Çeşitli Sebeplerden Dolayı Artık Siteye Üye Olmak İçin Davetiye Kodu Gerekiyor.

Davetiye Başvurusunda Bulunmak İçin Buraya Tıklayın.

Kırık Linkleri/Kapanan Siteleri Bize Rapor Edin ! ! !

Cavit Bulut


Cavit Bulut

Bu Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretÇi
Cevapla  Gönder 
Güncel Örneklerle Hipergami Nedir?
111333444455555
Bu Konuyu Oyla:
Değerlendir:
Konu Görünümü Doğrusal Görünüm
HubeleMiBubele
Rank 1
*

Çevrimdışı

Üçgen  Mesajlar: 44
Üçgen  Üyelik Tarihi: 17-05-2020
Üçgen  Rep Puanı: 0
Üçgen 
Teşekkürler: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür edildi.
Mesaj: #1
Güncel Örneklerle Hipergami Nedir?
Kadınlar bir erkekte gerçekten ne ister?

Hangi cazibe ipuçları en önemli?

Ve bir erkek olarak kadınlara olan arzunuzu artırmak için neye odaklanmalısınız?

Bu sorular sorulduğunda, 'kadın hipergamisi' hakkında bir tartışma muhtemelen konuşmanın çok gerisinde kalmıyor.

Kadın hipergaminin temel konsepti basitçe şudur:

Kadınların kendilerinden daha yüksek ekonomik statüye sahip erkeklere daha fazla ilgi duyma ve onlarla çiftleşme olasılıklarının daha yüksek olması.

Başka bir deyişle, kendilerinden daha fazla kazanan erkekler.

Nasıl çevirirseniz çevirin, 'hipergami sohbeti' erkekler için 'cazibe sohbetinin' önemli bir parçasıdır.

Ancak terimin artan popülaritesine ve neredeyse her gün internetin belirli çevrelerinde bu konuda daha fazla içeriğin yayınlanmasına rağmen (bu özellikle manosferde geçerlidir), dikkatimi çekti. çok az yayıncı, bunun erkekler için gerçekte ne anlama geldiğine dair gerçeği ortaya çıkarmak için arkasındaki bilimi yeterince derinlemesine araştırıyor.

Şahsen, hayatımda, dişi hipergaminin gerçekten dişi çiftleşme davranışını yönlendiren gerçek bir fenomen olduğuna dair ilk elden kanıt yaşadım.

Bana göre, hayatımı incelemek ve belirli bir zamanda ölçülen ekonomik durumumun, hem flört pazarındaki algılanan çekiciliğim hem de kadınlarla olan genel başarım arasında güçlü bir ilişki olduğunu anlaması için bir roket bilimcisi gerekmiyor.

Ancak ekonomik durumun tek faktör olmadığı da açık.

Bu yazıda, kadın hipergamisi hakkındaki gerçeği öğreneceksiniz - sadece erkeğin bakış açısından değil, aynı zamanda bilimsel açıdan da.

Ayrıca, bu bilgiyi kendi flört pazar değerinizi artırmanıza, daha değerli kadınları çekmenize ve genel olarak daha iyi bir flört deneyimine ve daha genel flört başarısına sahip olmanıza yardımcı olması için nasıl kullanabileceğinizi öğreneceksiniz.

Peçeyi geri çekelim ve gerçeği ortaya çıkaralım.

Hipergami Nedir?


Merriam Webster Sözlüğü'ne göre , 'hipergami' terimi teknik olarak “eşit veya daha yüksek bir kast veya sosyal grupla evlilik” anlamına gelir.

Günümüzde bu terim genellikle, heteroseksüel dişi insanların daha yüksek ekonomik statüye sahip erkeklere ilgi duyması, onlarla çiftleşmesi ve evlenmesi için gözlemlenen, evrimleşmiş davranışsal eğilimi tanımlamak için kullanılmaktadır.

Hipergamiyi kim icat etti?


