuları Sağ Alttan Uyar a Tıklayarak Bize Rapor Ediniz. Kırık Linkleri de Bize Rapor Ediniz...

15-05-2015 23:40
Konu Kapalı  Gönder 

Anahtar Kelimeler

Kurutulmuş Etin Adresi - Zulu indir, Kurutulmuş Etin Adresi - Zulu Videosu, Kurutulmuş Etin Adresi - Zulu online izle, Kurutulmuş Etin Adresi - Zulu Bedava indir, Kurutulmuş Etin Adresi - Zulu Yükle, Kurutulmuş Etin Adresi - Zulu Hakkında, Kurutulmuş Etin Adresi - Zulu nedir, Kurutulmuş Etin Adresi - Zulu Free indir, Kurutulmuş Etin Adresi - Zulu oyunu, Kurutulmuş Etin Adresi - Zulu download


Kurutulmuş Etin Adresi - Zulu
Yazdırılabilir Sürüm
Bu Konuyu Arkadaşına Gönder
Konuya Abone Ol
Forum'a Git:
Göz Kapağı Şişmesi||| Mide Şişkinliği|||

Zaman: 24-05-2018, 15:15

İletişim - Bedava Siteni Tanıt - Hafif Sürüm - RSS - Yukarıya dön