Ana Sayfa

Bu Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretÇi
Cevapla  Gönder 
Tüm Konularda Tarih Arama Sitesi
111333444455555
Bu Konuyu Oyla:
Değerlendir:
Konu Görünümü Doğrusal Görünüm
experem
Rank 1
*

Çevrimdışı

Üçgen  Mesajlar: 35
Üçgen  Üyelik Tarihi: 07-03-2014
Üçgen  Rep Puanı: 0
Üçgen 
Teşekkürler: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür edildi.
Mesaj: #1
Tüm Konularda Tarih Arama Sitesi
Her bireyin tarih konusunda az çok bilgili olması gerekir. Bu hususun önemi yıllar asırlar önce fark edilmiş ve yeni nesiller geçmişleri hakkında bilgilendirilerek yetiştirilmiştir. Yazılı kaynakların toplumun her ferdine ulaşmadığı eski zamanlarda tarih bilgisi toplumun yaşlıları tarafından biraz da efsaneleştirilerek genç nesillere anlatılması ile aktarılabilirdi. Tabi ki çoğu medeniyet kendi tarihini kayıt altına almış ve bizlere kadar ulaşmasını sağlamıştır. Bu gün ise yeni nesillerin tarih konusunda bilinçli yetişmesi için tüm yazılı ve dijital kaynaklar kullanılmakta. Artık dünya tarihi, tüm medeniyetlerin tarihleri, Türk ve Osmanlı tarihi konusunda her türlü kaynağa kolayca ulaşabiliyoruz. Hem bu konudaki yazılı kaynakların fazlalığı hem de online ortamdaki tarih ile ilgili site ve bloglar bu imkanı bize sunuyor. İşte HangiTarih.com da tarih alanından zengin içerikli sitelerden biri. Bu web sitesi daha çok bir tarih arama sitedir. Burada tarihi olayların ince detaylarına inmek yerine, kısa notlar halinde anlaşılır ve kolay bilgilere ulaşabilirsiniz. Hangi olay hangi tarihte yaşandı, örneğin I Balkan Savaşı hangi tarihte yapıldı?. Sitemizde bu tarz aramalar yaparak o tarihi olayın hangi tarihte yaşandığını kısa sürede öğrenebilirsiniz.
Tarihi olaylar zincirleme şekilde birbirlerine bağlı olarak gelişir ve değişir. Bazen bir savaş tüm dünyayı değiştirecek ve tarihi yeniden şekillendirecek bir dalga doğurur. Baktığımızda Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethi tüm Avrupa’daki değişimi tetiklemiştir. Bu fetihle yeni bir çağ başlamıştır. 600 yıllık Osmanlı tarihi dünya tarihi üzerinde önemli etkiler oluşturmuş, bir çok medeniyeti doğmuş veya yıkılmıştır. Osmanlı tarihi tarih çizgisinde en büyük ve en beyaz ve temiz bir dönemdir. Osmanlı tarihi konuları da sitemizde yer almaktadır. İstanbul’un fethi ile Bizans yıkılırken, Avrupa’da feodalite zayıflamış, ve din adamlarının da siyasi gücü azalmıştır. Ticari rekabet ve feodalitenin zayıflaması, bilim ve keşiflerin önünü açmış ve neticede Coğrafi Keşifler başlamıştır. Coğrafi keşifler ile yeni ticaret yolları açılınca Avrupa zenginleşmiş, ve Rönesans’ın başlamasında etkili olmuş. Rönesans, Reform hareketlerini başlatmış, Hristiyan Katolik kilisesinin halk ve yönetim üzerindeki zulmü ve baskısı azalmıştır. Bu durum bilim ve sanatın önünü açmış, ve bu yolun sonunda Sanayi Devrimi yaşanmıştır. Sanayi Devrimi ile sömürgecilik yarışı başlamış ve I. Dünya Savaşı’nın zemini oluşmuştur. Gördüğünüz gibi tüm olaylar zincirleme bir şekilde dalga dalga gelişmiştir.
HangiTarih.com’da tarih konuları bunlar ile sınırlı değildir. Ayrıca tarihte ve günümüzde ünlü olan kişilerin hayatlarına dair önemli olayları da bu sitede ele alıyoruz. Ünlüler hepimizin sevdiği, bazen topluma örnek olan, bazen tarihi değiştiren eserler oluşturan kişilerdir. Bu ünlüler arasında, sanatçılar, şarkıcılar, bestekarlar, sunucular, artistler, modeller, oyuncular, mucitler, bilim adamları, tarihi şahsiyetler, dünya liderleri yer alacak. Bizce bu tür kişileri yaptığı eserler, icraatlar ve çalışmalar tarih açısından çok önemli. Tarihi etkilen tüm buluşlar ve icatlar, eserler ve yapılar da sitemizde yer alacak. Ünlülerin hayatlarına dair önemli bilgilere sitemizde arama yaparak ulaşabilirsiniz. Şarkıcıların hayatları, bilim adamlarının buluşları, siyasi liderlerin çalışmaları yine bu kategoride yer alacak. Türkiye’de ilk tarih arama sitesi olan HangiTarih.com’u siz de mutlaka ziyaret etmelisiniz.
12-03-2015 02:29
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Bot Moderatör
Mod

Oto Mesaj

Konunuzu uygun kategoriye açmaya özen gösteriniz. Uygun Kategorilere Açılmayan Konuları Sağ Alttan Uyar a Tıklayarak Bize Rapor Ediniz. Kırık Linkleri de Bize Rapor Ediniz...

12-03-2015 02:29
Cevapla  Gönder 

Anahtar Kelimeler

Tüm Konularda Tarih Arama Sitesi indir, Tüm Konularda Tarih Arama Sitesi Videosu, Tüm Konularda Tarih Arama Sitesi online izle, Tüm Konularda Tarih Arama Sitesi Bedava indir, Tüm Konularda Tarih Arama Sitesi Yükle, Tüm Konularda Tarih Arama Sitesi Hakkında, Tüm Konularda Tarih Arama Sitesi nedir, Tüm Konularda Tarih Arama Sitesi Free indir, Tüm Konularda Tarih Arama Sitesi oyunu, Tüm Konularda Tarih Arama Sitesi download


Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Kellik sorunu tarih oluyor creeper123 1 178 17-03-2018 02:34
Son Mesaj: abortedfetus
  Farklı konularda araştırma imkanı creeper123 0 58 01-02-2018 19:15
Son Mesaj: creeper123
  Akıllı Firma Arama Rehberi creeper123 1 282 15-08-2017 12:43
Son Mesaj: umitakkalay
  Merak Uyandıran Konularda Bilgiler resthit 0 273 06-03-2017 16:08
Son Mesaj: resthit
  En iyi ders | Türkiyenin Eğitim Arama Motoru mesut78 0 375 25-08-2016 15:27
Son Mesaj: mesut78

Tüm Konularda Tarih Arama Sitesi
Yazdırılabilir Sürüm
Bu Konuyu Arkadaşına Gönder
Konuya Abone Ol
Forum'a Git:
Göz Kapağı Şişmesi||| Mide Şişkinliği|||

Zaman: 25-04-2018, 10:00

İletişim - Bedava Siteni Tanıt - Hafif Sürüm - RSS - Yukarıya dön