Ana Sayfa

Bu Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretÇi
Cevapla  Gönder 
WING CHUN
111333444455555
Bu Konuyu Oyla:
Değerlendir:
Konu Görünümü Doğrusal Görünüm
seobaz
Rank 1
*

Çevrimdışı

Üçgen  Mesajlar: 16
Üçgen  Üyelik Tarihi: 20-06-2013
Üçgen  Rep Puanı: 0
Üçgen 
Teşekkürler: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür edildi.
Mesaj: #1
WING CHUN
Wing Chun
WING CHUN KUNGFU GEÇMIŞI

Bu dövüş sanatına Rahibe Ng Moi ve güzel Yim Wing Chun tarafından 300 yıla yakın bir geçmişte geliştirilmiş Dünya’nın en etkili sistemlerinden biridir. Bu geliştirilmiş savaş sanatı sayesinde Yim Wing Chun döneminde en güçlü erkeklere karşı kendini koruyabilmiş hatta onları alt etmiştir. O tarihlerde tüm Çin sanatları gibi aile içersinde öğretilen kapalı bir sistemdir. Wing Chun, Bruce Lee'nin de Ustası Ip Man'a kadar hep aile içerisinde ve Çinliler arasında öğretilmiştir.Günümüzde 52 Ülkede En Çok Tercih Edilen Sistemlerden EBMAS Wing Chun
Wing Chun günümüz Dünya’nın 52 ülkede, binlerce sporsever tarafından öğrenilmektedir. Dai-Sifu Emin Boztepe, 30 yılı geçkin tecrübesi ve dünyanın dört bir yanında eğitimi ile bizzat ilgilendiği çeşitli derecelerdeki uzman eğitmenleriyle 2001 yılından bu yana Dünya’nın en kaliteli Wing Chun okulları olmaya aday bir organizasyon olmuştur. Şimdi EBMAS, prensipleri ve eğitim kalitesi ile göz dolduran ve her geçen gün hızla büyüyen bir organizasyon olmuştur.

WING CHUN ÖZELLIKLERI
10 Yaşında itibaren sağlığınızı muhafaza ettiğiniz sürece ömrünüzün sonuna kadar kendi güvenliğinizi almak ve bunu yaparken de formda kalmak isteyenler için vazgeçilmez bir tutkudur.
Tamamen bilimsel bir sitemdir, EBMAS Wing Chun üyelerine en kısa sürede ve sıkılmadan kendileri savunmayı garanti edecek şekilde geliştirildi. Vücut mekaniği, fizik, matematik, geometri, fizyoloji ve mantık gibi ilimlere içeren, deha derecesinde akıllıca tasarlanan bilimsel bir sistemdir.
Daha önce hiçbir spor ile uğraşmasanız bile kısa sürede adapte olabilirsiniz. Alacağınız eğitim ile güce karşı gğç uygulamak yerine açı ve his yoluyla girişken bir şekilde tüm saldırırlı alt edebilirsiniz. Dai Sifu Emin Boztepe başından geçen yüzlerce istenmeyen olay karşısında bunu kanıtlamıştır.
Wing Chun eğitimi alan bir kişi kendisinden fiziksel olarak daha güçlü bir rakibi etkisiz hale getirebilir. Bu yüzden Wing Chun kadınlar için en ideal savunma sanatıdır.
Kendini savunmayı öğrenme sürecinde, yoğunlaşma, stres kontrolü, rahatlık ve kendine güven gibi insanın tüm hayatına özellik katacak kadar önemlidir.
Dersler Bursa’nın merkezi bölgelerinde en modern, aydınlık, ferah ve temiz spor tesislerinde yapılmaktadır. Tecrübeli uzman eğitmenler tarafından öğrencinin kondisyonu, fiziksel özellikleri, çalışma tarzı, vb gibi etkenler göz önüne alınarak öğrencinin dersten maksimum faydayı alması ve teknik, teori ve uygulamayı dengeli bir şekilde öğrenmesi için tüm var gücüyle çalışılır.
Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da akrobatik, görsele dayalı büyük hareketler,yüksek tekme, gerçek bir tehlike anında uygulayamayacağınız teknikler, turnuva odaklı kurallar ve puanla yapılan egzersizler ve maç teknikleri gibi uygulamalar yoktur. Tüm öğretiler sizi neticeye yönelik olması ve pratik olması ile uygulanır.
İdeal anlamda bir yıla yakın bir eğitim ile EBMAS Wing Chun sistemine hakim olmaya, çok daha keyif almaya ve sizi 3 ayda ideal vücut gibi yalanlarla kandırmadan en iyi şekilde gerçek bir tehlikeye karşı en iyi şekilde hazırlar.

