Çeşitli Sebeplerden Dolayı Artık Siteye Üye Olmak İçin Davetiye Kodu Gerekiyor.

Davetiye Başvurusunda Bulunmak İçin Buraya Tıklayın.

Kırık Linkleri/Kapanan Siteleri Bize Rapor Edin ! ! !


Bu Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretÇi
Cevapla  Gönder 
Adana boşanma avukatı
111333444455555
Bu Konuyu Oyla:
Değerlendir:
Konu Görünümü Doğrusal Görünüm
is_for_you
Rank 4
*

Çevrimdışı

Üçgen  Mesajlar: 456
Üçgen  Üyelik Tarihi: 04-10-2012
Üçgen  Rep Puanı: 0
Üçgen 
Teşekkürler: 0
3 Mesajına 3 Teşekkür edildi.
Mesaj: #1
Adana boşanma avukatı
ADANA BOŞANMA AVUKATI
Boşanma süreci taraflar için sancılı bir süreçtir. Bu nedenle boşanma sürecinde daima en iyi boşanma avukatı aranır. Bu süreci engin deneyim ve bilgi sahibi bir avukat ile yönetmeniz tavsiye edilir.

Boşanma davasının eşler, çocuklar ve toplum açısından önemli etkileri vardır. Boşanmak taraflar için yıpratıcı bir süreçtir. Bu süreçte herkes en deneyimli boşanma avukatı ile çalışmak ister. Boşanma avukatını tespit ederken kişiler avukatlık ücretlerini de merak etmektedirler.

Adana’da size en uygun boşanma avukatını nasıl tespit edebileceğinizi anlatalım. Boşanma Avukatınız; gerek eşler ve çocuklar gerekse toplum açısından önemli etkileri olan boşanma davalarına bakar. Boşanma davalarında kişilerin büyük bir mutlulukla kurdukları ve toplumun temel yapı taşlarından olan ailenin parçalanması söz konusudur.

Evliliğin sevgi birlikteliği olduğu, ailenin sıcak ve koruyucu bir yuva özlemini giderdiği aşikardır. Ancak temelinden sarsılmış durumda olan bir evliliği devam ettirme çabası da bir o kadar yıpratıcıdır. Boşanma konulu davalarda sona eren sadece evlilik değildir; malvarlığı paylaşımı, tazminat, nafaka, velayet gibi hususlar gündeme gelecektir.

[Resim: 2452654235.jpeg]

Boşanma Avukatının Görevleri
Boşanma davası devam ederken eşlerin birbirlerine karşı olan sevgi ve saygılarının azaldığını, hatta bazen bu duyguların tamamen sona ererek yerini nefret duygularına bıraktığını, özellikle çocukların çok fazla yıprandığını söylemem mümkündür. Bu aşamada boşanma davası açılması için bir avukat ile görüşmekte fayda vardır.

Boşanma davaları kanunda öngörülen belirli sebeplerin varlığı halinde bir hukuki durum olan evliliğin değiştirilmesini, yani evlilik birliğinin sona erdirilmesini ve ayrıca bu sonuçla ilgili yan tedbirlerinde birlikte düzenlenmesini sağlama amacına dayalı yenilik doğuran inşai bir dava türüdür.

Adana’da bir boşanma avukatının başlıca görevleri şu şekildedir;
 1. [URL="https://av-saimincekas.com/bosanma-davasinda-maddi-ve-manevi-tazminat/"]Maddi ve Manevi Tazminat[/URL],
 2. [URL="https://av-saimincekas.com/yasal-mal-rejimi-ne-demektir/"]Eşlerin Mal Rejimi[/URL],
 3. [URL="https://av-saimincekas.com/tedbir-nafakasi-nedir-sartlari-nelerdir/"]Tedbir Nafakası[/URL],
 4. [URL="https://av-saimincekas.com/bosanma-surecinde-evde-kim-kalir-bosanmada-evde-oturma-hakki/"]Ortak konutun eşe tahsisi[/URL],
 5. [URL="https://av-saimincekas.com/katki-payi-davasi-nedir-dilekce-ornegi/"]Katkı payı[/URL],
 6. [URL="https://av-saimincekas.com/adana-velayet-davasi-avukati/"]Çocuğun Velayeti[/URL],
 7. [URL="https://av-saimincekas.com/ortak-hayatin-yeniden-kurulamamasi-nedeniyle-bosanma/"]Ortak hayatın yeniden kurulamaması[/URL],
 8. [URL="https://av-saimincekas.com/bosanma-davasinda-affetme/"]Affetmenin gerçekleşmesi[/URL],
 9. [URL="https://av-saimincekas.com/bosanma-davasinda-mallar-uzerine-tedbir-koyulmasi/"]Eşin malları üzerinde tedbir uygulanması,[/URL]
 10. [URL="https://av-saimincekas.com/mal-rejiminin-tasfiyesi-davasi-nasil-acilir/"]Mal rejiminin tasfiyesi[/URL],
 11. [URL="https://av-saimincekas.com/yabancilarin-turkiyede-bosanma-sureci/"]Yabancı uyrukluların boşanma süreci,[/URL]

