Ana Sayfa

Bu Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretÇi
Konu Kapalı  Gönder 
Özge Oğuzhan'ın Öğretmenlik Hakkındaki Görüşleri
111333444455555
Bu Konuyu Oyla:
Değerlendir:
Konu Görünümü Doğrusal Görünüm
seoptimizas
Banned

Çevrimdışı

Üçgen  Mesajlar: 81
Üçgen  Üyelik Tarihi: 20-05-2016
Üçgen 
Üçgen 
Teşekkürler: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür edildi.
Mesaj: #1
Özge Oğuzhan'ın Öğretmenlik Hakkındaki Görüşleri
Meslek ahlakının en üst seviyede görülmesi gereken öğretmenlik, davranış ve tutumlar arasında da bütünlük sağlamalıdır. Öğretmenlerin sınıflarının toplumsal ve kültürel yapısını iyi anlaması ve uygulamalarını bu yönde geliştirmesi esastır. Özge Oğuzhan öğretmenlik hakkında bildirdiği görüşlerinde de bu konu üzerinde yoğunlaşmaktadır. Okulun öğretmenlerinin değerleri çocukların kişisel gelişimi üzerinde de etkili olan önemli bir süreci oluşturmaktadır. Eğitim –öğretim süreci içerisinde verilmesi istenen değerlerin öğretmenin rol modelliği çerçevesinde geliştiği de bilinen bir gerçekliktir. Öğretmenlerin bireyler için son derece önemli olduğu ve atılan her adımın çocuğun ya da gencin gelişimine katkı sağladığı ortadadır.
Gençlerin vatan sevgisi ve milli değerlere verdiği önemi öğretmenlerinden kazanacakları konusunda bulduğu her fırsatta açıklamalar ve yönlendirmeler yapan Atatürk, günümüzden farklı olarak kuruma gösterdiği değeri belli etmiştir. Bugün gözümüz kapalı olarak emanet ettiğimiz çocuklarımız öğretmenlerin başarılı çalışmaları ile ortaya çıkmakta ve birey olarak karşımıza dikilmektedir. Özge Oğuzhan'ın öğretmenler hakkındaki görüşleri toplumun duygu ve düşünceleri net olarak ortaya koymaktadır. Bir meslek olarak kabul edilen ilk alanlar arasında yer alan öğretmenlik, aynı zamanda toplum içinde vazgeçilemez bir gerekliliktir. Sadece çocuk veya gençlerin değil yeri geldiğinde yetişkinlerin de gelişiminde büyük önem tutan meslek, sistematik bir süreçten geçilerek ulaşılan aynı zamanda manevi değeri yüksek olan bir iştir. Yaşamlarını mesleklerinden kazanan öğretmenler yaşarken öğrenmeye ve her farklı öğrenciden farklı bir deneyim kazanmaya alışmak zorundadır.
Öğretmenler toplumda gerçekleştirmeye çalıştıkları idealler ile var olurlar. Geçmişten bugüne değişiklikler yaşayan meslek çocukla arkadaş olmayı gerektirdiği kadar disiplinli bir ortam yaratılmasını ve herkese eşit şans tanınmasını da zorunlu kılmaktadır. Her konuşmasında öğretmenlik değerleri hakkında yorum yapan Özge Oğuzhan'da konunun anlam ve önemini vurgulamaktadır.
05-09-2016 02:21
Tüm Mesajlarını Bul
Bot Moderatör
Mod

Oto Mesaj

Konunuzu uygun kategoriye açmaya özen gösteriniz. Uygun Kategorilere Açılmayan Konuları Sağ Alttan Uyar a Tıklayarak Bize Rapor Ediniz. Kırık Linkleri de Bize Rapor Ediniz...

05-09-2016 02:21
Konu Kapalı  Gönder 

Anahtar Kelimeler

Özge Oğuzhan'ın Öğretmenlik Hakkındaki Görüşleri indir, Özge Oğuzhan'ın Öğretmenlik Hakkındaki Görüşleri Videosu, Özge Oğuzhan'ın Öğretmenlik Hakkındaki Görüşleri online izle, Özge Oğuzhan'ın Öğretmenlik Hakkındaki Görüşleri Bedava indir, Özge Oğuzhan'ın Öğretmenlik Hakkındaki Görüşleri Yükle, Özge Oğuzhan'ın Öğretmenlik Hakkındaki Görüşleri Hakkında, Özge Oğuzhan'ın Öğretmenlik Hakkındaki Görüşleri nedir, Özge Oğuzhan'ın Öğretmenlik Hakkındaki Görüşleri Free indir, Özge Oğuzhan'ın Öğretmenlik Hakkındaki Görüşleri oyunu, Özge Oğuzhan'ın Öğretmenlik Hakkındaki Görüşleri download


Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  İngilizce Öğrenmenin Çocuklar Açısından Faydası - Özge Oğuzhan seoptimizas 0 314 19-09-2016 22:30
Son Mesaj: seoptimizas
  İngilizce Öğrenmenin Çocuklar Açısından Faydası - Özge Oğuzhan seoptimizas 0 344 19-09-2016 22:23
Son Mesaj: seoptimizas
  Özge Oğuzhan Hocamızın Başarı Anlayışı seoptimizas 0 342 05-09-2016 02:42
Son Mesaj: seoptimizas
  Özge Oğuzhan'ın Öğretmenlik Hakkındaki Görüşleri seoptimizas 0 260 05-09-2016 02:29
Son Mesaj: seoptimizas
  Oğuzhan Şahinkaya osman75 2 1,002 26-11-2013 11:45
Son Mesaj: dihyecevre

Özge Oğuzhan'ın Öğretmenlik Hakkındaki Görüşleri
Yazdırılabilir Sürüm
Bu Konuyu Arkadaşına Gönder
Konuya Abone Ol
Forum'a Git:
Göz Kapağı Şişmesi||| Mide Şişkinliği|||

Zaman: 23-05-2018, 18:05

İletişim - Bedava Siteni Tanıt - Hafif Sürüm - RSS - Yukarıya dön