Hipergaminin tarihi ilginçtir.

'Hipergami' ve 'hipogami' (daha düşük bir sosyal ve ekonomik sınıftan biriyle evlenme eylemi) terimlerinin her ikisinin de kökleri MÖ 1250'ye kadar uzanan eski bir Hindu yasal metni olan Manusmriti'de Sanskritçe köklere sahiptir .

Modern terimler Sanskritçe Anuloma ve Pratiloma terimlerine karşılık gelir; bunlar sırasıyla "gerekçeye uygun" ve " gerçeğe aykırı " olarak kabul edilen evlilikler anlamına gelir .

Başka bir deyişle, Pratiloma evlilikleri veya soylu bir kadının düşük doğumlu bir erkekle birleştiği evlilikler, yasaya göre 'mahkum' olarak kabul edildi.

Hipergami Gerçekten Var mı?

İnsan dişi ekonomik hipergamisi ile ilgili ilginç olan şey, birçok insanın birkaç farklı nedenden dolayı var olduğunu inkar etmesidir.

İşte insanların günlük konuşmalarda, onu çürütmek için sıklıkla alıntı yaptıkları iki temel argüman.

Argüman #1 – Cinsiyete Dayalı Bir Davranış Değildir
Bazı insanlar hem erkeklerin hem de kadınların kendi tarzlarında hipergami olduğunu söylüyor. Bu nedenle, bunun evrimleşmiş, doğuştan gelen bir 'kadın davranışı' olduğunu iddia etmek yanlıştır ve yalnızca kadınları sahte bir şekilde 'altın avcısı' olarak resmetmeye hizmet eder.

Argüman #2 – Cinsiyete Dayalı Ücret Farkından Kaynaklanıyor
Bazıları, hipergaminin mutlaka evrimleşmiş bir kadın özelliği olmadığını, ancak kadınların ekonomik eşitsizliğin bir sonucu olarak bu davranışa zorlandıklarını söylüyor.

Başka bir deyişle, bu özel eleştirinin savunucuları, kadınların çekici buldukları şey bu olduğu için 'evlenmediğine', ancak uzun bir süre, sosyal konumlarını artırmak ve daha büyük bir evlilik şansı elde etmek için mevcut tek araç olduğu için olduğuna inanıyorlar. kendileri ve çocukları için hayatta kalma, güvenlik ve güvenlik.

Bu eleştiri, temel olarak, birçok insanın hipergami dediği şeyin, aslında, kadınların ilişkilerde baskın kazananlar olarak erkeklerin yerini almasını engellemeyi amaçlayan 'toplumsal sosyal koşullanma' olduğunu söylüyor.

Bu nedenle, bunu doğuştan gelen bir dişi çiftleşme davranışı olarak etiketlemek yanlıştır.

Ancak bu aynı zamanda, ilişkilerde gelir eşitsizliğini sürdüren ve kadınların erkeklerden daha fazla kazanabilmesini engelleyen gelir eşitsizliği kavramına - cinsiyetler arasındaki ücret farkı nedeniyle kadınların erkeklerden daha az kazandığı fikrine - giriyor.

Argüman şöyle devam ediyor - eğer kadınlar erkeklerden önemli ölçüde daha az kazanıyorsa, o zaman gerçekten daha fazla kazanan erkeklerle çiftleşmekten başka seçenekleri yok.

Hipergaminin Bir Efsane Olduğu 'Mitini' Ortadan Kaldırmak
The Adult Man'de amacımız erkeklerin daha iyi erkekler olmalarına yardımcı olmaktır. Ayrıca erkeklerin kadınlarla daha iyi deneyimler yaşamasına yardımcı olmak istiyoruz.

Ve bunu yapabilmek için, erkeklerin dişi çiftleşme davranışı hakkındaki gerçeği anlamaları zorunludur.

