Ana Sayfa

Bu Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretÇi
Cevapla  Gönder 
Sıddık Özpetek Hakkında
111333444455555
Bu Konuyu Oyla:
Değerlendir:
Konu Görünümü Doğrusal Görünüm
dilokullari
Rank 2
*

Çevrimdışı

Üçgen  Mesajlar: 73
Üçgen  Üyelik Tarihi: 04-01-2013
Üçgen  Rep Puanı: 0
Üçgen 
Teşekkürler: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür edildi.
Mesaj: #1
Sıddık Özpetek Hakkında
[Resim: 244nq0z.jpg]

1956 senesinde İstanbul’da doğdu. İlköğretimini Fenerbahçe’deki Nurettin Teksan İlköğretim Okulu’nda ve orta okulu Işık Lisesi’nde bitirmiştir. İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisyenliğinden makine mühendisliği olarak lisans, Kaliforniya Devlet Üniversitesi Long Beach’den makine mühendisliğinde yüksek lisans (MSME), Kaliforniya Irvine’daki National Üniversitesi’nden iş yönetme bölümü yüksek lisans (MBA) dereceleri aldı Sıddık Özpetek.

Sıddık Özpetek Kaliforniya Devlet Üniversitesi Long Beach’de makine ve inşaat mühendisliği okullarında yardımcılık yapmıştır. Makine mühendisliği yüksek lisans tez konusu olan “Yapay Kalp Kapakçığı Yaprağının Lineer Olmayan Sonlu Elemanlar Stres Analizi” adlı çalışması, akademik kurula sunulduğu sene ilk üç tezden biri seçildi. Bu yüksek lisans tezinin özeti olarak makaleyi 4 Ağustos 1987’de St. Louis, Missouri’de Altıncı Uluslararası Matematiksel Modelleme Konferansı’nda sunmuştur ve bu yazıt konferansın tutanaklarında yayınlandı. Dünya’nın en büyük tıbbi araç gereç üretimcilerinden birisi olan Baxter Healthcare Corporation’ın Irvine, Kaliforniya’daki Edwards Less Invasive Surgery ve Edwards Cardiovascular Surgery bölümlerinde ve sonra Baldwin Park, Kaliforniya’daki Cordis Webster’da araştırma mühendisi olmak kaydıyla görev yaptı. Baxter’da doku ve mekanik kalp kapakçıklarının (örneğin; the Carpentier-Edwards Pericardial Valve, the Starr-Edwards Silastic Ball Valve, and the Hemex-Duromedics Bileaflet Cardiac Valve) sonlu elemanlar analizlerini gerçekleştirmiştir. Dr. Ronald Janz’in sol karıncığın cidar stresinin hesabı olarak geliştirdiği matematiksel metodu sonlu elemanlar araştırma sonucu ile kesinleştirdi. Bu çalışma Biophysical Journal’da sunulmuştur (Volume 55 January 1989 173-182).

A.B.D.’den Türkiye’ye döndükten sonra mühendisliği ve bilimsel çalışmaları bıraktı ve sinema piyasasında işler yapan AFS Film’in ortağı olmuştur. Halen AFS Film’de çalışmaktadır. Evli ve bir çocuk.
29-09-2014 15:53
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Bot Moderatör
Mod

Oto Mesaj

Konunuzu uygun kategoriye açmaya özen gösteriniz. Uygun Kategorilere Açılmayan Konuları Sağ Alttan Uyar a Tıklayarak Bize Rapor Ediniz. Kırık Linkleri de Bize Rapor Ediniz...

29-09-2014 15:53
Cevapla  Gönder 

Anahtar Kelimeler

Sıddık Özpetek Hakkında indir, Sıddık Özpetek Hakkında Videosu, Sıddık Özpetek Hakkında online izle, Sıddık Özpetek Hakkında Bedava indir, Sıddık Özpetek Hakkında Yükle, Sıddık Özpetek Hakkında Hakkında, Sıddık Özpetek Hakkında nedir, Sıddık Özpetek Hakkında Free indir, Sıddık Özpetek Hakkında oyunu, Sıddık Özpetek Hakkında download


Sıddık Özpetek Hakkında
Yazdırılabilir Sürüm
Bu Konuyu Arkadaşına Gönder
Konuya Abone Ol
Forum'a Git:
Göz Kapağı Şişmesi||| Mide Şişkinliği|||

Zaman: 21-05-2018, 06:01

İletişim - Bedava Siteni Tanıt - Hafif Sürüm - RSS - Yukarıya dön