Adana Aile Mahkemeleri’nde en çok açılan davaların başında “boşanma” davaları gelmektedir. Bu süreçte yerleşik yargıtay kararları ve [url=http://www.mevzuat.gov.tr/Metin1.Aspx?MevzuatKod=1.5.4721&sourceXmlSearch=&MevzuatIliski=0&Tertip=5&Tur=1&No=4721"]kanununa[/url] aykırı yapacağınız usule ve esasa aykırı bir hareket ile büyük hak kayıpları yaşayabilirsiniz, bu konuda son derece dikkatli olunması gerekmektedir.
[Resim: 2804184228.jpeg]

Adana Boşanma Avukatı Ücretleri
2019 yılı için boşanma avukatının çekişmeli boşanma davalarında alabileceği minimum ücret 4.000 TL‘dır. Anlaşmalı boşanma davalarında avukatlık ücreti ise 2.500 TL‘dır. Adana boşanma avukatı ücretlerini dava türüne göre detaylı olarak buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.
Ekonomik gücü olmayan vatandaşlar “adli yardım” başvurusu yapabilirler. Adli yardım kişilerin ekonomik açıdan güçsüz olduklarını kanıtlayarak Adana Barosundan ücretsiz avukat talep etmeleri sürecine verilen isimdir. Vatandaşlar adli yardıma başvuru için gerekli belgeleri şuradan öğrenebilirler.

Adana Boşanma Avukatı Danışma
Adana Boşanma Avukatları Adana Barosuna kayıtlı olmak zorundadır. İlk dikkat edilmesi gereken husus budur.

Boşanma davaları süreç olarak yıpratıcı bir süreçtir. Deneyimli bir boşanma avukatı; boşanma davasında sunabileceği delilleri iyi bilen ve bu deliller ile hızlı bir sonuç alan avukattır. Anlaşılacağı üzere boşanma avukatı ararken alanında uzman bir avukat ile çalışmanız sizi önlenmesi güç zararların doğmasından kurtaracaktır. Boşanma avukatı dava sürecinde etkili bir üslup kullanmalıdır.

En iyi boşanma avukatı davanız üzerinde emek harcayan avukattır. Dava süreçlerinin başarı ile sonuçlandırılması ve sonuca ulaşılması için deneyim son derece gerekli olduğu gibi deneyimden de mühim olan husus avukatınızın sizin davanız üzerine odaklanması ve gerekli tüm süreçleri ve işlemleri yapmasıdır.

Avukatınız Adana Baro’suna kayıtlı ve vergi numarası ile çalışır halde olması gerekmektedir.Bu nedenle iş yoğunluğunu size göre ayarlayabilecek ve size yeteri kadar zaman ayırabilecek bir avukat ile boşanma davası sürecini yönetmeniz tavsiye edilir.

Boşanma Sebepleri Nelerdir?
Adana boşanma avukatı olarak aşağıda yer alan boşanma sebeplerine dayalı olarak Aile Mahkemesinde boşanma davası açtık.

 1. Zina
 2. Hayata Kast
 3. Suç İşleme
 4. Terk
 5. Akıl Hastalığı
 6. Evlilik Birliğinin Temelinden Sarsılması


Adana’da Boşanma Davalarında Uzman Avukatlar
Boşanma davalarında uzmanlaşmak meşakkatli bir iştir. Öyle ki boşanma davaları gerek psikolojik gerek ise hukuki bir yaklaşım gerektirir. Adana’da uzman boşanma avukatı arayışınız neticesinde avukatın deneyimini ve sizinle olan iletişimini göz önünde tutmalısınız. Ben uzman bir boşanma avukatıyım diyen avukattan çok bu kriterlere önem vermelisiniz.

