Çeşitli Sebeplerden Dolayı Artık Siteye Üye Olmak İçin Davetiye Kodu Gerekiyor.

Davetiye Başvurusunda Bulunmak İçin Buraya Tıklayın.

Kırık Linkleri/Kapanan Siteleri Bize Rapor Edin ! ! !


Bu Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretÇi
Cevapla  Gönder 
SUV Araç Modeli Hakkında Bilinmesi Gerekenler
111333444455555
Bu Konuyu Oyla:
Değerlendir:
Konu Görünümü Doğrusal Görünüm
HubeleMiBubele
Rank 1
*

Çevrimdışı

Üçgen  Mesajlar: 34
Üçgen  Üyelik Tarihi: 17-05-2020
Üçgen  Rep Puanı: 0
Üçgen 
Teşekkürler: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür edildi.
Mesaj: #1
SUV Araç Modeli Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Sportif araçlar dünyada açık ara en popüler araç tipidir Birçok alıcı SUV'leri yüksek sürüş yükseklikleri, dört tekerlekten çekiş, geliştirilmiş arazi kabiliyeti, iç mekan çok yönlülüğü ve/veya benzerleri ile karşılaştırıldığında imajları nedeniyle çekmektedir. . Çok çeşitli fiyat ve boyutlarda mevcutturlar ve alt kompakt otomobillerden çok daha büyük olmayan küçük modellerden kamyonet donanımına dayalı uzun boylu devlere kadar çeşitlilik gösterirler. Elektrikli modeller, hibrit, plug-in hybrid ve tam EV güç aktarma organları ile artık her yerde daha yaygın hale geliyor.

SUV Tipleri
Bazen geçitler veya çapraz hizmet araçları (CUV'ler) olarak adlandırılan modern SUV'ların çoğu, geçmişte daha yaygın olduğu gibi, tipik bir arabaya benzeyen bir gövde üzerinde şasi kamyonundan daha yakın bir yapı kullanır. Bir marka içindeki otomobiller ve SUV'ler, temel platformlarını bile paylaşabilir. Bu nedenle, crossover'larda kamyon tabanlı modellere göre daha iyi yol tutuşu ve sürüş konforu bekleyin. Genellikle dört tekerlekten çekiş sunarlar ve orta dereceli arazi koşullarının üstesinden gelebilirler, ancak tipik olarak kayalar, derin su, derin kum veya dik yokuşlar gibi daha zorlu arazi koşulları için tasarlanmamışlardır. Araba tabanlı SUV'lerin çoğu mütevazı bir çekme kapasitesine sahiptir.

Audi E-Tron , Chevrolet Bolt EUV , Ford Mustang Mach-E , Hyundai Kona Electric , Kia Niro Electric , Tesla Model X ve Model Y , Volkswagen ID.4 gibi yalnızca elektrikli SUV'ların büyüyen bir listesi var. ve Volvo XC40 Recharge . Audi Q4 E-Tron , BMW iX , Cadillac Lyriq , Genesis GV60 , GMC Hummer EV , Hyundai Ioniq 5 , Kia EV6 , Mazda MX-30 ,Nissan Ariya , Subaru Solterra , Toyota bZ4X ve Volvo C40 . Bu EV'ler sessiz, hızlı olma eğilimindedir ve geniş bir seyir aralığı yelpazesi sunar. Bununla birlikte, çekme kapasitesi ve arazi tokluğu söz konusu olduğunda hepsi bir şekilde sınırlıdır.

Daha ciddi arazi sürüşü veya çekme yapmak isteyenler için hala kamyon tabanlı SUV'lar var. Bu gövde üstü araçlar genellikle bileşenleri otomobil üreticisinin kamyonetleriyle paylaşır. Toyota Tacoma kamyoneti, temel platformunu Toyota 4Runner ile paylaşıyor, örneğin. Tipik olarak benzer boyuttaki bir araba tabanlı modelden daha fazlasını taşıyabilir ve çekebilirler ve dört tekerlekten çekiş ve yeterli yerden yükseklik ile donatıldıklarında, daha ciddi arazi arazilerinin üstesinden gelmek için daha donanımlıdırlar. Ancak yol tutuşları genellikle hantaldır ve yolculuk hareketli ve sarsıcı olabilir. Kasa üstü SUV'lar, kamyonetlerin yaptığı gibi genellikle sağlam bir arka aks kullanır, ancak bağımsız arka süspansiyon daha popüler hale geliyor ve bu da onlara daha konforlu bir sürüş ve daha duyarlı yol tutuş özellikleri sağlıyor. Gerçekten de, Chevrolet Tahoe ve Suburban gibi daha yeni kamyon tabanlı yeniden tasarımlardan bazıları, sürüşleri önemli ölçüde iyileştirdi.