GERÇEK BIR SALDIRIYA HAZIR OLMAK
EBMAS öğrencileri, gerçek bir fiziksel mücadelede ortaya çıkan korku, karmaşa, adrenalin gibi etkenlerin, kask, eldiven, dizlik vb gibi her türlü güvenlik önlemi alınarak ve eğitmenlerin gözetimi altında gerçekçi şekilde oluşturulmasıyla mücadele anını dikkatli bir biçimde inceleme olanağına kavuşurlar. Bir saldırganın değişik savaş sanatlarından gelmiş olması, silahlı olması, saldırının kapalı, dar bir yerde gerçekleşmesi ve birden fazla saldırganın olması vb. gibi durumlar öğrencinin seviyesine ve kondisyonuna uygun bir şekilde simule edilerek, öğrencinin stres ve baskı altında öğrendiklerini uygulayıp uygulayamayacağını,sınırlarını, eksikliklerini görüp, kendisini gerçekçi bir şekilde tanımasına ve bu eksiklikleri gidermek için eğitmenlerinin önerdiği gerekli antremanlara yoğunlaşmasına yardımcı olur.
Bu sayede EBMAS öğrencileri derste teori, egzersiz ve alıştırmalar biçiminde öğrendikleri Wing Chun tekniklerini ders ortamı dışında yaşayabilecekleri herhangi bir saldırıda etkili bir biçimde uygulayabilecek hale gelirler

WING CHUN VE EKONOMI
Hareketleri Sayısı: Wing Chun bir sadece birkaç hareketlerle etkili bir mücadele yönetebilirsiniz böyle bir şekilde tasarlanmıştır. En iyi kendini savunma hareketleri en az ile en saldırıları savuşturmak olabilir biridir!

Aynı zamanda Kullanılmıştır Hareketleri:
Biz aynı anda üç farklı hareketlerin kadar gerçekleştirebilirsiniz.
"Kuvvet" ve Dört Yol:
"Güç" ile ilgili olarak, WT dört ilke vardır:
1. Kendi "güç" arındırılmış olması.
2. Rakibinizin "kuvvet" kendinizi özgür.
3. Rakibin "kuvvet" kullanın.
4. Rakibin "gücü" kendi "güç" ekleyin.


WING CHUN EĞITIMININ EN ÖNEMLI 3 BÖLÜMÜ
1. Formlar
"Formlar" kendini savunma amaçlı entegre edilmiştir hareketlerin temel doğal aralığından elde, ve aynı zamanda geleneksel olarak genel gevşeme, meditasyon ve refahı için katkıda üzere kabul edilmiştir.

2. Chi Sao (Eller Yapıştırma)
Wt dokunma hissi tarafından belirlenir dokunsal reflekslerin eşsiz egzersiz özellikleri tek dövüş sanatıdır. Chi Sao savunma refleksleri rakibin saldırı ile çok acil ve mekanik bir şekilde ortaya çıkardı vardır. Böylece her zaman tam olarak uyarlanmış ve duruma uygun olan. Chi Sao refleksleri görsel tepkilere göre çok daha hızlı ve aynı zamanda izin
WT-savaşçı körü körüne onu / kendini savunmak için. Chi Sao henüz önyargılı değil tam olarak verilen durumun ihtiyaçlarını karşılamak için kanıtlamak tutarlı kombinasyonları içine tek hareketleri bir dizi entegre yapıştırıcıdır. Chi Sao WT olmadan sadece bir birikim oluşacak tek bir teknik bit ya da ölü hareketlerin. Bu Chi Sao Wing Tsun çok ruh yapar!


3. Lat Sao (Egzersizler fikir ttışması)
Wing Tsun amacı mücadele-yeteneği geliştirmektir. Lat Sao (bu "serbest stil mücadele" anlamına gelir) olarak WT-öğrenci korkusuzca bir bire-bir mücadele karşı karşıya öğrenir. O Lat Sao WT bir en önemli ve motive edici bir parçası yapar ortağı zarar korkusu olmadan çalışmaları seviyesini kontrol edebilirsiniz.
"Wing Tsun akıllı dövüş sanatı değil, aynı zamanda öğrenme akıllı bir yoldur"