Anlaşmalı boşanma avukatı arayışınız durumunda ise kriterlerinizi daha esnek tutabilirsiniz.

Boşanma Avukatına Sık Sorulan Sorular
Boşanma Davası Nasıl Açılır?
Boşanma davasını açmak için avukatınız hazırlayacağı boşanma davası dilekçesi ile Adana Aile mahkemesine ( Reşatbey Semtinde yer alan ek bina ) gerekli harçları yatırır. Bu sayede avukatınız boşanma davasını açmış olur.

Adana’da 6 adet aile mahkemesi vardır. Açılan boşanma davası bu 6 mahkemeden birisine tevzi edilir.

Mağdur eş ortak konutun kendisine tahsisini talep etmelidir. Yeterli gerekçeyi sunabilirse Adana’daki ortak ev boşanma davası süresince kendisine tahsis edilir.

Boşanma davasını hangi tarafın açtığı önemli midir?
Hayır, davayı kimin açtığı önemli değildir. Davayı kimin açtığı, dava sürecine olumlu ya da olumsuz hiçbir etki yapmaz. Burada önemli olan boşanma sebeplerini yani iddia edilen konuların ispatıdır. Boşanma davası açacak olan mağdur eş mahkemeden koruma isteyerek geçici olarak barınma ve geçinme için talepte bulunabilir. Bu husus mağdur olan eşin dava süresince daha da mağdur olmaması için avukat tarafından belirtilmesi gerekli bir önlemdir.

Adana’da boşanma davaları ne kadar sürer?
Boşanma davasının ne kadar süreceği avukatın inceleyeceği delillerin tespiti sürecine göre değişiklik gösterir.

Genel olarak “anlaşmalı boşanma” davaları ilk duruşmada biter. Çekişmeli boşanma davaları ise dinlenecek şahit sayısına ve dosyanın iyi takip edilip edilmediğine göre daha uzun sürede biter.

Boşanma Davasında Ne Kadar Nafaka Alınabilir?
Öncelikle belirtmek gerekir ki nafakaya erkek veya kadın fark etmeden yoksulluğa düşecek olan taraf hak kazanmaktadır. Ağır kusurlu eş kesinlikle nafaka alamaz. Asgari ücret ile geçinen bir ailede erkeğin kadına vereceği nafaka miktarı 300 TL’dir.

Boşanma Davasında Eş Vefat Ederse Ne Olur?
Boşanma davası sırasında eşlerin birisinin ölümü durumunda ölen eşin mirasçıları davaya devam edebilir. Çünkü burada önemli bir konu olan “miras” paylaşımı söz konusu olacaktır. Eğer dava sonucu boşanma kararı verilmez ise sağ kalan eş halen mirasçı konumunda olmaktadır ve pratikte bu durumun diğer yasal mirasçılar tarafından tasvip edildiği pek görülmemektedir. Bu durumda yasal mirasçılar ölen eşin davasını takip edebilecek ve karşı tarafın kusurunu ispatlama hakkına sahip olabilecektir.

Anlaşmalı Boşanma Şartları Nelerdir?
Anlaşmalı boşanmak isteyen taraflar için hukuken sağlanması gereken şartlar şu şekildedir:
Evlilik 1 seneyi doldurmuş olmalıdır. 1 sene altında süren evliliklerde adana boşanma avukatı aracılığı ile anlaşmalı boşanma mümkün değildir.
Adana Boşanma Avukatı aracılığı ile eşlerden birisi davacı ve diğeri davalı olarak gösterilerek süreç hızlandırılır.
Duruşma günü tarafların ikisinin de mahkemede bulunması zorunludur. Aksi takdirde anlaşmalı boşanma mümkün olmaz.
Tarafların aralarında hazırladığı protokolde tüm mal tasfiyesi, velayet, maddi-manevi tazminat gibi hususlar üzerinde anlaşılmış olması.

Boşanma Avukatı Hangi Delilleri Kullanabilir?
Boşanma davasında hukuk aykırı bir delil kabul edilir mi? sorusu da boşanma avukatı olarak en çok karşılaştığımız sorulardandır. İlgili makaleyi okuyarak bu konu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.
Eşlerden birisine ait günlük, hatıra veya not defteri delil olarak kullanılabilir mi?
Eşe ait sosyal medya paylaşımları boşanma davasında delil olarak kullanılabilir mi?
Telefon görüşmesi ses kayıtları boşanma davasında delil olarak kullanılabilir mi?
Ev ortamında alınan ses kaydı boşanma davasında delil olarak kullanılabilir mi?

