Ana Sayfa

Bu Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretÇi
Cevapla  Gönder 
En iyi Tercüme Bürosu Hizmetleri Sizinle
111333444455555
Bu Konuyu Oyla:
Değerlendir:
Konu Görünümü Doğrusal Görünüm
Tanitim
Banned

Üçgen  Mesajlar: 2,040
Üçgen  Üyelik Tarihi: 15-10-2016
Üçgen 
Üçgen 
Teşekkürler: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür edildi.
Noter Onayli Tercume Bürosu
[Resim: logoo.png]
Özel veya kamu kurum ve kuruluşları bazı belgelerin çevirilerinde noter onayı istiyorlar. Burada yeminli tercüme ofisi ile onaylı tercüme bürosu birbirine karıştırılmamalıdır. Yazılı belgenizin kabul görmesi için tercüme bürosu çevirisinden sonra ayriyeten notere onaylatmanız gerekiyor. Hangi belgelerin noter tarafından onaylatılması gerektiğini ve işlemin nasıl gerçekleştirildiğini öğrenip, buna göre hareket edebilirsiniz.

Noter Onaylı Çeviri Ne Demektir?

Yazılı veya görsel metinler tercüme bürosu tarafından istenilen dile çevirisi yapılıyor. Tercüme bürosu, yabancı dil çevirisi ihtiyacı bulunan özel veya tüzel kişilerin ellerindeki belgeleri çevirme hizmeti veriyorlar. Bazı özel ve kamu kurum-kuruluşları çevirisi yapılan belgeleri tasdikli istiyorlar. Türkiye’de tasdik merkezleri noterler olduğu için çevirisini yaptığınız belgeyi ayrıca notere de onaylatmanız gerekiyor. Yani, tercümesi yapılan çeviriyi, ilgili kurumun isteği üzerine yeminli tercüman imzası ve tercüme ofisi kaşelerinin üzerine noter onayı alınmasına noter onaylı tercüme deniyor.

Hangi Kurumlar Noter Onaylı İstiyorlar?
[Resim: MTVlOGIwMzJjMmMzYWY.jpg]
  Devlet daireleri, üniversiteler, noterler, bankalar, evlenme daireleri, konsolosluklar gibi kamu kuruluşları yazılı belgeleri noter onaylı istiyorlar.

En çok noter onaylı yaptırılan evraklar

Pasaport, vekâletname, kimlik, ehliyet, nüfus cüzdanı, gayrimenkul alım satımları, şirket evrakları, mahkeme evrakları, iş teklif sözleşmeleri, dava dilekçeleri, bilirkişi raporları, denklik belgeleri, diploma, transkritpttir.

Noter Onaylı Çeviri Nasıl Yapılıyor?

Bazı kurum ve kuruluşlar sadece yeminli tercüme isterken bazı kurumlar da yeminli tercümeyle birlikte noter onayı da istiyorlar. Burada dikkat edilmesi gereken husus, sunacağınız belge için noter onayı isteniyorsa, önce yeminli tercüme yaptırmanız gerekiyor. Yeminli tercüme yaptırmadan noter onayı alamıyorsunuz.

Elinizdeki belgenin çevirisini yapan onaylı tercüme bürosu herhangi bir notere kayıtlı olmalıdır. Noter kendine kayıtlı olmayan tercüme bürosunun çevirilerini onaylamıyor. Buna özellikle dikkat etmelisiniz.

Noter yeminli tercüme bürosu olmak için

Tercüme  bürosunun çalışanı/çalışanları noterlik kanununun 75. maddesine göre “çevirmen yemini” ettiriliyor. Tercümanın adı soyadı, adresi, doğum tarihi, tahsili, bildiği diller, bu dilleri bildiğine dair diplomaları, transkripti notere sunulur.

