Ana Sayfa

Bu Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretÇi
Konu Kapalı  Gönder 
Su Kaçağı Bulma
111333444455555
Bu Konuyu Oyla:
Değerlendir:
Konu Görünümü Doğrusal Görünüm
xperiatr
Banned

Çevrimdışı

Üçgen  Mesajlar: 1,123
Üçgen  Üyelik Tarihi: 29-11-2013
Üçgen 
Üçgen 
Teşekkürler: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür edildi.
Mesaj: #1
Su Kaçağı Bulma
[Resim: su-kaçağı-tespiti.png]
Su kaçağı evlerde meydana gelebilecek olan genel tesisat sorunlarındandır. Bir çok sebebe göre değişkenlik gösterebilen su kaçağı, gerek tesisatın zamanında düzgün yapılmamasından gerek tesisat dışı sebeplerden gerekse kullanıcı hatasından kaynaklanan sebeplerden baş gösterir. Bu durumları su kaçaklarının oluş sebeplerine göre ayırarak açıklayalım:
1- Tesisatın Düzgün Yapılmaması Sonucu Ortaya Çıkan Su Kaçakları
Tesisatın düzgün yapılmaması sonucu boruların tam oturmamasından kaynaklanan sorunlar su kaçağına sebep olur. Yeterince kaliteli malzeme kullanılmaması da bir süre sonra su kaçağına sebep olabilecek durumlardandır. Temel olarak tesisat yapılırken en başta çok uzun ömürlü olması düşünülerek yapılmamasından kaynaklanır. Bunlara tesisattan kaynaklanan su kaçağı nedenlerine sayabiliriz.
2- Tesisat Dışı Sebeplerden Ortaya Çıkan Su Kaçağı
Tesisat dışı sebeplerden kastımız tesisatın döşenmesinde herhangi bir sorun olmayan su kaçaklarıdır. Bu duruma örnek olarak şebeke suyunun çok basınçlı olmasını verebiliriz veya orta şiddetli bir depremde kırılan veya çatlayan borular da bu duruma örnektir.
3- Kullanıcı Hatalarından Kaynaklanan Su Kaçakları
Çok nadir olarak gerçekleşse de bu ihtimal her zaman var. Kullanıcı haddinden fazla baskı yaparsa borulara bu durum gerçekleşebilir.
Bunun yanında su kaçağı karşılaşılacağı borulara göre de farklılık gösterir. Bu da geliştirilecek çözümün yöntemini değiştirir. Su kaçaklarına üç tip boruda karşılaşılır. Bunlar;
1- Temiz Su Borularında Su Kaçakları
a- Soğuk Su borularında Su Kaçakları
Soğuk su boruları tesisatınıza suyun dışarıdan taşındığı borulardır, bunlara şebeke suyu boruları da denir. Bunlardaki kaçakların temel sebebi yoğun basınçla gelen şebeke sularının tesisatınızın dayanabileceği basınçtan daha yükseğe çıkmasıdır. Bu durumda borularda çatlama kırılma gibi durumlar gerçekleşebilir ve çatlak kırık olan bölgelerden su sızıntısı gerçekleşmeye başlar.
b- Sıcak Su Borularında Su Kaçakları
Sıcak su boruları sıcak suyu kullanım yerlerine götüren borulardır bunlara örnek olarak kombide ısınan suyu peteklere götüren boruları verebiliriz veya güneş enerjisinde ısınan suyu banyoya getiren boruları verebiliriz. Bunlardaki kaçakların en temel sebebi sıcak suyun boruları genleştirmesi ve uçlarının birleşmemesi nedeniyle aralarda oluşan sızıntıları verebiliriz.
2- Gider Su Borularında Su Kaçakları
Gider su borularındaki su kaçaklarını anlatmak için en net ifade, kullandığımız ve artık evimizden veya iş yerimizde çıkışı yapılan boruları örnek vermek olacaktır. Bu borulardaki kaçakların çözümü içinse kameralı su kaçağı arama cihazlarını kullanmak doğrudur.
Su kaçağı tespiti işlemimizi son derece teknolojik aletler ve işinde profesyonel ekibimizle ortalama 3 saat gibi sürelerde sorunsuz olarak gerçekleştirebiliyoruz. Yaptığımız işin en önemli özelliği ise kırmadan bu kaçakları buluyor olmamızdır. Bu kaçakları bulduktan sonra kaçağın durumuna göre o gün veya ertesi gün ücreti mukabilinde kaçağın tamiratını da gerçekleştirebiliyoruz.
Su Kaçağı Bulma
Su Kaçağı bulma,kaçakların bulunması pekte kolay bir iş değildir Bilinçsizce su kaçağı bulma ya çalışmak samanlıkta iğne aramaya benzemektedir Su Tesisatıları yerin içerisinden geçtiğinden dolayı su kaçağı bulma çok zor bir iştir.
su kaçağı bulmak için usta çağırdığınızda yanında teknolojik ekipmanları yok ise evinizin, iş yerinizin her yerini köstebek gibi kırıp dökmeden bulması pekte mümkün değildir. su sızıntısı sızıntının olduğu yerlerin çok daha uzağından dışarı çıka bilmekteler bundan dolayı usta su kaçağı bulma işlemini kırıp bakmadan bulamaz ilk kırdığı yer doğru yer değilse bir başaka tahmin yapar ve yine kırmaya başlar sonra su kaçağı burada da değilse tekrar kırması gerekecek bu da evinizde iş yeriniz tahribata yol açmakta
Fakat Uzman bir Ekipten alacağınız destek evinizin iş yerinizin kırılmadan dökülmeden su kaçağı bulma işleminin tamamlanması mümkün gelişmiş teknolojik makinelerimiz le su kaçağını noktasal tespit yapıp onarımını yapıyoruz.
09-07-2014 02:00
Tüm Mesajlarını Bul
Bot Moderatör
Mod

