Ana Sayfa

Bu Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretÇi
Cevapla  Gönder 
Otomotiv Endüstrisinde Zorunlu Girişimcilik
111333444455555
Bu Konuyu Oyla:
Değerlendir:
Konu Görünümü Doğrusal Görünüm
resthit
Rank 4
*

Çevrimdışı

Üçgen  Mesajlar: 639
Üçgen  Üyelik Tarihi: 09-04-2013
Üçgen  Rep Puanı: 0
Üçgen 
Teşekkürler: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür edildi.
Mesaj: #1
Otomotiv Endüstrisinde Zorunlu Girişimcilik
Domain İsmi: parça.com.tr
Sitenin Konusu: Araba Yedek Parça
Açıklamalar – Tanıtım
Otomotiv Endüstrisinde Zorunlu Girişimcilik
Arabalar günümüzde en çok tüketilen sanayi ürünleri arasında yer almaktadır. Otomotiv sektörünün genel gelişmişlik düzeyi ülkenin gelişmişliği hakkında fikir vermektedir. Bu yüzden yerli otomobil konusunda son yıllarda siyasi iktidarın çalışmaları mevcuttur. Sanayileşmeye geç başlamış ülkeler açısından araba üretimi başlangıçta yedek parça üretimiyle başlar. Çeşitli firmaların üretimi olan otomotiv ürünlerine parça tedariki yoluyla gelişme göstermeye başlayan yerel otomotiv endüstrisi yavaş yavaş kendi Ar-Ge faaliyetlerini yapma yetkinliğine ulaşır. Bu yolla da yerli araç üretimi başlar.
Türkiye ile aynı ligte yer alan Malezya gibi ülkeler kendi otomotiv endüstrisini çoktan kurmuştur. Hatta dünyanın pek çok ülkesine mal ihracı gerçekleştirmektedirler. Bu durum 1990 başlarında ülkede hızlı bir biçimde otomotiv endüstrisinin gelişmesi sonucu açığa çıkmıştır. Türkiye ise bu konuda henüz yolun başındadır.
Uzakdoğu ülkelerinin katma değeri yüksek mallar üretiminde gelişme göstermesi çeşitli uluslararası anlaşmalara imza atmamaları sebebiyledir. Bahsedilen anlaşmalar patent ve telif hakkı koruma anlaşmalarıdır ki Türkiye bu anlaşmalara uzun dönemden beri taraf olmuş durumdadır. Aralarında Çin’in de bulunduğu pek çok Uzakdoğu ülkesi patent anlaşmalarını imzalamayarak her ürünün yan sanayisini çıkarmıştır. Muadil ürünler yoluyla da piyasada iyi bir ivme yakalayarak katma değeri yüksek mallar ihracında yol katetmişlerdir.
Türkiye henüz yedekler tedarikçisi konumundadır. Dünya otomotiv endüstrisinin parçalı yapısı her ürünü farklı ülkede üretimi zorunlu kılarken Türkiye’ye de neredeyse pek çok ürünün üretimi verilmiş ancak motor üretimi ve tasarım merkezi henüz Türkiye olamamıştır. Yine ülkemiz patent anlaşmaları sebebiyle de çıkma parça üretiminde de yer almamaktadır.
Türkiye’de bu üretimlerin olmaması bu mallara olan talebin olmadığı anlamına gelmez. Bu mallara olan talebi karşılamak ise bir avuş girişimcinin cesur atılımlarıyla mümkün olmuştur. Adresi http://www.parca.com.tr/ olan sitede bahsi geçen ürünleri bulmak mümkündür.

Sahibi olduğum sitelerden bazıları aşağıdaki gibidir.

kadın sitesi
alışveriş sitesi
editör
23-05-2013 02:56
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Bot Moderatör
Mod

Oto Mesaj

Konunuzu uygun kategoriye açmaya özen gösteriniz. Uygun Kategorilere Açılmayan Konuları Sağ Alttan Uyar a Tıklayarak Bize Rapor Ediniz. Kırık Linkleri de Bize Rapor Ediniz...

23-05-2013 02:56
Cevapla  Gönder 

Anahtar Kelimeler

Otomotiv Endüstrisinde Zorunlu Girişimcilik indir, Otomotiv Endüstrisinde Zorunlu Girişimcilik Videosu, Otomotiv Endüstrisinde Zorunlu Girişimcilik online izle, Otomotiv Endüstrisinde Zorunlu Girişimcilik Bedava indir, Otomotiv Endüstrisinde Zorunlu Girişimcilik Yükle, Otomotiv Endüstrisinde Zorunlu Girişimcilik Hakkında, Otomotiv Endüstrisinde Zorunlu Girişimcilik nedir, Otomotiv Endüstrisinde Zorunlu Girişimcilik Free indir, Otomotiv Endüstrisinde Zorunlu Girişimcilik oyunu, Otomotiv Endüstrisinde Zorunlu Girişimcilik download


Otomotiv Endüstrisinde Zorunlu Girişimcilik
Yazdırılabilir Sürüm
Bu Konuyu Arkadaşına Gönder
Konuya Abone Ol
Forum'a Git:
Göz Kapağı Şişmesi||| Mide Şişkinliği|||

Zaman: 21-05-2018, 17:53

İletişim - Bedava Siteni Tanıt - Hafif Sürüm - RSS - Yukarıya dön