Ana Sayfa

Bu Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretÇi
Cevapla  Gönder 
Okul Seçerken Olmazsa Olmazlar
111333444455555
Bu Konuyu Oyla:
Değerlendir:
Konu Görünümü Doğrusal Görünüm
cirox
Rank 5
*

Çevrimdışı

Üçgen  Mesajlar: 2,510
Üçgen  Üyelik Tarihi: 17-09-2012
Üçgen  Rep Puanı: 0
Üçgen 
Teşekkürler: 0
1 Mesajına 1 Teşekkür edildi.
Mesaj: #1
Okul Seçerken Olmazsa Olmazlar
Okul Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her Yılın Mart ve Nisan aylarında velileri zorlu bir dönem beklemektedir, her veli evladının iyi bir eğitim alması için çabalamaktadır. Okul çağına gelmiş çocuklar için okul seçimlerine ayrılan süre ve özveri velilerin hayatında küçümsenmeyecek bir yer kaplamaktadır.

Eğitimin Yönü Değişiyor

Günümüzdeki rekabet koşullarında artık eğitim ve eğitim kurumları, farklılık yaratmak için, marka oluşturmaya önem veriyorlar, Hali hazırda oluşmuş olan bu rekabet ortamının büyümesindeki sebep ise dünyadaki teknolojik gelişmelerdir. Velilerin de bu teknolojik değişimler içerisinde devlet okullarından ve özel okullardan beklentileri de değişmektedir

Okul Seçimi

Çocukların ilerideki yaşamlarında kullanacağı beceri ve kabiliyetleri eksiksiz bir şekilde ve kavrayabilecekleri biçimde onlara verebilecek okulların seçimi veliler tarafından oldukça dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Okul Tanıtım Günleri

İlk okula gelişinizde kapıda bulunan görevlilerin sizi karşılamasından , teneffüs saatlerinde öğrencilerin güvenliğine gösterilen ilgilere, öğretmen öğrenci ilişkisine, yönetim kadrosunun okul yönetimi ile ilgili davranışlarına kadar bir çok ana başlık ilk gözden gözlemlenebilir.

Yabancı Dil Eğitimi

Okullarda artık 2. hatta 3. bir yabancı dilin öğretilmesi bir ihtiyaca dönüşmüştür. Bu konuda öğrencilere yeterlilik sağlamak için geliştirilen teknolojik bir çok sistem bulunmaktadır, Fakat okullar klasik yöntemler ile öğretme yoluna gitmektedir. Okullarda eLLC Sistem tarzı öğrenciye görsel, işitsel, yazma ve okuma ile öğrenmesini sağlayabilecek sistemlerin kullandırılması gerekli bir ihtiyaç durumuna gelmiştir.

Sosyal Etkinlikler

Pek çok yaşanmış başarı öyküsünün bir yerinde okul yıllarında gerçekleştirilen sosyal ve sportif aktivite mutlaka yer alır. Hatta bu var oluşlar hem o günün hem de geleceğin inşasında önemli referans kaynakları olurlar.

Eğitim Teknolojilerin Kullanımı

Özel okullar ile devlet okulları arasında hem program hem de eğitim araç gereçlerinin donanımı bakımından çok farklılıklar bulunmaktadır.

Ölçme ve Değerlendirme Birimi

Ölçme ve Değerlendirme Birimi, Program Geliştirme ile Eğitim Teknolojisi ve Tasarımı gibi bölümler bir eğitim kurumunda olmazsa olmaz destek birimlerdir.

Kütüphane

Kütüphane kullanımı teknolojinin gelişmesi ile zaman ve mekan sınırlarını zorlamaktadır.

Kamuoyu Algısı ve Başarılar

Bir eğitim kurumunun ismi farklı özellikleriyle kamuoyunda bir değer yaratır. Yaratılan bu algı eğer olumlu ise o kuruma güven duyulabilir.

Üst Öğrenime Hazırlık

Bir üst programa hazırlık çalışmalarının profesyonelce yürütülmesi, akademik ve sosyal alanlarda danışmanlık hizmetlerinin bulunması, Ortaöğretime ve Yükseköğretime yönelik rehberlik hizmetlerinin kalitesi de okul seçiminde dikkat edeceğiniz kriterler arasında yer almalıdır.

Veli Okul İşbirliği

Veli ile doğru şekilde ve doğru zamanda kurulan iletişim ve işbirliği kurulması bir okulun önemli artılarındandır.

Bir okul seçimi daha fazla detaylandırılabilir mi?

Hem evet hem hayır. Ama bilinmeli ki belirtilen tüm bu kriterler çocuğunuzun her yönüyle doğru seçilmiş bir kurumda eğitilmesi için önemli birer değişken
11-06-2015 21:39
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Bot Moderatör
Mod

Oto Mesaj

Konunuzu uygun kategoriye açmaya özen gösteriniz. Uygun Kategorilere Açılmayan Konuları Sağ Alttan Uyar a Tıklayarak Bize Rapor Ediniz. Kırık Linkleri de Bize Rapor Ediniz...

11-06-2015 21:39
Cevapla  Gönder 

Anahtar Kelimeler

Okul Seçerken Olmazsa Olmazlar indir, Okul Seçerken Olmazsa Olmazlar Videosu, Okul Seçerken Olmazsa Olmazlar online izle, Okul Seçerken Olmazsa Olmazlar Bedava indir, Okul Seçerken Olmazsa Olmazlar Yükle, Okul Seçerken Olmazsa Olmazlar Hakkında, Okul Seçerken Olmazsa Olmazlar nedir, Okul Seçerken Olmazsa Olmazlar Free indir, Okul Seçerken Olmazsa Olmazlar oyunu, Okul Seçerken Olmazsa Olmazlar download


Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Evde bakımın olmazsa olmazları creeper123 0 33 02-04-2018 14:55
Son Mesaj: creeper123
  OKUL KAPI GİYDİRME Superisi 1 55 10-01-2018 19:40
Son Mesaj: nomerci
  Çocuklarımızın Geleceği İçin Okul Öncesi Eğitimi bazkriz 0 125 24-10-2017 11:59
Son Mesaj: bazkriz
  Özel Okul, Özel Okullar, Özel Kolejler, Ücretleri ve Fiyatları cirox 0 752 19-09-2014 22:21
Son Mesaj: cirox
  Flaş Haber Boys Over Flowers Çok Yakında TRT OKUL’DA Laplace 3 2,373 02-11-2013 14:43
Son Mesaj: ayhan

Okul Seçerken Olmazsa Olmazlar
Yazdırılabilir Sürüm
Bu Konuyu Arkadaşına Gönder
Konuya Abone Ol
Forum'a Git:
Göz Kapağı Şişmesi||| Mide Şişkinliği|||

Zaman: 20-05-2018, 15:03

İletişim - Bedava Siteni Tanıt - Hafif Sürüm - RSS - Yukarıya dön