Çeşitli Sebeplerden Dolayı Artık Siteye Üye Olmak İçin Davetiye Kodu Gerekiyor.

Davetiye Başvurusunda Bulunmak İçin Buraya Tıklayın.

Kırık Linkleri/Kapanan Siteleri Bize Rapor Edin ! ! !

Cavit Bulut


Cavit Bulut

Bu Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretÇi
Cevapla  Gönder 
Telefon Şarjı Çabuk Bitiyor Sorunu [Çözüm]
111333444455555
Bu Konuyu Oyla:
Değerlendir:
Konu Görünümü Doğrusal Görünüm
HubeleMiBubele
Rank 1
*

Çevrimdışı

Üçgen  Mesajlar: 40
Üçgen  Üyelik Tarihi: 17-05-2020
Üçgen  Rep Puanı: 0
Üçgen 
Teşekkürler: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür edildi.
Mesaj: #1
Telefon Şarjı Çabuk Bitiyor Sorunu [Çözüm]
"Telefonumun pili neden bu kadar hızlı bitiyor?" Bir telefon onarım hizmeti sağlayıcısı olarak, bu soruyu birçok kez duyuyoruz. Bu soruna neden olmak için birkaç neden olsa da, ana nedenler her şeyden çok 'telefon taşıma ve şarj etme alışkanlıklarınıza' bağlıdır. Evet, doğru okudunuz. Telefonunuzun pili uzun sürmüyorsa, dikkat etmeniz gereken başlıca şeyler, cihazınızı nasıl kullandığınız, nasıl şarj ettiğiniz ve hangi/kaç uygulamanız olduğudur.

Bu nedenlerden bazıları kulağa biraz fazla kesin gibi gelebilir, ancak çoğu zaman suçlu onlardır - özellikle cihazınız çok eski değilse.

Bu makalede, android pili neyin tükettiği ve bunları nasıl çözebileceğinizle ilgili 11 nedeni tartışacağız.

Kontrol Et Hangi Uygulamalar Android Pilini Boşaltıyor

İlk olarak, pil gücünüzün tam olarak nasıl tüketildiğini bulalım. Neyse ki Android telefonlar, son şarjınızdan bu yana pil tüketiminin ayrıntılarını size göstermek için "Pil Kullanımı" seçeneğine sahiptir.

Ayarlar'a yapılan tıklamalar
'Cihaz Hakkında'yı bulun ve dokunun
“Pil” veya “Pil Kullanımı” seçeneğini seçin
Burada, Uygulamalardan/sistemlerden donanım aygıtlarına kadar pilin nasıl tüketildiğini öğrenebileceksiniz.
Kullanmadığınız, ancak yine de pili tüketen uygulamaları kaldırmayı seçebilirsiniz. Çok fazla güç tüketen yararlı olanları bulursanız, en azından bu uygulamalardan gelen bildirimleri ve açılır pencereleri kapatabilirsiniz.

Cihazı yeniden başlatın ve tekrar şarj edin

Genellikle “Yeniden Başlatma”nın gücünü hafife alırız. En azından, çeşitli yazılım ve uygulama ile ilgili sorunlara etkili bir çözüm sağlayabileceğini biliyoruz.

Yeniden başlatma, açık uygulamaları temizler, telefon sistemini yeniler ve bellek sızıntılarına son verir. Bütün bunlar sonunda Android'de pil ömrünü artırmaya yardımcı olur. Bu yüzden bu hileyi denemeyi unutmayın. Cihazınızı yeniden başlatın ve ardından tamamen şarj edin. Olumlu sonuçlar almanız muhtemeldir.

Birden çok uygulamanın kullanımını azaltın

Kabul edelim - mobil uygulamalar kaçınılmazdır. Telefon bankacılığından çevrimiçi alışverişe ve görüntülü sohbetlere ve sosyal gezinmeye kadar, bunlar 'telefon kullanımınızın' ayrılmaz bir parçası olmaya devam ediyor. Ancak bunların çok fazla olması, bir android pilinin hızlı bitmesi sorununa neden olabilir. Uygulamalar, güncellemek için veri ve güç tüketir. Ayrıca sürekli bildirim gönderip gün boyu ekleme yaparak telefonunuzun sürekli yanıp sönmesine ve titremesine neden olurlar. Sonuç olarak, telefonun pili normalden daha hızlı boşalmaya başlar. Bu nedenle uygun bir seçenek, sık kullanmadığınız uygulamaları kaldırmaktır. Ayrıca, vazgeçemeyeceğiniz uygulamalardan gelen bildirimleri ve eklentileri devre dışı bıraktığınızdan emin olun.

