Ana Sayfa

Bu Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretÇi
Cevapla  Gönder 
İç Mimar Nasıl Olunur?
111333444455555
Bu Konuyu Oyla:
Değerlendir:
Konu Görünümü Doğrusal Görünüm
nullsix
Moderator

Üçgen  Mesajlar: 4,112
Üçgen  Üyelik Tarihi: 22-10-2012
Üçgen  Rep Puanı: 0
Üçgen 
Teşekkürler: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür edildi.
İç Mimar Nasıl Olunur?
İç Mimar Nasıl Olunur?

Yıllarca iç mimarlık ile mimarlık birbiriyle karıştırılmıştır. İkisi arasındaki fark bilinmediği için üniversite tercihi yapan öğrenciler, mimarlığı seçerek yanlış tercih yapmaktadır. Öğrencilere iç mimarlık ve mimarlık arasındaki fark anlatılmalı ve üniversite seçimlerinde doğru tercih yapmalarına yardımcı olunmalıdır.

İç mimarlık günümüzün popüler mesleklerinden biridir. Ayrıca üniversiteler de mimarlıktan ayrı olarak iç mimarlık bölümü bulunmaktadır. İç mimar yapıların iç mekanıyla ilgilenmektedir. Mekanların tasarımlarıyla ilgilenir. İç mimar olabilmek için üniversitelerin iç mimarlık bölümünden mezun olunması zorunludur. İç mimarlık lisans eğitim süresi genellikle 4 yıldır. Bazı üniversiteler de 5 yıl olabilmekle beraber, hazırlık bölümleri de bulunmaktadır.

İç mimarlık okumak kolay değildir. Bunun için çok çalışmak ve dersler de başarılı olmak gerekmektedir. MF-4 alanında yani matematik ve fen derslerinde yüksek puan alınmalıdır. MF-4 puanlarına lise mezuniyet katsayısı da eklenmektedir. İç mimarlık tercih puanları üniversiteye göre değişmektedir.

İç mimarlık bölümünü kazanan öğrenciler, üniversitelerin ilk yılı fazla zorlanmazlar. Üniversiteyi tanıma senesi olduğu için dersler de lise derslerine benzerdir. Birinci yılın bahar döneminde çizim programlarıyla tanışılır. Bu çizim programları genellikle bilgisayar destekli autocad ve 3D programlarıdır. Bunların dışında temel sanat eğitimi ve teknik resim dersleri de verilmektedir.İkinci dönem de proje çizimine bu derslerle giriş yapılmış olur. Sonraki yıllarda perspektif bakma, renklerin birbiriyle uyumunu öğrenme, mekan tasarımı, aydınlatma, iklimlendirme, mutfak ve banyo tasarımı, mobilya tasarımı kavramları öğrenilir. Böylelikle tasarımcılık yetenekleri kazanılmaya başlanır.

İç mimarların kişilerle olan iletişimi de önemli olduğu için okul yıllarında iletişim ve diksiyon dersleri seçmeli olarak verilmektedir. Son yıllarda iç mimarlığın önemi anlaşılmaya başlanmıştır. İnsanlar tasarıma yönelmeye başlamıştır. Bu yüzden kamu dairelerinde de iç mimarlık alımı bulunmaktadır. Eskiden iç mimarların işini, kamu dairelerinde mimarlar yapmaktaydı. Artık yavaş yavaş iç mimarlık ile mimarlık arasındaki fark anlaşılmaya başlandığı için iç mimarlığa önem verilmeye başlanmıştır. Evi iyi dizayn etmek, genel sıkıntılarını çözmek, görselliğe önem vermek iç mimarın görevlerinden sadece küçük bir kısmıdır. Bunun dışında lokanta, kütüphane gibi mekanların da iç tasarımıyla ilgilenmektedir.

imza: Oyun - Forum
09-07-2020 12:50
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Bot Moderatör
Mod

Oto Mesaj

Konunuzu uygun kategoriye açmaya özen gösteriniz. Uygun Kategorilere Açılmayan Konuları Sağ Alttan Uyar a Tıklayarak Bize Rapor Ediniz. Kırık Linkleri de Bize Rapor Ediniz...

09-07-2020 12:50
Cevapla  Gönder 

Anahtar Kelimeler

İç Mimar Nasıl Olunur? indir, İç Mimar Nasıl Olunur? Videosu, İç Mimar Nasıl Olunur? online izle, İç Mimar Nasıl Olunur? Bedava indir, İç Mimar Nasıl Olunur? Yükle, İç Mimar Nasıl Olunur? Hakkında, İç Mimar Nasıl Olunur? nedir, İç Mimar Nasıl Olunur? Free indir, İç Mimar Nasıl Olunur? oyunu, İç Mimar Nasıl Olunur? download

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Hatay Dörtyol inşaat , mimar yapı denetim , dörtyol satılık daireler Tanitim 0 127 22-02-2020 02:07
Son Mesaj: Tanitim
  Hatay Dörtyol inşaat , Dörtyol satılık daireler , mimar yapı denetim Tanitim 0 111 22-02-2020 02:02
Son Mesaj: Tanitim
  çözümü ne, nasıl çözerim, Windows sorunları, nasıl yapılır Laplace 1 368 14-02-2019 14:40
Son Mesaj: Paykwik Bozdurma
  antalya iç mimar , izmir iç mimar , diş kliniği iç mimar Laplace 0 264 06-11-2018 17:17
Son Mesaj: Laplace
  antalya iç mimar , izmir iç mimar , diş kliniği iç mimar Laplace 0 280 06-11-2018 17:08
  antalya iç mimar , izmir iç mimar , diş kliniği iç mimar Laplace 0 237 06-11-2018 17:03
  antalya iç mimar , izmir iç mimar , diş kliniği iç mimar Laplace 0 265 06-11-2018 16:41
  antalya iç mimar , izmir iç mimar , diş kliniği iç mimar Laplace 0 244 06-11-2018 16:22
  Nasıl Youtuber Olunur? creeper123 0 249 06-09-2018 17:00
Son Mesaj: creeper123
  Twitter’da Nasıl TT (Trending Topic) olunur? Superisi 0 762 28-05-2018 10:00
Son Mesaj: Superisi

İç Mimar Nasıl Olunur?
Yazdırılabilir Sürüm
Bu Konuyu Arkadaşına Gönder
Konuya Abone Ol
Forum'a Git:

Zaman: 30-09-2020, 00:04

İletişim - Bedava Siteni Tanıt - Hafif Sürüm - RSS - Yukarıya dön