Ana Sayfa

Bu Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretÇi
Cevapla  Gönder 
ERKEKLERDE SAÇ EKİMİ DAHA ÇOK GÖRÜLÜYOR
111333444455555
Bu Konuyu Oyla:
Değerlendir:
Konu Görünümü Doğrusal Görünüm
sinemay
Rank 1
*

Çevrimdışı

Üçgen  Mesajlar: 30
Üçgen  Üyelik Tarihi: 03-12-2017
Üçgen  Rep Puanı: 0
Üçgen 
Teşekkürler: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür edildi.
Mesaj: #1
ERKEKLERDE SAÇ EKİMİ DAHA ÇOK GÖRÜLÜYOR
Erkeklerde Kellik Oluşumu
Kellik oluşması erkeklerde sık görülen bir durumdur. Erkeklerde görülen saç dökülmesi androgenetik alopesi olarak bilinir. Erkeklerde dökülmeyi oluşturan dihidrotestesteron erkeklik hormonudur. Dihidrotestesteron hormonu saç foliküllerini etkiler ve bunun sonucunda dökülme meydana gelir. Bu etkiden daha çok ön kısımda, yanlarda ve tepe kısımlarında bulunan saçlar etkilenir. İki kulak üstünde bulunan ve ense bölgesinde bulunan kökler bu hormonlardan daha az etkilenmektedir. Erkeklerde saç ekimi uygulamasında, iki kulak üstü ve ense bölgesindeki köklerden yarar sağlanır. Bu bölgelerde bulunan kökler nakil edilerek erkeklerde saç ekimi sağlanır.

Erkeklerde Ekim İşlemi Nasıl Yapılır?
Kadınlara göre erkeklere daha net belli olan kellik, gözle daha net görülebilen ve görsel olarak rahatsız edici görüntü oluşturan bir durumdur. Erkeklerde saç ekimi yapılacağında, dökülmeyen ve hormonlardan etkilenmeyen bölgeden kökler alınarak işlem uygulanır. Hormonlardan etkilenmeyen ve dökülmeyen bölgelerdeki kökler ömür boyu sağlıklı kalır ve asla dökülmezler. Erkeklerde kellik oluşmasının birden çok nedeni vardır. Genler ve hormonel durumlar, genellikle de yaşa bağlı olarak kellik meydana gelmektedir. Yapılan erkeklerde saç ekimi uygulamasında, verici olan sağlam ve dökülmeyen bölgeden köklü deri küçük parçalar halinde alınır ve seyrek olan yerlere nakledilir. Alınan greftlerin biçimleri ve de büyüklükleri farklılık gösterir. Bu greftlerden yuvarlak biçimde olanlar, 10-15 civarında tel barındırırlar.

Yuvarlak biçimden olanların aksine, daha ufak boyutlu olan mini greftler ise 2-4 civarında tel barındırmaktadırlar. Yuvarlar greftler ve mini greftlerin yanı sıra, bir de slit greft şekli bulunmaktadır. Slit greftler, deriyi şekillendirmek için yapılmaktadır. Slit greftler şerit halinde yerleştirilirler ve 10 civarında saç teli barındırırlar. Uygulamada oluşabilecek herhangi bir iz, saçlı deri içerisinde gizlenebilir. Ekim işlemi tamamlandıktan sonra deriyi temizleme işlemi yapılır ve gazlı bez yardımıyla örtülür. 2 gün boyunca basınçlı bandaj kullanılabilir.

Son yıllarda erkeklerde saç ekimi yaygın olarak tercih edilmektedir. Türkiye, ekim konusunda dünya standartlarının üstünde yer almaktadır. Bu sebeple dünyadan pek çok kişi, ekim yaptırmak için Türkiye'ye gelmektedir. Ekim işlemleri her yaştan kişilere uygulanabilir. Ekim yapmak estetik bir operasyondur. Bu nedenle uzman cerrah tarafından yapılması gerekmektedir. Ekim yüz hatlarına uyumlu olarak gerçekleştirilmelidir. Ekim dümdüz ve çizgi halinde yapılırsa, bu kötü ve estetik olmayan bir görünüme neden olur. Dökülme, seyrelme ve kellik yaşayan erkekler, geç olmadan mutlaka saç ekim yaptırmalıdırlar.