Ekran Ayarlarını Ayarla

Telefonun pilinin bu kadar hızlı bitmesi sorununu çözmek istiyorsanız, tercih etmenizi önerdiğimiz bazı ekran ayarları burada.
 • Ekran parlaklığını daha düşük bir seviyede tutun. Otomatik parlaklığı AÇIK olarak ayarlamayın. Bunun yerine, daha yükseğe ihtiyacınız olmadıkça manuel olarak daha düşük bir seviyede tutun.
 • AMOLED ekranlı modern telefonlar, belirli uygulamalarda ve hatta sistem düzeyinde
 • Karanlık Mod'a izin verir. Belli bir miktar güçten tasarruf etmek için bunu denemelisiniz.
 • Uyku zaman aşımını azaltın. Bu, ekranınızın gereksiz yere canlı/açık kalmamasını sağlayacaktır. Seçebileceğiniz en kısa süre 15 saniyedir - bu iyi görünüyor.

Arka planda çalışan uygulamalar

Bazı uygulamalar kapatıldıktan sonra bile arka planda güncellenmeye devam eder ve telefonun pilinin çabuk bitmesine neden olur. Onlara sessiz pil katilleri demek yanlış olmaz. Bu nedenle, android pilinizin hızla tükendiğini gördüğünüzde yapmanız gereken birincil şeylerden biri, bu arka plan uygulamalarını kapatmaktır.

Bunu yapmak için öncelikle Geliştirici seçeneğini etkinleştirmeniz gerekir. Ayarlar > Telefon Hakkında > Yapı Numarası'na gidin . Yedi kez “Yapı Numarası” üzerine dokunun.

Şimdi geri düğmesine tıklayın ve Geliştirici Seçeneğini bulun. Ardından “Çalışan Hizmetler”e dokunun

Burada arka planda çalışan tüm uygulamalara sahip olacaksınız. Gereksiz güç tüketimini önlemek için (zorla) kapatmalısınız.

GPS, Wi-Fi ve Bluetooth

Wi-Fi, Bluetooth ve GPS'i (Google Harita) etkinleştirmenin telefonunuzun pilinin çok hızlı bitmesine neden olabileceğini gözlemlemiş olmalısınız. Bu nedenle, pilinizin daha uzun süre çalışmasını istiyorsanız, gerçekten gerekli olmadıkça bu özellikleri devre dışı bırakmanız daha iyi olur.

Herhangi bir uygulamanın konum hizmetlerini gereksiz yere kullanıp kullanmadığını kontrol etmek de önemlidir. Bunu Ayarlar > Uygulamalar ve bildirimler > Uygulama izinleri > Konum'dan kontrol edebilirsiniz. Konum servisi gerektirmeyen tüm uygulamalara erişimi kontrol edin ve devre dışı bırakın.

Güç Tasarrufu Modunu Etkinleştir

Güç tasarrufu modu, cihazınızdaki gerekli olmayan tüm hizmetleri ve özellikleri devre dışı bırakarak pilin yükünü azaltır. Ekran alışık olduğunuz kadar parlak görünmeyebilir, ancak bu, pil şarjının daha uzun süre çalışmasına yardımcı olur. Bu modu etkinleştirmek için Ayarlar > Pil > Pil Tasarrufu'na gidin.

Orijinal Şarj Cihazını Kullanın

Android telefonlar evrensel bir şarj arayüzü ile gelse de telefonunuzu orijinal bir şarj cihazı ile şarj etmeniz önerilir. Sahte bir şarj cihazı (uzun süre kullanıldığında) yalnızca pil performansını engellemekle kalmaz, aynı zamanda şarjı tutma kapasitesini de zorlar. İdeal şarj cihazı, çıkış voltajı ve Amperi akü gücü ile uyumlu olan şarj cihazıdır. Bu nedenle her zaman telefonla birlikte verilen şarj cihazını kullanın. Hasarlıysa markanın yetkili servis merkezinden satın alın.