SUV'ları karşılaştırmalarımızda ve derecelendirmelerimizde boyutlarına göre gruplandırıyoruz.

Alt kompakt SUV'ler
En hızlı büyüyen kategorilerden biri olan alt kompakt SUV'ler, tipik olarak temellerini paylaştıkları benzer boyuttaki alt kompakt otomobillere göre biraz daha uzun bir alternatif sunar. Mazda CX-30 ve Kia Seltos gibi örnekler , Mazda3 ve Kia Forte ile karşılaştırıldığında daha yüksek bir sürüş yüksekliği, dik oturma ve mevcut dört tekerlekten çekiş sunar . Az yer kaplamaları, park etmelerini ve manevra yapmalarını kolaylaştırır. Alıcılar büyük kargo hacmi veya ciddi arazi kabiliyeti beklememelidir. Yeni modeller Chevrolet TrailBlazer ve Volkswagen Taos'u içeriyor .

Teknik olarak küçük kompakt modeller olmasa da, Audi, BMW, Infiniti, Lexus, Mercedes-Benz ve Mini gibi lüks markalardan lüks iç mekanlar ve güçlü performans sunan küçük SUV'lerin büyüyen bir nişi var, ancak bu modeller orta boy bir araba kadar pahalı olabilir. Bir ana markadan SUV.

Ne harcarsınız: Basit bir alt kompakt SUV için bile en az 20.000$ ortaları harcamayı beklemeniz gerekirken, çoğu dört tekerlekten çekiş, hibrit güç aktarma organları ve önemli aktif güvenlik sistemleri gibi popüler özelliklerle 30$'lara tırmanıyor. .

Küçük SUV'ler
Bunlar, küçük bir sedanın sağlayabileceğinden daha fazla alan arayan sürücüler için çok uygundur. Honda CR-V ve Toyota RAV4 gibi küçük SUV'ler, esnek kargo alanı ve otomobillerin sağladığından daha yüksek bir sürüş pozisyonu sunar. Çoğu, birkaç yetişkini rahatça ağırlayabilecek arka koltuklara sahiptir. Yakıt ekonomisi genel olarak 25 ila 28 mpg'dir; birçoğunun yakıt tasarruflu hibrit seçeneği veya tamamen elektrikli tahriki vardır.

Birçoğunun sınırlı arazi yetenekleri vardır, ancak ara sıra toprak yol veya çamurlu patika için yeterlidir.

Ford Bronco Sport ve yeniden tasarlanan Hyundai Tucson gibi daha yeni modeller, CR testlerinde başarılı oldu ve segmente belirli bir pizzazz ve stil kattı.

Acura RDX , Audi Q5 , BMW X3 , Genesis GV70 ve Mercedes-Benz GLB gibi kompakt lüks SUV'ler tipik olarak daha sportif yol tutuşu, daha sessiz kabinler, daha hoş uyum ve bitiş ve normal küçük SUV'lardan daha fazla olanak sunar, ancak alıcılar daha fazla ödeyecektir. ve düşük yakıt ekonomisi elde edin ve premium benzin kullanmaları gerekebilir. Bu boyuttaki birçok lüks SUV, alışveriş yapanların ana akım markalardan alabileceğinden çok daha fazla heyecan verici performans sunar.

Ne harcarsınız: Birkaç küçük SUV, 20 dolardan başlar ve çoğu, şimdi her zamankinden daha zengin özelliklere sahip olan üst donanımlarında 35.000 doları geçer. Lüks modeller 50.000 dolar veya daha fazla dolaşıyor.

Orta Boy SUV'ler
Birçok aile için orta boy SUV'ler güç, iç alan, kargo odası ve güvenlik arasında en iyi dengeyi sağlar. Üçüncü sıra genellikle çocuklar için en iyisi olmasına rağmen, orta boyutlu modeller iki ve üç sıralı varyantlarda gelir; genellikle sıkışık ve yetişkinlerin girmesi zor. Yakıt ekonomisi 18 ila 22 mpg civarında seyrediyor, ancak birkaç melez onu 30'lara çıkarıyor. Çekme kapasitesi tipik olarak 3.500 ila 5.000 pound arasındadır. Bazı modellerde bu maksimum çekme kapasitesini elde etmek için bir römork paketi olması gerekir. Lüks orta boy SUV'ler konfor, performans ve inceliği artırma eğilimindedir. . . ve fiyat. Bu segmentteki bazı yeni modeller arasında Genesis GV80 , Land Rover Defender , Toyota Venza ve Volkswagen Atlas Cross Sport bulunmaktadır .