Adana Aile Mahkemelerinin Telefon Numaraları Nelerdir?
Adana’da 6 (altı) adet Aile Mahkemesi Hakimliği bulunmaktadır. Bu aile mahkemelerinin telefon numaraları şu şekildedir:
Adana 1. Aile Mah. ,
Adana 2. Aile Mah.,
Adana 3. Aile Mah. ,
Adana 4. Aile Mah.,
Adana 5. Aile Mah.,
Adana 6. Aile Mah.

Adana Boşanma Mahkemesi Nerededir?
Adana boşanma mahkemesinin açık adresi: Reşatbey Mahallesi, Beş Ocak Cd. No:54, 01120 Seyhan/Adana. Adliyenin telefon numarası ise : (0322) 352 58 20

Eşler Arasında Mal Paylaşımı Nasıl Olur?
Eşler evlilik içerisinde edindikleri taşınır veya taşınmaz mallar üzerinde hak sahibi olabilir. Ancak böyle bir hak talebi için bazı şartlar vardır. Bu şartları tek cümle içerisinde özetleyelim: 2002 yılından sonra evlilik içerisinde satın alınan taşınır veya taşınmazlar üzerinde diğer eş de yarı yarıya hak sahibi olur. Eşler arasındaki mal paylaşımı süreci kimi zaman teferruatlı olabilmektedir. Bu noktada boşanma avukatının kişisel mal ve edinilmiş mal tanımlarına hakim olması gerekir.
Evlilik içerisinde eşlerin birbirlerine emaneten veya borç olarak verdikleri eşyalar tekrardan geri alınabilir. Böyle bir durumda Borçlar Kanunu devreye girmekte ve genel yetkili mahkemelerde dava açılmaktadır.
[/url]
AV. SAİM İNCEKAŞ

Boşanma Avukatlığı ile İlgili Yararlı Linkler:
09-02-2020 22:18
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Bot Moderatör
Mod

Oto Mesaj

Konunuzu uygun kategoriye açmaya özen gösteriniz. Uygun Kategorilere Açılmayan Konuları Sağ Alttan Uyar a Tıklayarak Bize Rapor Ediniz. Kırık Linkleri de Bize Rapor Ediniz...

09-02-2020 22:18
Cevapla  Gönder 

Anahtar Kelimeler

Adana boşanma avukatı indir, Adana boşanma avukatı Videosu, Adana boşanma avukatı online izle, Adana boşanma avukatı Bedava indir, Adana boşanma avukatı Yükle, Adana boşanma avukatı Hakkında, Adana boşanma avukatı nedir, Adana boşanma avukatı Free indir, Adana boşanma avukatı oyunu, Adana boşanma avukatı download


Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Adana Tadilat Dekorasyon grikedi 0 85 16-04-2021 19:10
Son Mesaj: grikedi
  İş Mahkemesi Avukatı Hizmetleri creeper123 0 65 03-04-2021 21:29
Son Mesaj: creeper123
  İş Avukatı Danışmanlık creeper123 0 65 03-04-2021 17:56
Son Mesaj: creeper123
  İş Avukatı Danışmanlık creeper123 0 59 03-04-2021 17:12
Son Mesaj: creeper123
  Boşanma Davalarında Doğru Seçim creeper123 0 110 13-12-2020 15:55
Son Mesaj: creeper123
  Adana Oto Kiralama - Adana Havalimanı Oto Kiralama - Adana Havalimanı Araç Kiralama is_for_you 0 132 16-11-2020 20:18
Son Mesaj: is_for_you
  Boşanma Davalarında Olumlu Sonuçlar creeper123 0 128 12-10-2020 20:27
Son Mesaj: creeper123
  Ağır Ceza Avukatı creeper123 0 184 31-08-2020 17:07
Son Mesaj: creeper123
  Adana hallaç dekorasyon grikedi 0 164 01-08-2020 00:54
Son Mesaj: grikedi
  Adana Kalörifer ve Adana Petek Temizleme Laplace 0 228 02-06-2020 21:08
Son Mesaj: Laplace

Adana boşanma avukatı
Yazdırılabilir Sürüm
Bu Konuyu Arkadaşına Gönder
Konuya Abone Ol
Forum'a Git:

Zaman: 16-06-2021, 17:02

İletişim - Bedava Siteni Tanıt - Hafif Sürüm - RSS - Yukarıya dön