Ana Sayfa

Bu Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretÇi
Cevapla  Gönder 
Yüksek Yapılı Zekalar
111333444455555
Bu Konuyu Oyla:
Değerlendir:
Konu Görünümü Doğrusal Görünüm
cirox
Rank 5
*

Çevrimdışı

Üçgen  Mesajlar: 2,510
Üçgen  Üyelik Tarihi: 17-09-2012
Üçgen  Rep Puanı: 0
Üçgen 
Teşekkürler: 0
1 Mesajına 1 Teşekkür edildi.
Mesaj: #1
Yüksek Yapılı Zekalar
ALTERNATİF EĞİTİM YÖNTEMLERİ YÜKSELİŞTE

Son dönemlerde sık sık karşılaştığımız eğitim yöntemleri dikkat çekiyor. Özellikle 5 yaş ve üstü çocuklar için hazırlanmış olan paket eğitimler. Zihinsel aktiviteleri geliştirerek, dikkat, odaklanma, konsantrasyon, hızlı öğrenme, hızlı okuma ve algı seviyesini arttırmayı hedefleyen bu eğitimlerde farklılık yakalamayı hedef edinen firmalar göze çarpıyor.

Eğitimlerde Osmanlı modeli benimseniyor…

Yüksek Yapılı Zekalar, benzer eğitim kurumlarının dışında bir yöntemi benimseyerek fark yaratan bir kurum. Verdiği hizmetlerde Osmanlı Eğitim sistemlerini benimseyen Yüksek Yapılı Zekalar, düşünüş alt yapısını geliştirerek beynin kalıplarını kırmayı hedefliyor. Üstelik bu çalışmalarda herhangi bir kural aşılanmadan, kişinin karakteri ve zeka altyapısı esas alınarak yapılıyor. Uygulamaların yalnızca çocukların dışında 7’den 77’ye tüm yaş gruplarını kapsıyor olması eğitimlere olan ilgiyi de arttırıyor.

Zaman ilerledikçe, insan fiziği gibi beyin aktivitelerinin de yorgun düştüğü tespiti üzerine yoğunlaşan kurum, dikkat dağınıklığı, odaklanamama, bir davranışı ya da bir konuyu anlayamama, unutkanlık ve hayatımızı olumsuz etkileyen kalıpların artması gibi faktörlerin önüne geçecek modeller ve uygulamalar geliştiriyor.

Osmanlı döneminin muhakemat temelli uygulamalarını, günümüz teknolojisi ile birleştirerek güçlü bir ürün haline getirilmiş. Bilimsel altyapıda ise insan beyninin korteks ve limbik sistemini güçlendiren bir uygulama zenginliği yakalanmış. Dolayısı ile toplamda 3 hafta süren 1. ve 2. seviye eğitimlerde katılımcıların muhakemat temelli düşünüş altyapısı otururken yoğun korteks uygulamaları sayesinde beynimizdeki sinirsel ağların sayısı artıyor. Bu da katılımcıya daha güçlü bir öğrenme, daha güçlü bir hatırlama, dikkat ve odaklanma sorununun kalkması, problem çözme ve yaratıcılık becerisinin artması şeklinde yansıyor.


Verilen eğitimlerin ardından hedeflenen kriterleri şöyle sıralayabiliriz;

- Daha hızlı bir korteks yapı (Beynin işlemci gücü, hızlı öğrenme, hızlı hatırlama altyapısı)

- Daha güçlü bir kısa süreli hafıza

- Dikkat ve odaklanma seviyesinde artış

- Problem çözme, yaratıcılık becerisinin artması

- Esneklik (Birbirine zıt bilgilerin aynı anda öğrenilebilmesi)

- Muhakeme becerisinin beyin altyapısında oturması.

- Hızlı okuma oranının en az 1000 kelime seviyesinde kalıplaşması. Anlama oranı eski okuma seviyesindeki anlama oranından en az 2-3 kat daha fazla düzeylere ulaşması.

Yüksek Yapılı Zekalar eğitim kurumlarında beynin korteks yapısını geliştirerek, hafıza, anlama, hızlı okuma gibi yetileri ortaya çıkararak beyin ve zeka yapısına dinamizm kazandırmayı sağlayan eğitimleri ise şöyle sıralayabiliriz;


Muhakemat Temelli Beyin Gelişimi ve Fark Eğitimleri

Beyin gelişimi ve fark eğitimleri korteks yapının sağlıklı bir şekilde hızlandırılması,kısa süreli hafızanın güçlendirilmesi, dikkat, odaklanma, unutkanlık sorunlarının aşılması,problem çözme kabiliyetinin gelişmesi, birbirine ters mantıklı bilgileri öğrenmedeesnek bir beyin altyapısına sahip olmak, muhakeme becerisi ve hızlı öğrenme için verilen eğitimlerdir.