Çevirisini yaptırmak istediğiniz belgeyle öncelikle onaylı tercüme bürosu başvurusu yapıyorsunuz. Yemin zaptı bulunan tercüman belgenizin çevirisini yapıp, imzalıyor. Ardından tercüme bürosu tarafından imzalanıp, kaşeleniyor. Çeviri iki nüsha halinde hazırlanarak ya size teslim ediliyor ya da büro tarafından notere gönderiliyor.

Noter Onaylı Çeviriyi Nasıl Alabilirsiniz?

İki nüsha halinde size verilen belgeyi kendiniz notere götürebileceğiniz gibi noter onay işlemini tercüme bürosu kendisi de yapabiliyor. Kendiniz notere götürdüğünüzde, noter çeviriyi onaylayıp, bir nüshasını size veriyor. Tercüme bürosu sizin adınıza işlemi yaptırdıysa, elden size onaylı belgeyi ulaştırıyor.

Noter Onaylı Çeviri Ücretli mi?

Noter onayı, yeminli tercüme bürosu çeviri ücretine dâhil değildir. Çeviri ücretinden ayrı olarak ayriyeten bir de notere işlem ücreti ödüyorsunuz. 2020 yılı itibariyle standart sayfa tercüme onay ücreti 136 liradır. Yeminli tercüme bürosu çeviri ücretine ek olarak 136 lira olan onay ücretini de siz ödüyorsunuz.

https://ceviririz.com/
14-04-2020 03:05
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Bot Moderatör
Mod

Oto Mesaj

Konunuzu uygun kategoriye açmaya özen gösteriniz. Uygun Kategorilere Açılmayan Konuları Sağ Alttan Uyar a Tıklayarak Bize Rapor Ediniz. Kırık Linkleri de Bize Rapor Ediniz...

14-04-2020 03:05
Cevapla  Gönder 

Anahtar Kelimeler

En iyi Tercüme Bürosu Hizmetleri Sizinle indir, En iyi Tercüme Bürosu Hizmetleri Sizinle Videosu, En iyi Tercüme Bürosu Hizmetleri Sizinle online izle, En iyi Tercüme Bürosu Hizmetleri Sizinle Bedava indir, En iyi Tercüme Bürosu Hizmetleri Sizinle Yükle, En iyi Tercüme Bürosu Hizmetleri Sizinle Hakkında, En iyi Tercüme Bürosu Hizmetleri Sizinle nedir, En iyi Tercüme Bürosu Hizmetleri Sizinle Free indir, En iyi Tercüme Bürosu Hizmetleri Sizinle oyunu, En iyi Tercüme Bürosu Hizmetleri Sizinle download

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Türkiyenin En Güvenilir Sohbet Sitesi Sizinle Tanitim 0 68 18-05-2020 03:23
Son Mesaj: Tanitim
  En Güvenilir Kaliteli Bonuslar Veren Sitemiz Sizinle Tanitim 0 40 28-04-2020 01:54
  Noter Onayli Tercume Bürosu Tanitim 0 60 14-04-2020 03:00
  yeminli tercüme bürosu Tanitim 0 47 13-04-2020 21:52
  Avukatlık Bürosu creeper123 0 48 12-04-2020 02:57
Son Mesaj: creeper123
  En iyi Bedava Bonus Veren Siteler Sizinle Tanitim 0 45 01-04-2020 03:29
  En Güvenilir Bonus Veren Sitemiz Sizinle Tanitim 0 55 01-04-2020 01:55
  Alanyanin En iyi Elit Modelleri Sizinle Tanitim 0 75 29-03-2020 23:19
  Kaliteli İzmit Kocaeli Ve Gebze Modelleri Sizinle Tanitim 0 67 15-03-2020 22:53
  En Uygun Fiyatlar ile birlikte kıl çadır fiyatları Sizinle Tanitim 0 76 14-03-2020 18:54

Yazdırılabilir Sürüm
Bu Konuyu Arkadaşına Gönder
Konuya Abone Ol
Forum'a Git:

Zaman: 14-07-2020, 15:11

İletişim - Bedava Siteni Tanıt - Hafif Sürüm - RSS - Yukarıya dön