Ana Sayfa

Bu Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretÇi
Cevapla  Gönder 
Telifli Kurumsal Müzik Yayını
111333444455555
Bu Konuyu Oyla:
Değerlendir:
Konu Görünümü Doğrusal Görünüm
Error32
Rank 5
*

Çevrimdışı

Üçgen  Mesajlar: 1,721
Üçgen  Üyelik Tarihi: 30-09-2012
Üçgen  Rep Puanı: 0
Üçgen 
Teşekkürler: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür edildi.
Mesaj: #1
Telifli Kurumsal Müzik Yayını
[Resim: logo.png]

Telifli Kurumsal Müzik Yayını

Günümüzde topluma açık alanlar müzik hizmetinin insanların istenilen güdüye yönlendirilmesinde kullanılan bulunmaz sahalardır. Örneğin alışveriş merkezleri, insanların bulundukları mekânlarda daha fazla zaman geçirip daha fazla ürüne yönelmesini isterken, fast-food zincirleri insanları ilgili yere çekmek fakat daha az vakit geçirerek farklı müşterilere yerlerini bıraktırmak isteyebilirler.

Birçok kurum ya da işletme bu durumu kendi lehlerine çevirmek konusunda farkındalık kazanmış durumda ve topluma açık her noktada amaca uygun müzikler sunmaktalar. Sunulan bu müzikler kimi zaman o günün popüler parçaları, kimi zaman günün anlam ve önemine göre seçilmiş parçalar, kimi zaman ise geçmişten günümüze değerini koruyan klasikler olabiliyor.

Fakat bu durumla beraber şüphe yok ki toplumlar ne kadar büyürse büyüsün bireysel ifade her zaman önemini korumaktadır. İşte bu noktada topluluklara sunulan bu müzik parçalarının sanatçıları ya da yapımcılarının, bu emeklerini her ülkede farklı kuruluşlarla koruma altına alması ihtiyacı doğmuş olup, yasalarca da telif hakkı adı altında ağır yaptırımlarla korunmaktadır.

Ülkemizde MÜYAP, MESAM, MSG, MUYORBİR gibi birlikler müzik eserlerinin yayın lisansı için başvurulabilecek kuruluşlardır. Telif hakları genel müdürlüğünce de “Bir eseri, icrayı, fonogramı veya yapımı hak sahibi kişilerin yazılı izni olmaksızın işleme, temsil etme, çoğaltma, değiştirme, dağıtma, her türlü işaret, ses veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletme ve yayımlama” noktasında ceza davası açılabileceği konusu özellikle vurgulanmaktadır.

Bu durumda her ne niyetle olursa olsun her türlü AVM, Cafe, Hastane vb. umuma açık alanda yapılan yayım lisansı edinilmemiş müzik yayınları, cezai işleme tabi olup yayımlayan kurum ve kuruluşlara ağır yaptırımlara ve çok yüklü telif hakkı bedellerinin ödenmesine yol açmaktadır. Ne yazık ki günümüzde bu durumun ihlali bilinçsizce yapılmakta ve ciddi boyutta maddi manevi tazminatlarla sonuçlanmaktadır.

Ortalama bir eserin geçişlerle beraber 5 dk. Sürdüğünü varsayarsak saatte 12, gün boyunca ise ortalama 150 parça topluma açık noktalarda yayımlanmaktadır. Bu durumda yayımlanacak bu her parça için bağlı bulunduğu birliklere ayrı ayrı lisans bedelleri ödenecek ve yıllık on binlerce lira ödeme yapılması gerekecektir. Bu durum sanatçı ve yapımcılara haklarının karşılığını vermesine karşın, kurum ve kuruluşlara hem maddi yük hem de iş yükü anlamında ciddi bir külfet olmaktadır.

Telif haklarının ihlali hırsızlıktır, fakat bahsettiğimiz bu yük de şirketlerin bünyelerinde barındırmak istemedikleri bir durumdur. İşte tam bu noktada firmamız topluma açık yayın yapma gereği duyan kurum ve kuruluşlar için tüm bu süreci profesyonel bir ekiple yönetmekte hatta beklentilerinizin üstünde hizmetlerle iş sürecinizi kolaylaştırmaktadır.