Ne harcarsınız: Orta büyüklükteki SUV'ler, üç sıralı modeller için 30.000 doların ortasından 50.000 doların üzerine kadar uzanır. Lüks modeller kolayca 60.000 doları geçebilir.

Büyük SUV'ler
bol miktarda güç, iç alan ve çekme kapasitesi vardır, ancak çoğu çok büyük, hantal, beceriksiz ve susuzdur. Bir römork, çok sayıda ekipman ve/veya bir grup insan taşıması gereken sürücüler için tam da bunlar olabilir. Ancak orta boy bir model, yolcu konforu ve günlük sürüş için daha iyi olabilir. Yeniden tasarlanan Cadillac Escalade hala heybetli bir statü sembolü, ancak popüler seçeneklerle neredeyse 100.000 dolara mal oluyor. Yeni Jeep Grand Cherokee artık rahat bir üçüncü sıra koltukla sunuluyor.

Ne harcarsınız: Büyük SUV fiyatları artık üst donanımlar için 85.000 $ veya daha fazlasını geçiyor. Tüm boyutlar için lüks markalı modeller, esas olarak onları bir sonraki daha büyük boyuta göre fiyatlandırarak sonuca önemli ölçüde katkıda bulunur.

SUV Alıcıları Neleri Düşünmeli?
Koltuk
Neredeyse tüm SUV'lar en az beş kişi taşır. Bazı orta boy ve tam boy modellerde, yolcu kapasitesini altı, yedi veya sekize çıkaran üçüncü sıra koltuk bulunur. Bununla birlikte, birçok üç sıralı SUV, üçüncü sıra koltuklar dik olduğunda sınırlı bagaj alanına sahiptir. Üçüncü sıra koltukların çoğu, kullanılmadığında ya da neredeyse aynı şekilde katlanarak fazladan bagaj alanı açar.

Kargo
SUV'nin çok yönlü oturma konfigürasyonları, ikinci ve üçüncü sıra koltuklar katlanmış haldeyken ön koltukların arkasındaki tüm alanın kargo için kullanılabilir olduğu anlamına gelir. Alandan en iyi şekilde yararlanmak için düz katlanan koltukları arayın. SUV'lar genellikle minivanlardan daha yüksek bir kargo tabanına sahiptir ve bu da ağır nesnelerin yüklenmesini zorlaştırabilir. Öte yandan, kamyon tabanlı modeller tipik olarak daha yüksek maksimum yük kapasitelerine sahiptir, bu nedenle sürücüler daha fazla ağırlık taşıyabilir. Çoğu, elektrikle çalışan, eller serbest bagaj kapağı sunar, bu da kargo bölmesine erişmeyi kolaylaştırır.

Güvenlik ve Aktif Sürücü Destek Sistemleri Teknolojileri
Tüketici Raporlarının güvenlik derecelendirmeleri, federal hükümet ve sigorta endüstrisi tarafından gerçekleştirilen testlere dayalı olarak, çarpışmadan kaçınma yeteneklerinin değerlendirmelerini ve çarpışma testi sonuçlarını içerir. Ayrıca, yol testlerimiz çocuk koltuğu montajı ve far performansı ile ilgili konuları detaylandırmaktadır.

Önden çarpışma uyarısı (FCW), yaya algılamalı otomatik acil frenleme (AEB) ve kör nokta uyarısı (BSW), CR'nin tüm araçlarda standart olması gerektiğine inandığı çarpışmadan kaçınma teknolojileridir. Ve bunlar, satın alacağınız bir sonraki yeni veya kullanılmış modelde olmalıdır.