Kalıpsız Düşünüş (Mantık Körlüğü) Eğitimleri

Beynimiz kendi öğrenme programını geliştirirken,ulaşamayacağına inandığı alanları zamanla kapatır. Bu eğitimimiz ise;kalıplaşmadan dolayı kaybettiğiniz yetenekleri ve seçenekleri keşfetmenizi sağlayanözel bir eğitimdir.

6-14 Yaş Muhakemat, Matematik ve Mantık Eğitimleri

6-14 yaş grubuna oyun mantığıyla verilen 4 işlem matematik eğitimidir.Eğitimlerde temel olarak mantıksal, sayısal zekânın geliştirilmesinin yanında sözel,soyut ve şekil düşünüş zekâsının geliştirilmesi hedef alınır.

Üstün Dimağlar Eğitimi

Birden fazla zekayı etkin kullanan ve liderlik vasıfları gelişmiş çocuklarımızla, gençlerimizle ilgili Enderun temelli özel uygulamalar içeren eğitim.

Güçlü ve Yüksek Yapılı Nesiller İçin; Mentorluk

Öğrencinin eğitim hayatına uygun biçimde; 6 aylık (yarım dönem) veya 12 aylık ( tam dönem)* olarak uygulanır. Amaç; çocuklarımızın, gençlerimizin okulda, ailede ve sosyal alanlarda karşılaştığı sorunlar* için çözüm üretmektir. Üstün vasıflı çocuklarımızdan, yoğun dikkat eksikliği, dikkat dağınıklığı, özgül öğrenme sorunu çeken çocuklarımıza kadar geniş bir kitleye hitap eder. Dikkat eksikliğine ve öğrenme sorunlarına ilaçsız çözümler getiren danışmanlık faaliyetidir.

Daha fazla bilgi için; www.yuksekyapilizekalar.com
31-05-2014 00:00
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Bot Moderatör
Mod

Oto Mesaj

Konunuzu uygun kategoriye açmaya özen gösteriniz. Uygun Kategorilere Açılmayan Konuları Sağ Alttan Uyar a Tıklayarak Bize Rapor Ediniz. Kırık Linkleri de Bize Rapor Ediniz...

31-05-2014 00:00
WebmasterBurada
Rank 1
*

Çevrimdışı

Üçgen  Mesajlar: 43
Üçgen  Üyelik Tarihi: 31-05-2014
Üçgen  Rep Puanı: 0
Üçgen 
Teşekkürler: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür edildi.
Mesaj: #2
RE: Yüksek Yapılı Zekalar
çok başarılı bir site umarım istediğini elde eder
01-06-2014 22:32
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Cevapla  Gönder 

Anahtar Kelimeler

Yüksek Yapılı Zekalar indir, Yüksek Yapılı Zekalar Videosu, Yüksek Yapılı Zekalar online izle, Yüksek Yapılı Zekalar Bedava indir, Yüksek Yapılı Zekalar Yükle, Yüksek Yapılı Zekalar Hakkında, Yüksek Yapılı Zekalar nedir, Yüksek Yapılı Zekalar Free indir, Yüksek Yapılı Zekalar oyunu, Yüksek Yapılı Zekalar download


Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Yüksek Kalitede Film İzleme bazkriz 1 347 26-10-2017 15:54
Son Mesaj: tavsiyehane
  Yüksek Kalitede Ürünler İçin Doğru Sulama bazkriz 0 117 21-10-2017 15:35
Son Mesaj: bazkriz
  NUMARABİZ - IVR'da En Yüksek Kazanç! Yayıncı Dostu Panel Error32 0 189 31-08-2017 16:13
Son Mesaj: Error32
  İnstagram'da Yüksek Beğeni Ve Gerçek Takipçiler! bazkriz 0 247 15-07-2017 15:47
Son Mesaj: bazkriz
  Yüksek Kazanç creeper123 1 221 09-07-2017 11:51
Son Mesaj: shahbaz

Yüksek Yapılı Zekalar
Yazdırılabilir Sürüm
Bu Konuyu Arkadaşına Gönder
Konuya Abone Ol
Forum'a Git:
Göz Kapağı Şişmesi||| Mide Şişkinliği|||

Zaman: 24-04-2018, 13:23

İletişim - Bedava Siteni Tanıt - Hafif Sürüm - RSS - Yukarıya dön