Ana Sayfa

Bu Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretÇi
Cevapla  Gönder 
Mikronize Silis Kum
111333444455555
Bu Konuyu Oyla:
Değerlendir:
Konu Görünümü Doğrusal Görünüm
seocini2014
Rank 2
*

Çevrimdışı

Üçgen  Mesajlar: 94
Üçgen  Üyelik Tarihi: 08-12-2013
Üçgen  Rep Puanı: 0
Üçgen 
Teşekkürler: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür edildi.
Mesaj: #1
Mikronize Silis Kum
Domain adı: silis-kumu.com

İçerik,Başlık: Silis Kumu, Mikronize Silis kum

Site Kuruluş Tarihi: Aralık 2013

Tanıtım,Açıklama:Ülkemizde Trakya ve Şile bölgelerinde daha çok bulunan ve işlenerek pek çok alanda kullanılması söz konusu olan silis kumu en çok inşaat sektöründe ihtiyaç duyulan bir hammadde olarak karşımıza çıkmaktadır.

Elyaf sarma işlemi uygulanılarak üretilmekte olan CTP boruların üretiminde hammadde olarak bu kumların kullanıldığını görmemiz mümkün olmaktadır. Ayrıca güçlü bir yalıtım malzemesi olan Cam yünü de 1200 ile 1300 derecelerde bu kumun eğriltilmesi ile oluşan bir malzeme olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca bu kumların cam üretimi için kullanılan ana hammadde olduğunu da görmemiz mümkün olmaktadır. Silis kumlarının bünyesinde yer alan demir oksit oranlarının uygun seviyede olması gerekmektedir. İçerisinde bulunan yabancı kimyasalların camda şekil ve renk bozukluğu yaratmaması gerekmektedir. Bu kumun cam kumlama malzemesi olarak da kullanılması söz konusu olabilmektedir. Bu kumların patinaj kumu olarak kullanılması da söz konusudur. Özellikle buzlanma ve kaymaları önlemek amacı ile demir yolu taşıtları için raylarda kullanıldığı sıklıkla görülmektedir. Halı sahaların ömrünü uzatmak için de 0.50 ile 1.00 mm arasındaki mikronize silis kumunun kullanılması mümkün olmaktadır.

Tüm bu kullanım alanlarının yanı sıra hipodrum kumu olarak at yarışlarında da kullanılmakta olan bu özel kumlar, döküm sanayisinde, sodyum silikat üretiminde ve söve kumu olarak da kullanılmaktadır. Ayrıca yüzey temizleme malzemesi, tekstilde kumaşları kumlama malzemesi olarak da kullanılmaktadır.
12-02-2014 20:15
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Bot Moderatör
Mod

Oto Mesaj

Konunuzu uygun kategoriye açmaya özen gösteriniz. Uygun Kategorilere Açılmayan Konuları Sağ Alttan Uyar a Tıklayarak Bize Rapor Ediniz. Kırık Linkleri de Bize Rapor Ediniz...

12-02-2014 20:15
Cevapla  Gönder 

Anahtar Kelimeler

Mikronize Silis Kum indir, Mikronize Silis Kum Videosu, Mikronize Silis Kum online izle, Mikronize Silis Kum Bedava indir, Mikronize Silis Kum Yükle, Mikronize Silis Kum Hakkında, Mikronize Silis Kum nedir, Mikronize Silis Kum Free indir, Mikronize Silis Kum oyunu, Mikronize Silis Kum download


Mikronize Silis Kum
Yazdırılabilir Sürüm
Bu Konuyu Arkadaşına Gönder
Konuya Abone Ol
Forum'a Git:
Göz Kapağı Şişmesi||| Mide Şişkinliği|||

Zaman: 21-04-2018, 22:23

İletişim - Bedava Siteni Tanıt - Hafif Sürüm - RSS - Yukarıya dön