FCW teknolojisi, sürücüyü bir araba veya doğrudan yolundaki bir nesne ile yaklaşan bir çarpışma konusunda uyarmak için görsel, sesli ve/veya dokunsal bir uyarı sağlar. AEB, ani bir çarpışmaya tepki verir ve sürücü zamanında tepki vermezse fren yapar. Hem şehir hem de otoyol hızında AEB sistemleri mevcuttur. BSW, bir aracın yan taraflarını izleyerek sürücüleri görmenin zor olabileceği başka bir aracın yanında olduğu konusunda uyarır. Bu, özellikle önemli kör bölgelere sahip olabilecek bir SUV ile yardımcı olabilir.

Diğer modern güvenlik gelişmeleri arasında, GM'nin OnStar hizmeti gibi bir hava yastığı açılırsa acil durum personelini uyarabilen telematik sistemleri; sürücü sinyal vermeden şerit değiştirirse uyarı veren şerit değiştirme uyarı sistemleri; sürücü kaymaya başlarsa aracın şeritteki konumunu korumak için şeritte kalma yardımı; ve sürücü park yerinden geri geri çıkarken aracın yan taraflarını izleyen ve gerektiğinde fren uygulayabilen arka çapraz trafik uyarısı. ( Araç güvenliği hakkında daha fazla bilgi edinin .)

2WD - AWD - 4WD
Çoğu araba tabanlı SUV, önden çekişli bir platform kullanır ve dört tekerlekten çekiş ile sunulur. Kamyon tabanlı modeller arkadan çekişli bir konfigürasyona sahiptir ve bazıları kalıcı olarak devrede kalabilen dört tekerlekten çekiş ile mevcuttur.

AWD ve 4WD, tüm tekerleklere güç sağlar, ancak benzer görünseler de, tamamen aynı şey değildirler. AWD, sürekli olarak devrede kalan veya gerektiğinde gücü ön ve arka tekerlekler arasında otomatik olarak yönlendiren daha hafif hizmet tipi bir sistemdir. Bazı yeni sistemler, sürücünün sürüş modları veya diferansiyel kilitleri aracılığıyla kendi ayarlarını yapmasına izin verir. AWD, tipik olumsuz hava koşulları ve toprak yolların üstesinden gelmek için genellikle iyidir.

Geleneksel 4WD'li SUV'ler bu günlerde oldukça nadirdir. Genellikle kayalar veya dik toprak tepeler gibi zorlu arazi koşullarının üstesinden gelmek için sağlam, düşük menzilli viteslere sahiptirler. Koşullara bağlı olarak sistemin otomatik olarak devreye girmesini sağlayan otomatik 4WD'yi arayın. Neredeyse yalnızca kaldırımda kar veya buz olmadan seyahat eden sürücüler iki tekerlekten çekişli bir model düşünmelidir; satın alma fiyatından tasarruf edecek ve muhtemelen daha iyi yakıt ekonomisi sağlayacaktır.

Çekici
Kamyon tabanlı SUV'ler, pikap kamyonlar hariç diğer tüm araçlardan çok daha fazla çekme kapasitesi sunar. Çoğu tam boyutlu model, 9.000 pound'a veya büyük bir teknenin eşdeğerine kadar çekebilir. Bazı güçlü orta boy modeller, küçük bir tekne veya kampçı için yeterli olan 5.000 pound'a kadar çekebilir. Alıcılar, çekme kapasitesi derecesine bakmalı ve çekmeleri gereken yükü rahatça kaldırabilecek bir araç aldıklarından emin olmalıdır. Orta boy ve daha büyük SUV'ler, bu maksimum dereceye ulaşmak için genellikle isteğe bağlı bir çekme paketi gerektirir.

Yeni ve Kullanılmış SUV Arasında Seçim Yapmak
Her tür arabada olduğu gibi, doğru SUV'u seçmede ilk karar: Yeni mi yoksa kullanılmış mı alacaksınız?

Yepyeni bir SUV satın almanın kesinlikle faydaları vardır. Yeni SUV'ler en son güvenlik donanımına ve mühendislik iyileştirmelerine sahiptir ve bir tampondan tampona fabrika garantisinden bahsetmiyorum bile. Yeni bir araçla ne elde ettiğinizi bilirsiniz; olası servis sorunları veya gizli çarpışma hasarı hakkında endişelenmenize gerek yok. Ayrıca, renk, trim çizgisi ve seçenek seviyesi seçiminizi yapabilirsiniz. Ve finansman oranları tipik olarak kullanılmış bir araca göre daha düşüktür.