Aslında ekonomik hipergaminin evrimleşmiş , doğuştan gelen bir kadın çiftleşme davranışı olduğunu ve cinsiyet devrimine ve son dönemde toplumsal cinsiyet eşitliğinde atılan büyük adımlara rağmen bugün dünyada varlığını sürdürdüğünü gösteren pek çok kanıt var. son 200 yıl.

Öyleyse önce bu iki argümanı ortadan kaldıralım.

İptal Edici Argüman #1 – Hipergami Aslında Cinsiyete Dayalı Bir Davranış Değildir
Kadın ekonomik hipergamisi ile ilgili olan şey, 'kadınların daha yüksek ekonomik statüye sahip erkeklere çekileceğini' belirtmesidir.

Yine de, insanlar normal bir konuşmada kullanılan 'hipergami' terimini duyduklarında, genellikle kulağa şuna benzer bir tür eleştiriyle yanıt verirler:

“Eh, erkekler ve kadınlar 'evlenmeye' çalışırlar. Çok para kazanan bir eş istemek 'cinsiyetli' bir davranış değildir. Bu sadece sağduyu.”

Ancak bilime göre, bu mutlaka doğru değil.

Erkeklerde Hipergami Var mı?
İşin aslı, erkekler hipergami DEĞİLDİR.

Aslında, gerçekte olan, kadınların ekonomik statü açısından 'yukarı' evlenme eğilimindeyken, erkeklerin 'aşağı' evlenme eğiliminde olmaları, erkekleri ekonomik olarak ikiyüzlü hale getirmesidir.

Hipergaminin Zıttı Nedir?
Hipergaminin karşıtına 'hipogami' denir.

Merriam Webster Sözlüğü'ne göre , hipogami “küçük harf, sınıf veya sosyal grupla evlilik” olarak tanımlanır .

soru simgesi
Kadınlar için 'eğitim hipogamisi'nin giderek yaygınlaştığı bir senaryo yaratan Batı dünyasında kadınların eğitim açısından erkeklerden daha iyi performans göstermesine rağmen, kadınlar hala kendilerinden daha fazla kazanan erkeklerle evlenme eğilimindedir.

Bu, Yue Qian tarafından kaleme alınan, Eğitim ve Gelir İlişkisel Evlilikte Cinsiyet Asimetrisi başlıklı bir çalışmada oldukça ayrıntılı bir şekilde ele alındı.

Şimdi, erkeklerin eğiliminde olduğu gerçeği için kesinlikle bir argüman var:

Kendilerinden daha genç olan ortakları seçin ve
Kendilerinden daha çekici olan ortakları seçin
Ancak bunlar 'ekonomik olarak hipergami' özellikler değildir.

Bunlar, erkeklerin hem doğurganlık hem de statü nedenleriyle kadınlarda aramak üzere evrimleştiği cinsiyete özgü özelliklerdir.

Genç ve güzel kadınlarla çiftleşme, erkeklere yalnızca daha yüksek başarılı üreme olasılığı vermekle kalmaz, aynı zamanda onlara genç, güzel 'kol şekerleri' verir, bu da sosyal statülerini yükseltir ve sonuç olarak daha yüksek statülü bir erkek gibi görünmelerini sağlar.

Belki Helen Fisher bunu Why We Love: The Nature And Chemistry Of Romantic Love adlı kitabında ifade edilebilecek kadar basit bir şekilde söylemiştir :

Gazete ve dergilere verilen sekiz yüz kişisel reklamla ilgili bir ankette, Amerikalı kadınlar, erkeklerden iki kat daha sık finansal güvence sunan ortaklar aradılar. Birçok kadın doktor, avukat ve çok zengin kadın, kendilerinden daha fazla parası ve statüsü olan erkeklerle ilgileniyor. Aslında, dünyanın her yerindeki kadınlar, tarih öncesi atalarının bir ebeveynlik partnerinde ihtiyaç duyduğu türden varlıklar olan eğitim, hırs, zenginlik, saygı, statü ve pozisyona sahip ortaklara daha fazla ilgi duyuyor. Bilim adamlarının özetlediği gibi: erkekler seks objeleri, kadınlar ise başarı objeleri arar.
2 numaralı argümanı çürüten – Hipergami, Cinsiyete Dayalı Ücret Farkının Bir Sonucu Değildir
Bir kez daha, bu efsaneyi ortadan kaldırmak için Yue Qian'ın yukarıdaki çalışmasına atıfta bulunuyorum.

