Ana Sayfa

Bu Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretÇi
Cevapla  Gönder 
Gezi Rehberiniz cilgingezgin.com
111333444455555
Bu Konuyu Oyla:
Değerlendir:
Konu Görünümü Doğrusal Görünüm
sinemay
Rank 1
*

Üçgen  Mesajlar: 30
Üçgen  Üyelik Tarihi: 03-12-2017
Üçgen  Rep Puanı: 0
Üçgen 
Teşekkürler: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür edildi.
Arnavutluk’tan Karadağ’a Yolculuk
Karadağ gezisi için Arnavutluk’tan iki dolmuş ve bir taksi yolculuğuyla sınırı geçip ulaştığım Karadağ (Montenegro) hem güzel hem ucuz bir ülke. Monte-Dağ, Negro-Kara demek, Sırpçası Crna Gora. Yugoslavya’yı oluşturan altı cumhuriyetten biri olan küçük ülke Karadağ Yugoslavya parçalandıktan sonra uzun süre Sırbistan ile birlikte Yugoslavya olarak, sonra da Sırbistan-Karadağ adıyla kaldı ancak 2006’da yapılan halk oylamasında sonuç %55 oranında ayrılma yönünde oldu ve aynı yıl bağımsızlığını ilan etti. Büyük ve güzel Yugoslavya’dan bir parça daha koptu. Anayasasında Karadağ Cumhuriyeti “demokratik, refah ve çevreci bir ülkedir” şeklinde tanımlanıyor. İşte Karadağ gezi notları.

Karadağ Gezi Rehberi ve Notları
Tiran’dan Podgorica’ya direkt otobüs veya minibüs yok, önce Tiran’dan İşkodra’ya minibüsle gittim, İşkodra’dan da Montenegro sınırına en yakın köyün minibüsüne bindim, az fazla ödeyip sınıra götürmesini teklif ettim, götürdü. Sınırı yürüyerek geçtim, bir gezginle konuşup başkent Podgorica’ya ortak taksi tutup gittim. Podrorica’dan her yere minibüs var. Bugünlerde bir turizm acentesi Tiran’dan Montenegro başkenti Podgorica’ya direkt araç işletiyor, bilgisi yorumlarda var..
Karadağ’ın Seyahat Merkezi Budva
Başkent Podgorica‘ya geldikten sonra bir minibüsü bekleyip Budva‘ya yola çıktım. Güzel kıyı kasabası Budva’nın nüfusu 16.000, ama Karadağ turizminin merkezi olan Budvanska Rivijera adlı kıyı şeridinin merkezi olarak kumsalları, hareketli gece hayatı ve iyi korunmuş Akdeniz mimarisi ile yazları yaklaşık 600.000 ziyaretçiyi kendine çekiyor. Kasaba 3.500 yıllık tarihiyle bölgenin en eski yerleşim yerlerinden birisi. Kasabanın tarihi merkezi Roma, özellikle de Venedik tarzı mimariye sahip. Karadağ gezisi yapanlar için en cazip yer. Karadağ Türklerden vize istemiyor.

Budva gezilecek yerler
Montenegro’nun hareketli ve eğlenceli kıyı kenti Budva’da gezilecek yerler olarak şunları sayabilirim:

Eski Kent (Stari Grad) – Resimlerini gördüğünüz güzel tarihi yarımada

Budva Kalesi – Eski Kent’in güney kısmında

Dans Eden Kız Heykeli – Yoga dansı yapan üstsüz kız heykeli

Budva Arkeoloji Müzesi – Petyrovica 11, tarihi kısımda

Mogren Plajı – Kalenin yanında

Saint John Kilisesi – Budva hakkında tarihi bilgi arşivi var

Budva nerede sorumuzun cevabı da blogumuzda.
27-01-2018 19:42
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Bot Moderatör
Mod

Oto Mesaj

Konunuzu uygun kategoriye açmaya özen gösteriniz. Uygun Kategorilere Açılmayan Konuları Sağ Alttan Uyar a Tıklayarak Bize Rapor Ediniz. Kırık Linkleri de Bize Rapor Ediniz...

27-01-2018 19:42
Cevapla  Gönder 

Anahtar Kelimeler

Gezi Rehberiniz cilgingezgin.com indir, Gezi Rehberiniz cilgingezgin.com Videosu, Gezi Rehberiniz cilgingezgin.com online izle, Gezi Rehberiniz cilgingezgin.com Bedava indir, Gezi Rehberiniz cilgingezgin.com Yükle, Gezi Rehberiniz cilgingezgin.com Hakkında, Gezi Rehberiniz cilgingezgin.com nedir, Gezi Rehberiniz cilgingezgin.com Free indir, Gezi Rehberiniz cilgingezgin.com oyunu, Gezi Rehberiniz cilgingezgin.com download

Yazdırılabilir Sürüm
Bu Konuyu Arkadaşına Gönder
Konuya Abone Ol
Forum'a Git:

Zaman: 19-08-2019, 02:37

İletişim - Bedava Siteni Tanıt - Hafif Sürüm - RSS - Yukarıya dön