Oto Mesaj

Konunuzu uygun kategoriye açmaya özen gösteriniz. Uygun Kategorilere Açılmayan Konuları Sağ Alttan Uyar a Tıklayarak Bize Rapor Ediniz. Kırık Linkleri de Bize Rapor Ediniz...

09-07-2014 02:00
Konu Kapalı  Gönder 

Anahtar Kelimeler

Su Kaçağı Bulma indir, Su Kaçağı Bulma Videosu, Su Kaçağı Bulma online izle, Su Kaçağı Bulma Bedava indir, Su Kaçağı Bulma Yükle, Su Kaçağı Bulma Hakkında, Su Kaçağı Bulma nedir, Su Kaçağı Bulma Free indir, Su Kaçağı Bulma oyunu, Su Kaçağı Bulma download


Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  GPS Telefon Takip Programı İle Android Konumunu Bulma dj_ibo_g_h 0 187 26-08-2017 10:59
Son Mesaj: dj_ibo_g_h
  Su kaçağı tespiti beylikdüzü osman75 0 502 18-02-2016 15:17
Son Mesaj: osman75
  Su kaçağı tespiti fiyatları osman75 0 463 17-02-2016 22:00
Son Mesaj: osman75
  Su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açma hizmetleri osman75 0 628 17-05-2015 15:37
Son Mesaj: osman75
  Su Kaçağı Tesipiti osman75 0 603 19-03-2015 15:19
Son Mesaj: osman75

Su Kaçağı Bulma
Yazdırılabilir Sürüm
Bu Konuyu Arkadaşına Gönder
Konuya Abone Ol
Forum'a Git:
Göz Kapağı Şişmesi||| Mide Şişkinliği|||

Zaman: 20-05-2018, 12:38

İletişim - Bedava Siteni Tanıt - Hafif Sürüm - RSS - Yukarıya dön