Eğer durum böyle olsaydı, o zaman daha fazla kazanan, daha yüksek eğitim düzeyine sahip kadınların, gerçekten istedikleri türden eşleri seçme konusunda kendilerinden fazla kazanan eş seçme 'normundan' kurtulmalarını beklerdiniz.

Yine de, eğitimli kadınlar, bu 'yüksek gelirli erkeklerin' 'daha az eğitimli' olma ihtimalinin daha yüksek olmasına rağmen, kendilerinden daha fazla kazanan erkeklerle evlenmeyi seçmeye devam ediyor.

Bu, Margarita Chudnovskaya ve Ridhi Kashyap'ın Eğitimsel Hipergaminin Sonu, Durum Hipergaminin Sonu mu? başlıklı bir çalışmasında daha da araştırıldı. İsveç'ten kanıtlar.

Bu çalışmada yazarlar, "harcanabilir gelirdeki farklılıklara ilişkin sonuçların, tüm eğitim eşleştirmelerinde erkeklerin kadınlardan daha fazla kazanma eğiliminde olduğunu ortaya koyduğunu" gözlemlemektedir.

Ayrıca ücret farkının bunu hesaba katmadığını da gözlemlediler.

“Ancak, erkekler tüm sendika türlerinde kadınlardan daha fazla kazanıyor ve simülasyonumuz cinsiyete dayalı ücret farkının bu eşitsizliğin açıklaması olarak görülemeyeceğini gösteriyor.”

Hipergami ve Flört


Kadınların ekonomik hipergaminin, kadınların çiftleşme davranışı ve kadınların flört pazarında erkeklerin çekiciliğini nasıl algıladıkları üzerinde büyük bir etkisi olduğu açıktır.

Fakat hipergami erkekler için flört sürecini tam olarak nasıl etkiler?

Bu sorunun birkaç cevabı var. Onları parçalayalım.

Ebeveyn Yatırım Teorisi


Ebeveyn Yatırım Teorisi temel olarak evrimsel psikologların erkeklerin ve kadınların farklı çiftleşme stratejilerini nasıl kullanacaklarını ve flört piyasasında nasıl farklı davranacaklarını tahmin etmek için kullandıkları bir teoridir.

Teori şöyle devam ediyor:

Çocuğa en büyük fizyolojik yatırımdan sorumlu olan cinsiyet (insan türündeki dişiler), bir seks partneri seçmeye geldiğinde daha 'seçici' olma eğiliminde olacaktır.

Neden? Niye?

Çünkü çiftleşme hataları maliyetlidir ve cinsiyetin hamilelik ve doğumla sonuçlanması durumunda, en büyük fizyolojik yatırım gereksinimlerine sahip olan cinsiyet için katlanarak daha maliyetli olma eğiliminde olacaktır.

Bu 'hipergami' tartışmasına uyuyor çünkü kadınların neden daha yüksek ekonomik statüye sahip erkekleri seçmek isteyebileceklerini açıklıyor.

Hipergami bir çiftleşme stratejisini başarılı bir şekilde uygularken, kadınlar, kendisi ve çocukları için istikrar, güvenlik ve güvenlik sağlamaya yardımcı olmak için daha fazla ekonomik zenginliğe sahip bir ortak tedarik ederek daha büyük çocuk doğurma risklerini ve yatırımlarını dengeleyecektir.

Montaj İlişkisi Değiştirme Hipotezi


Bilimsel toplulukta tanınmış yazarlardan oluşan bir koleksiyon tarafından yazılan Eş Değiştirme Hipotezi, kadınların neden bazen eş değiştirmeyi ve ilişki kurmayı tercih ettiğini açıklamaya çalışır .

