Çeşitli Sebeplerden Dolayı Artık Siteye Üye Olmak İçin Davetiye Kodu Gerekiyor.

Davetiye Başvurusunda Bulunmak İçin Buraya Tıklayın.

Kırık Linkleri/Kapanan Siteleri Bize Rapor Edin ! ! !

Bu Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretÇi
Cevapla  Gönder 
Faizsiz Finansman Haberleri
111333444455555
Bu Konuyu Oyla:
Değerlendir:
Konu Görünümü Doğrusal Görünüm
creeper123
Rank 5
*

Üçgen  Mesajlar: 2,267
Üçgen  Üyelik Tarihi: 02-06-2017
Üçgen  Rep Puanı: 0
Üçgen 
Teşekkürler: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür edildi.
Son dönemlerde daha fazla konu olan faizsiz finansman, faizsiz enstrüman katılım bankası gibi konuları Katılım Bülteni'nde bulabilirsiniz. Platformun kuruluş amacı, İslam iktisadı, İslami bankacılık, faizsiz bankacılık gibi konular hakkında birçok akademik çalışmayı destekleyen içerikler sunmaktır. Bu sayede sektörel anlamda ilerlemeci bir bakış açısı sunulur. Uzman bir kadroyla hareket edildiği için haber ve ekonomi alanında daha özel bir çalışma yürütülmektedir. Farkındalığı artırma bakımından önemli olan İslami finans platformu, özel finans kurumları ile alakalı olarak önemli bir çalışma yapmaktadır. Çünkü genel olan bankacılık sisteminin aksine, İslami ekonomisi ve faizsiz sigorta konuları daha az bilinir ve tanıtımı avantajlı olarak düşünülmektedir.

Eski Terimler Neden Kullanılıyor?
İslami finans alanında sukuk, mudarebe, murabaha, müşareke, muşaraka, selem, icare gibi terimlerin kullanımı, eski dönemlerle alakalıdır. Yani İslamiyet'in yayıldığı dönemlerde bu ifadeler aslında orijinal kelimelerdir ve günümüzde farklılaşmıştır. Yaygın olarak bankacılık sisteminin yerelden ziyade yurt dışı kaynaklarla iç içe olması bunda etkili bir durumdur. İslami bankacılık dünya genelindeki bankacılık sisteminden farklıdır. Bu nedenle kendi yapısı içerisinde birtakım uygulama çeşitleri ve terimler kullanılmaktadır. Eski Türkçe ve Arapça- Farsça kelimeler, yine geleneksel olarak geçmişte kullanım amaçlarına gönderme yapar. Faizsiz bankacılıkla ilgili gelişmeleri izlerken aşinalık kazanarak da okumalarınızı yapabilirsiniz. Bu alanda her türlü değer katmayı amaçlayan sitemiz kendine bunu misyon edinerek hareket etmektedir.
29-01-2020 23:46
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Bot Moderatör
Mod

Oto Mesaj

Konunuzu uygun kategoriye açmaya özen gösteriniz. Uygun Kategorilere Açılmayan Konuları Sağ Alttan Uyar a Tıklayarak Bize Rapor Ediniz. Kırık Linkleri de Bize Rapor Ediniz...

29-01-2020 23:46
Cevapla  Gönder 

Anahtar Kelimeler

Faizsiz Finansman Haberleri indir, Faizsiz Finansman Haberleri Videosu, Faizsiz Finansman Haberleri online izle, Faizsiz Finansman Haberleri Bedava indir, Faizsiz Finansman Haberleri Yükle, Faizsiz Finansman Haberleri Hakkında, Faizsiz Finansman Haberleri nedir, Faizsiz Finansman Haberleri Free indir, Faizsiz Finansman Haberleri oyunu, Faizsiz Finansman Haberleri download

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Oyun haberleri, Film haberleri, Teknoloji haberleri Tanitim 0 246 25-04-2020 01:44
Son Mesaj: Tanitim
  spor haberleri , son dakika spor , futbol haberleri Tanitim 0 263 21-04-2020 02:02
  teknoloji haberleri, oyun haberleri, akıllı telefon haberleri Tanitim 0 243 20-04-2020 04:11
  Bitcoin haberleri, altcoin haberleri, Blockchain haberleri Tanitim 0 267 10-04-2020 18:53
  Oyun Haberleri , Sosyal Medya , Teknoloji Haberleri Tanitim 0 297 15-01-2020 02:49
  Teknoloji Haberleri , Oyun Haberleri , Sosyal Medya Tanitim 0 303 15-01-2020 02:34
  Teknoloji Haberleri , Sosyal Medya , Oyun Haberleri Tanitim 0 247 15-01-2020 02:21
  Gündem Haberleri ve Teknoloji Haberleri içeren Genel Forum sitesi nullsix 0 267 06-01-2020 22:29
Son Mesaj: nullsix
  Teknoloji haberleri , mobil uygulama haberleri , dijital oyun dünyası Tanitim 0 361 14-06-2019 21:52
  Bitcoin haberleri , Kripto Para haberleri Laplace 0 363 01-04-2019 23:13
Son Mesaj: Laplace

Yazdırılabilir Sürüm
Bu Konuyu Arkadaşına Gönder
Konuya Abone Ol
Forum'a Git:

Zaman: 16-06-2021, 22:08

İletişim - Bedava Siteni Tanıt - Hafif Sürüm - RSS - Yukarıya dön