Yeni bir SUV satın almanın en önemli dezavantajı, ne kadar hızlı değer kaybettiğidir. Çoğu aracın, ilk iki ila üç yıl içinde değerlerinin üçte birini kaybettiği bilinmektedir. Ancak amortisman tablosu, rekabet güçlerine, yakıt fiyatlarına, yeni model tanıtımlarına ve diğer faktörlere bağlı olarak yıldan yıla çok değişebilir. Küçük bir peşinatla yeni bir aracı finanse etmek, alıcıları SUV'larının değerinden daha fazlasını borçlu oldukları kredi konusunda kolayca "baş aşağı" hale getirebilir.

Kullanılmış bir SUV satın almak, önceden ve uzun vadede paradan tasarruf edebilir. Ayrıca, ABD ikinci el otomobil pazarı, yeni otomobil pazarının yaklaşık üç katı büyüklüğünde, dolayısıyla birçok seçenek var. Modern SUV'ler, sağlıklı bir şekilde bakım yapılırsa 200.000 mil veya daha uzun süre koşabilir . Ayrıca, CR'nin güvenilirlik verilerini kontrol etmek, yolda daha az baş ağrısına neden olabilecek bir modele odaklanmanıza yardımcı olabilir.

Alıcılar, off-road için büyük ölçüde yükseltilmiş SUV'lere karşı dikkatli olmalıdır. Büyük boy tekerlekler ve lastikler, çelik tamponlar ve direksiyon ve süspansiyon değişiklikleri gibi modifikasyonlar, bir SUV'nin beklenmedik bir yol tehlikesinden kaçınmak için acil şerit değişikliği gibi panik manevralarında nasıl başa çıkacağını etkileyebilir. Ayrıca bir kaza durumunda başkaları için tehlike oluşturabilirler. Uygun olmayan ekipman ve kurulum, daha hızlı aşınmaya neden olarak pahalı onarımlara yol açabilir. Aralıklardaki, kaputun altındaki veya ulaşılması zor yerlerdeki çamur ve kir ile aracın altındaki oyuklar ve sıyrıklar, ciddi arazi kullanımının göstergesi olabilir.

Yine, iyi bir yeni veya kullanılmış SUV seçerken, araç hala orijinal fabrika garantisi kapsamında olsa bile güvenilirliğe odaklanın. Birinci sınıf güvenilirlik puanlarına sahip olanları bulmak için Tüketici Raporlarına bakın. ( Araç güvenilirliği kılavuzumuza bakın .)

İster sıfır ister kullanılmış olsun, iyi bir model seçmek için küçük bir ödev yapmak ve bunu etkili bir müzakere ile takip etmek önemlidir.

Detaylı Bilgi İçin: https://technogezgin.com/suv-arac-nedir-...-ipuclari/
12-06-2022 11:40
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Bot Moderatör
Mod

Oto Mesaj

Konunuzu uygun kategoriye açmaya özen gösteriniz. Uygun Kategorilere Açılmayan Konuları Sağ Alttan Uyar a Tıklayarak Bize Rapor Ediniz. Kırık Linkleri de Bize Rapor Ediniz...

12-06-2022 11:40
Cevapla  Gönder 

Anahtar Kelimeler

SUV Araç Modeli Hakkında Bilinmesi Gerekenler indir, SUV Araç Modeli Hakkında Bilinmesi Gerekenler Videosu, SUV Araç Modeli Hakkında Bilinmesi Gerekenler online izle, SUV Araç Modeli Hakkında Bilinmesi Gerekenler Bedava indir, SUV Araç Modeli Hakkında Bilinmesi Gerekenler Yükle, SUV Araç Modeli Hakkında Bilinmesi Gerekenler Hakkında, SUV Araç Modeli Hakkında Bilinmesi Gerekenler nedir, SUV Araç Modeli Hakkında Bilinmesi Gerekenler Free indir, SUV Araç Modeli Hakkında Bilinmesi Gerekenler oyunu, SUV Araç Modeli Hakkında Bilinmesi Gerekenler download


Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Araba Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler HubeleMiBubele 0 124 31-03-2022 11:11
Son Mesaj: HubeleMiBubele
  Superb Modeli İle Skoda Fark Yaratıyor aross 0 554 12-12-2017 12:41
Son Mesaj: aross

SUV Araç Modeli Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Yazdırılabilir Sürüm
Bu Konuyu Arkadaşına Gönder
Konuya Abone Ol
Forum'a Git:

Zaman: 02-07-2022, 13:20

İletişim - Bedava Siteni Tanıt - Hafif Sürüm - RSS - Yukarıya dön