Uygulamaları ve Yazılım Sistemini Güncelleyin

Uygulamalarınızın ve yazılım sisteminizin en son sürüme güncellenmesi, telefon performansınızı iyileştirmeye yardımcı olur. Ayarlar > Telefon Hakkında > Sistem Güncellemesi yoluyla sistem güncellemesini kontrol edin. Herhangi bir güncelleme varsa, indirin ve yükleyin. Benzer şekilde, cihazınızdaki uygulamalardan herhangi birinin güncellenmesi gerekip gerekmediğine bakın. TECNO, Itel ve Infinix kullanıcıları bunu “Phone Master” Uygulaması üzerinden yapabilir.

Pili Değiştirin

Tüm pillerin bir son kullanma tarihi vardır. 2-3 yıllık telefon alımından sonra 'telefon pilinin çok hızlı bitmesi' sorunu ortaya çıkarsa, pili değiştirme zamanı gelmiş olabilir. Onaylamak için, telefonunuz şarj olurken pil sağlık durumunu kontrol edin. Ayarlar > Telefon Hakkında > Pil Durumu'na tıklayın. Durum "zayıf" veya "Şarj oluyor" dışında bir mesaj gösteriyorsa, cihazınızı yetkili bir servis merkezine götürmeli ve markalı, orijinal pil almalısınız.

Bu Kötü Şarj Alışkanlıklarına Göz Atın

İyi bir performans ve pil ömrü sağlamak için cihazınızı şarj etme şekliniz çok önemli bir rol oynar. İşte bu tür pil sorunlarını uzak tutmak için kaçınmanız gereken bazı kötü şarj alışkanlıkları.
 • Pili %100 tamamen şarj etmekten kaçının veya tamamen %0'a kadar boşaltın. Pil uzmanlarına göre bu, bir lityum iyon akıllı telefon pilinin yaşlanma sürecine katkıda bulunuyor.
 • Telefonunuzu bir gecede şarj etmeyin. Uzun vadede pil sağlığına zararlıdır.
 • Ucuz, sahte şarj cihazları kullanmaktan kaçının. Hem cihazınız hem de piliniz için ölümcül olduğunu kanıtlıyorlar.
 • Pilinizi %20-80 arasında şarjda tutun
 • Telefonunuzu şarja takılıyken kullanmaktan (video izlemekten veya oyun oynamaktan) kaçının. Bu, telefonunuzun aşırı ısınmasına neden olabilir.
 • Yukarıda belirtildiği gibi, yalnızca orijinal bir şarj cihazı kullanın.
 • Telefonunuzu sıcak bir ortama veya doğrudan güneş ışığına maruz bırakmaktan kaçının.

Kaynakça: https://technogezgin.com/telefon-sarji-c...u-uzatmak/
24-07-2022 11:29
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Bot Moderatör
Mod

Oto Mesaj

Konunuzu uygun kategoriye açmaya özen gösteriniz. Uygun Kategorilere Açılmayan Konuları Sağ Alttan Uyar a Tıklayarak Bize Rapor Ediniz. Kırık Linkleri de Bize Rapor Ediniz...

24-07-2022 11:29
Cevapla  Gönder 

Anahtar Kelimeler

Telefon Şarjı Çabuk Bitiyor Sorunu [Çözüm] indir, Telefon Şarjı Çabuk Bitiyor Sorunu [Çözüm] Videosu, Telefon Şarjı Çabuk Bitiyor Sorunu [Çözüm] online izle, Telefon Şarjı Çabuk Bitiyor Sorunu [Çözüm] Bedava indir, Telefon Şarjı Çabuk Bitiyor Sorunu [Çözüm] Yükle, Telefon Şarjı Çabuk Bitiyor Sorunu [Çözüm] Hakkında, Telefon Şarjı Çabuk Bitiyor Sorunu [Çözüm] nedir, Telefon Şarjı Çabuk Bitiyor Sorunu [Çözüm] Free indir, Telefon Şarjı Çabuk Bitiyor Sorunu [Çözüm] oyunu, Telefon Şarjı Çabuk Bitiyor Sorunu [Çözüm] download


Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler HubeleMiBubele 0 548 06-04-2021 15:28
Son Mesaj: HubeleMiBubele

Telefon Şarjı Çabuk Bitiyor Sorunu [Çözüm]
Yazdırılabilir Sürüm
Bu Konuyu Arkadaşına Gönder
Konuya Abone Ol
Forum'a Git:

Zaman: 03-12-2022, 09:14

İletişim - Bedava Siteni Tanıt - Hafif Sürüm - RSS - Yukarıya dön