Yapacağınız her türlü şirket içi, şubeler arası ya da topluma açık diğer noktalardaki yayımlarınız için size sunacağımız özel paket seçenekleriyle, bu yükümlülüğü profesyonel ellere bırakmanın yanı sıra, kurum kültürünüze ve kuruluş amacınıza uygun yayın ve anons hizmetlerini edinebilir, hem ciddi lisans bedelleri ödemekten, hem cezai işleme maruz kalmaktan hem de ilgili iş yükünden bertaraf olabilirsiniz. Sunacağımız tüm yayınların lisans hakkı rtp medyaya ait olacağından bahsi geçen birliklere karşı herhangi bir sorumluluğunuz kalmayacaktır.

Offline radyo yönetimi olarak adlandırabileceğimiz bu hizmet ile tüm şubelerinizde aynı anda aynı yayının dönmesine ya da her şubede şubeye özel farklı yayınların yapılmasına olanak sağlamış oluyoruz. Böylece sizi seçen her türlü kitleye sizin istediğiniz dinletiyi sunabilir, dilediğiniz algı güdülenmelerini sağlayabilirsiniz. Tüm yayın içeriği Genel Yayın Yönetmeni Tuğşah BİLGE ve ekibi tarafından belirlenerek yönetileceğinden, doğru anda doğru kişilere ulaşmak tesadüflere bırakılmamış olacaktır.

Toplumsal olarak acı bir günde tüm şubelerinizde aynı anda yayını durdurabilir ya da aynı anonslarla kitlelerinize ulaşabilirsiniz. Hizmetimiz doğrultusunda kurumunuzun her metrekaresinde siz söz sahibi olabilir ve her an takipte kalarak kontrolü elinizde tutabilirsiniz.

Sonuç itibariyle, maddi manevi yüksek bedeller ödememek için, telif hakkı ihlaliyle hırsızlık yapmamak için ve hizmette bulunduğunuz her anı isteğiniz doğrultusunda yönlendirmek için rtp medya olarak kuruluşunuzun toplumların kulağındaki sesi olmayı hedefliyor ve bu doğrultuda özveriyle sizler için çalışıyoruz.

Site: www.rtpmedya.com

rtpmedya.com
26-06-2015 23:36
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Bot Moderatör
Mod

Oto Mesaj

Konunuzu uygun kategoriye açmaya özen gösteriniz. Uygun Kategorilere Açılmayan Konuları Sağ Alttan Uyar a Tıklayarak Bize Rapor Ediniz. Kırık Linkleri de Bize Rapor Ediniz...

26-06-2015 23:36
Cevapla  Gönder 

Anahtar Kelimeler

Telifli Kurumsal Müzik Yayını indir, Telifli Kurumsal Müzik Yayını Videosu, Telifli Kurumsal Müzik Yayını online izle, Telifli Kurumsal Müzik Yayını Bedava indir, Telifli Kurumsal Müzik Yayını Yükle, Telifli Kurumsal Müzik Yayını Hakkında, Telifli Kurumsal Müzik Yayını nedir, Telifli Kurumsal Müzik Yayını Free indir, Telifli Kurumsal Müzik Yayını oyunu, Telifli Kurumsal Müzik Yayını download


Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Satılık Müzik Sistemleri nullsix 0 258 07-08-2017 00:16
Son Mesaj: nullsix
  Ücretsiz Kitap, Oyun, Film ve Müzik Takas Platformu musa.gokcan 0 334 07-02-2017 15:54
Son Mesaj: musa.gokcan
  Kitap Yayını Error32 0 404 03-02-2016 02:59
Son Mesaj: Error32
  Ceylan Müzik Error32 0 506 23-01-2015 21:00
Son Mesaj: Error32

Telifli Kurumsal Müzik Yayını
Yazdırılabilir Sürüm
Bu Konuyu Arkadaşına Gönder
Konuya Abone Ol
Forum'a Git:
Göz Kapağı Şişmesi||| Mide Şişkinliği|||

Zaman: 22-06-2018, 10:17

İletişim - Bedava Siteni Tanıt - Hafif Sürüm - RSS - Yukarıya dön