Fight
Mücadele Beş Mesafeler:
Kendini savunma-durum gerçek, adalet kuralları (bir mücadele sonucu değiştirebilir ki) yok! Kanat Tsun biz bu ikinci olarak tam ve mümkün olduğunca tam ve bir mücadele durumun bir parçası olan beş mesafeler her hangi bir eğitim kabul bunun sonucu olarak önemli türetmek.
1. Mesafe: Tekme ile Mücadele
2. Mesafe: Yumruk ile Mücadele
3. Mesafe: Dizler ve Dirsekler ile Mücadele
4. Mesafe: Yakalayan (vb, Holding Kısıtlama, Fırlatma)
5. Mesafe: Zemin Mücadele
Yukarıdaki durumlardan herhangi birinde WT-ilkeleri pek çok dövüş sanatları uygulayıcıları WT dönüp neden olan, başarılı bir şekilde uygulanabilir.
Bir WT-eğitim oturumunda yumruk, tekme vb .. tüm yaralanma riskini en aza böylece yumuşak temas ile yürütülür.
Diğer birçok stilleri durduğu yerde "WT başlar:
eşsiz yakın dövüş sanatı! "
Wing Chun ve 4 İlkeleri
Das Wing Chun - Sistem:
Wing Chun az çok tek teknik bir özet değil, bir bütün savaş sanatı sistemidir.
WT saldırgan savunma stratejisi (: - birine yakın hale gelmesine aggredis Latince) izler.

Sistemleri hiyerarşinin en üst düzeyde dört WT ilkeler şunlardır:
1. Bu arada açık ise sağlam adımlarla ilerlemek!
2. Temas varsa tutmak üstüne yapıştırılmış!
3. Rakibin güçlü ise, pes!
4. Rakibin inziva olursa,!

Eğitim ve Tecrübe yani Emin Boztepe
Dai-Sifu Emin Boztepe 30 yılı aşkın savaş sanatları hayatı süresince, birçok ülkede, Wing Chun uygulayıları ile çalışmıştır. Bu çalışmalar sırasında Ona yüzlerce ekolü, birbirinden oldukça farklı yüzlerce yorumu, öğrencilerin bu yorumlar karşısında karşılaştıkları güçlükleri ve sorunları, yakından inceleme imkanı bulmuştur. Yıllar boyu süren, araştırma, uygulama, sayısız antreman, metod ve mücadele gerektiren bu süreç sonunda Emin Boztepe, tüm Wing Chun sistemini bilimsel prensiplere dayandırarak karmaşadan, ezbere dayalı belirsizliklerden arındırıp, zaman içinde yanlış yorumlanarak deforme olan yanlarını düzeltmeyi amaçlamış ve 300 yıllık geçmişe sahip bu sanatın kökenindeki deha ve zarafetin yeniden ortaya çıkmasını sağlamıştır. Bu sayede EBMAS Wing Chun:
Anatomi(kaslar, iskelet, dolaşım sistemi vb),
Fizik(kuvvet, güç, kinetik enerji, yol vb),
Geometri(açılar, ağırlık merkezi, mesafe vb)
Vücut Mekaniği
Matematik
Mantık
gibi bilimsel metodlarla sınanarak bugünkü sağlam altyapısına kavuşmuştur. Bugün EBMAS eğitmenleri öğrencilerine tüm teknikleri bu prensipler ışığında öğretmektedir. Bu sağlam metodoloji sayesinde EBMAS öğrencisi, ezberlemek yerine akılcı bir şekilde, somut prensiplerle karşılaştırarak kendi tekniğini mükemmelleştirme olanağı bulabilmektedir.
21-06-2013 12:43
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Bot Moderatör
Mod

Oto Mesaj

Konunuzu uygun kategoriye açmaya özen gösteriniz. Uygun Kategorilere Açılmayan Konuları Sağ Alttan Uyar a Tıklayarak Bize Rapor Ediniz. Kırık Linkleri de Bize Rapor Ediniz...

21-06-2013 12:43
spearaway10
Rank 3
*

Çevrimdışı

Üçgen  Mesajlar: 118
Üçgen  Üyelik Tarihi: 15-06-2013
Üçgen  Rep Puanı: 0
Üçgen 
Teşekkürler: 0
1 Mesajına 1 Teşekkür edildi.
Mesaj: #2
RE: WING CHUN
İyiymiş dostum buna ihtiyacım var sizi bulucam Smile

Oyun gemisi-Oyun kolu-Oyun kuzusu-Benten oyunlari
21-06-2013 14:08
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Cevapla  Gönder 

Anahtar Kelimeler

WING CHUN indir, WING CHUN Videosu, WING CHUN online izle, WING CHUN Bedava indir, WING CHUN Yükle, WING CHUN Hakkında, WING CHUN nedir, WING CHUN Free indir, WING CHUN oyunu, WING CHUN download


Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Wing Tsun KungFu ve Yararları ozan745 0 726 13-07-2013 19:01
Son Mesaj: ozan745

WING CHUN
Yazdırılabilir Sürüm
Bu Konuyu Arkadaşına Gönder
Konuya Abone Ol
Forum'a Git:
Göz Kapağı Şişmesi||| Mide Şişkinliği|||

Zaman: 25-06-2018, 01:17

İletişim - Bedava Siteni Tanıt - Hafif Sürüm - RSS - Yukarıya dön