Ana Sayfa

Bu Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretÇi
Konu Kapalı  Gönder 
Nasıl Başarılı Bir Yönetici Asistanı Olunur?
111333444455555
Bu Konuyu Oyla:
Değerlendir:
Konu Görünümü Doğrusal Görünüm
osman75
Rank 5
*

Çevrimdışı

Üçgen  Mesajlar: 1,431
Üçgen  Üyelik Tarihi: 03-11-2013
Üçgen  Rep Puanı: 0
Üçgen 
Teşekkürler: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür edildi.
Mesaj: #1
Nasıl Başarılı Bir Yönetici Asistanı Olunur?
Yönetici Asistanının Görevleri
Yönetici asistanları, yöneticilerin vazgeçilmez destekçi partneridir. Yönetici asistanları iş yönetimi ve organizasyon alanlarında oldukça önemli yetkilere sahiptirler.

Bu nedenle yönetici asistanları, işlerinde profesyonelliği arttırma ve iş yönetimi becerilerini geliştirme ile kariyerlerinde yükselme imkanına sahiptir.

Bilgisayar Becerilerinizi Geliştirin

Bilgisayarda yazı yazma işlemlerini zaten biliyorsunuzdur. Fakat hızlı bir şekilde yazma işlemlerini gerçekleştirebilmek size büyük zaman kazandırır.

Klavye kısayollarını öğrenerek ve MS Office gibi temel bilgisayar yazılımları alanlarında kendinizi geliştirerek alanınızda büyük avantajlar sağlarsınız.

Klavye kullanımındaki becerileriniz ve Office yazılımlarında profesyonelleşmeniz size zaman ve işinizde etkinlik sağlar.

İletişim

Yönetici asistanı üst düzey iletişim yeteneklerine sahip olmalıdır; çünkü profesyonel bir şekilde e-mailleri cevaplamak, telefonla etkileyici görüşmeler yapmak ve ofise gelen misafirleri karşılamak için etkili iletişim becerileri gerekir.

Ayrıca yazılı iletişim becerilerini geliştirmek de önem arz eder. Örneğin; müşterilere bir teşekkür mesajı göndermeniz gerektiğinde, yazdığınız mesajda vermek istediğiniz mesaj patronunuzun ve firmanızın imajını doğrudan etkilemektedir. Yazılı iletişim becerileri kariyerinize profeyonel bir etki yapar.

Nasıl Başarılı Yönetici Asistanı Olunur
Yöneticinizin İhtiyaçlarını Tahmin Edin

Mükemmel bir yönetici asistanı, yöneticisini iyi tanıyan ve neye ihtiyaç duyacağını önceden bilen kişidir. Bu şekilde yönetici asistanları, yöneticilerinin gözünde gerekli özgüveni kazanarak kısa sürede kariyerlerinde tatmin edici ücretler ile işlerinde yüksek pozisyonlar edinirler.

Bunun için örneğin; yöneticinin iş toplantıları planlanırken önceden kapsamlı bir çalışma yürütülmelidir. Yöneticinin zamanını kısıtlayacak istenmeyen etkileşimlerden kaçınılmalıdır.

Çatışma Yönetimi iyi Yapın

Şirket içi çatışmalar, şirket yönetimi ile çalışanlar arasında olduğu kadar çalışanların kendi arasındaki ilişkilerden de kaynaklanır. Burada ortak yön belirli düzeyin üzerine çıkan baskı faktörüdür.

Yönetici asistanların bu noktada şirket çalışanları ve yöneticiler arasında uyuşmazlıkları ve zor durumların oluşmasını önleyici bir görev üstlenmesi gerekir. Yönetici asistanları öncelikle bu ortam oluşumlarını önceden fark ederek gerekli önlemleri almayı bilmelidir. Bu şekilde stres ve çatışma yönetimi ile yöneticinin gözünde sağlam bir imaj edinirsiniz.

Organizasyon Becerilerinizi Geliştirin!

Bütün başarılı yönetici asistanları, yöneticilerinin programını ve toplantılarını düzenli bir şekilde planlamalıdır. Daha iyi organizasyon becerileri sizi işinizde daima daha iyi yapar.

Doğru zaman, doğru insan ve doğru konular üzerine toplantı yapılmadığı zaman emek kaybı meydana gelebilmektedir. Profesyonel bir organizasyon ve stratejik düşünülmüş toplantılar ile çalıştığınız alanda kendinizi daha iyi gösterme imkanına sahip olursunuz.

Üst Düzey Yönetici Asistanlığı Eğitimleri

Özgün müfredat ve tecrübeli eğitmenler ile alacağınız üst düzey yönetici asistanlığı eğitimi ile kısa sürede başarılı bir yönetici asistanının sahip olması gereken tüm becerileri edinirsiniz.

Üst düzey yönetici asistanlığı eğitiminin amacı; yönetici asistanları ve adaylarının bilgi ve becerilerini geliştirmek, daha profesyonel bir mesleki yaklaşımla performanslarını en üst düzeye çıkarmaktır. MEB sertifikalı yönetici asistanlığı eğitimi ile üst düzey yönetici asistanları ve adayları gelecekleri için yeni imkanlar yaratma, büyük firma ve şirketlerde kariyer yapmak için gerekli bilgi ve becerilere sahip olurlar.

iç mimar
istanbul iç mimarlık
11-02-2015 17:26
Tüm Mesajlarını Bul
Bot Moderatör
Mod

Oto Mesaj

Konunuzu uygun kategoriye açmaya özen gösteriniz. Uygun Kategorilere Açılmayan Konuları Sağ Alttan Uyar a Tıklayarak Bize Rapor Ediniz. Kırık Linkleri de Bize Rapor Ediniz...

11-02-2015 17:26
Konu Kapalı  Gönder 

Anahtar Kelimeler

Nasıl Başarılı Bir Yönetici Asistanı Olunur? indir, Nasıl Başarılı Bir Yönetici Asistanı Olunur? Videosu, Nasıl Başarılı Bir Yönetici Asistanı Olunur? online izle, Nasıl Başarılı Bir Yönetici Asistanı Olunur? Bedava indir, Nasıl Başarılı Bir Yönetici Asistanı Olunur? Yükle, Nasıl Başarılı Bir Yönetici Asistanı Olunur? Hakkında, Nasıl Başarılı Bir Yönetici Asistanı Olunur? nedir, Nasıl Başarılı Bir Yönetici Asistanı Olunur? Free indir, Nasıl Başarılı Bir Yönetici Asistanı Olunur? oyunu, Nasıl Başarılı Bir Yönetici Asistanı Olunur? download


Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Hayatta Başarılı Olmak İçin İngilizcenizi Geliştirin dj_ibo_g_h 0 552 03-03-2014 18:23
Son Mesaj: dj_ibo_g_h
  İddaa'da Başarılı Olmanın Yolları dj_ibo_g_h 0 674 01-10-2013 22:32
Son Mesaj: dj_ibo_g_h

Nasıl Başarılı Bir Yönetici Asistanı Olunur?
Yazdırılabilir Sürüm
Bu Konuyu Arkadaşına Gönder
Konuya Abone Ol
Forum'a Git:
Göz Kapağı Şişmesi||| Mide Şişkinliği|||

Zaman: 21-05-2018, 16:05

İletişim - Bedava Siteni Tanıt - Hafif Sürüm - RSS - Yukarıya dön