Dökülme, seyrelme ve bunun sonucu olarak kellik, erkeklerde çok daha fazla görülmektedir. Bu sebeple, ekim işlemi erkeklerin çok daha fazla yaptırdığı bir operasyondur. İşlem devam ederken, eğer kafada dökülmeyen ve sağlıklı bölgelerde yeterli kök yoksa göğüs kıllarından fayda sağlanmaktadır. Göğüs bölgesindeki kökler alınarak, kafadaki seyrek bölgelere nakil işlemi yapılabilir. Ekim için en çok tercih edilen yöntemlerden birisi fue ekim yöntemidir. Fakat bazı kişilerde kökler çok incedir ve oldukça azdır. Bu durumda ise fut yöntemi kullanılır. Fut yöntemi, cerrahi işlemlerle çözüme ulaşılan bir uygulamadır. Uygulanan bu iki yöntemde acısız bir yöntemdir. Kişi uygulama esnasında aşırı ağrı, sızı ve yüksek acı hissetmemektedir. Ekim işlemi tamamlandıktan sonra önlemler alınır ve alınan önlemler sonrasında ekim yaptıran kişi normal hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

Saç ekimi sonrası eksik bölgeler tamamlandığında ve kişi tekrardan eski saçlarına kavuştuğunda, çok daha genç bir görünüme sahip olur. Estetik bir görünüme sahip olan kişi kendine daha çok güvenir ve kendini çok daha sağlıklı hisseder. Özellikle erkekler çok geç olmadan ve saçlarının tamamını kayıp etmeden, ekim işlemini yaptırmalıdır.
29-03-2018 02:54
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Bot Moderatör
Mod

Oto Mesaj

Konunuzu uygun kategoriye açmaya özen gösteriniz. Uygun Kategorilere Açılmayan Konuları Sağ Alttan Uyar a Tıklayarak Bize Rapor Ediniz. Kırık Linkleri de Bize Rapor Ediniz...

29-03-2018 02:54
Cevapla  Gönder 

Anahtar Kelimeler

ERKEKLERDE SAÇ EKİMİ DAHA ÇOK GÖRÜLÜYOR indir, ERKEKLERDE SAÇ EKİMİ DAHA ÇOK GÖRÜLÜYOR Videosu, ERKEKLERDE SAÇ EKİMİ DAHA ÇOK GÖRÜLÜYOR online izle, ERKEKLERDE SAÇ EKİMİ DAHA ÇOK GÖRÜLÜYOR Bedava indir, ERKEKLERDE SAÇ EKİMİ DAHA ÇOK GÖRÜLÜYOR Yükle, ERKEKLERDE SAÇ EKİMİ DAHA ÇOK GÖRÜLÜYOR Hakkında, ERKEKLERDE SAÇ EKİMİ DAHA ÇOK GÖRÜLÜYOR nedir, ERKEKLERDE SAÇ EKİMİ DAHA ÇOK GÖRÜLÜYOR Free indir, ERKEKLERDE SAÇ EKİMİ DAHA ÇOK GÖRÜLÜYOR oyunu, ERKEKLERDE SAÇ EKİMİ DAHA ÇOK GÖRÜLÜYOR download


Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Güncel Blog Siteleriyle Daha Güzel osman75 0 627 25-11-2015 20:14
Son Mesaj: osman75

ERKEKLERDE SAÇ EKİMİ DAHA ÇOK GÖRÜLÜYOR
Yazdırılabilir Sürüm
Bu Konuyu Arkadaşına Gönder
Konuya Abone Ol
Forum'a Git:

Zaman: 19-08-2019, 06:43

İletişim - Bedava Siteni Tanıt - Hafif Sürüm - RSS - Yukarıya dön