Tek başına, kadınların eş değerini nasıl takip ettiği, onu kendi değerleriyle nasıl karşılaştırdığı ve ne zaman eş değiştirmeye karar verdiğine ve bu süreçte nasıl devam edileceğine ilişkin birçok farklı konuyu ele alan son derece ilginç bir teoridir. mümkün olduğunca az 'geri tepme'.

Ancak burada hipergami hakkındaki tartışmamızda göz ardı edilemeyecek bir örtüşme var.

Öncelikle, hipotezden birkaç alıntıya bakalım. Bu ilk alıntıda, kadınların eşlerinin eş değerini takip ettiklerini ve bu bilgiyi bir ilişkiden 'yatırım yapmayı' seçmek için kullanabileceğini öğreniyoruz.

“Kanıtlar, kadınların ilişki boyunca eşlerinin eş değerini gerçekten takip etmeye devam ettiğini ve bu bilgiyi ilişkilere yatırım yapmak veya yatırımdan vazgeçmek için kullandıklarını gösteriyor.”

Ayrıca, ekonomik destek eksikliğinin, kadınların erkeklerden boşanmasının bir nedeni olarak sürekli olarak gösterildiğini öğreniyoruz.

“Örneğin, kültürler arası kanıtlar, kocadan gelen yetersiz ekonomik desteğin sürekli olarak boşanma nedeni olduğunu gösteriyor (Betzig, 1989).

Ayrıca, bir erkek ne kadar çok kazanırsa, kadın partnerinin onu bir eş olarak 'elinde tutmaya' çalışma olasılığının o kadar yüksek olduğunu öğreniyoruz.

"Ayrıca, kadınların eşini elde tutma çabasının büyüklüğü,

eşinin geliri ve statü mücadelesi (Buss & Shackelford, 1997).

Ve son olarak, hipotezin hipergami tartışmasıyla ilgili kısımlarının tümü bu alıntıda gerçekten özetlenmiştir:

“Farklı bir şekilde ifade edilirse, kadınlar alternatiflere kıyasla bir partnerin kaynak/tedarik yörüngesine katılmaya devam eder ve mevcut eş olumsuz bir şekilde karşılaştırdığında alternatif eş olasılıklarına katılabilir veya keşfedebilir.”

Hipotez ayrıca, erkeklerin değil , kadınların karşı cinsten arkadaşlar arasında ekonomik kaynaklara öncelik verdiğine (mevcut eş olumlu olmazsa 'yedek eş' olarak hizmet edebilir) işaret eder.

Bu Erkekler İçin Ne Anlama Geliyor?
Basitçe söylemek gerekirse, erkeklerin hipergaminin flört pazarındaki başarılarını nasıl etkileyebileceğine dair üç hayati ve ilgili gerçeği anlamaları gerekir:

Hipergami, modern çağımızda bile gerçek ve kalıcıdır.
Kadınların ve onların yavrularının daha fazla hayatta kalmasını kolaylaştırmak için var olmasının bir nedeni var.
Ekonomik statülerini ve kazanç potansiyellerini artıran erkekler de önemli bir cazibe ölçütünü artıracaktır; ve bu nedenle, kadınların onları eş olarak seçme olasılığı daha yüksek olacaktır.

Hipergami Tablosu

Anlamak için önemli olan bir şey, kadınların flört pazarında erkeklerden daha fazla doğal değere sahip olmasıdır.

Kadınlar, çiftleşme fırsatları söz konusu olduğunda, erkeklerden genel olarak daha seçicidir ve bu nedenle, kendi statülerinden daha düşük bir sosyal statüye sahip erkeklerden etkilenme (veya onları cezbetme) genellikle daha az olasıdır.

Spesifik olarak konuşursak, kadınlar her zaman kaynak üretme potansiyeli daha yüksek olan ve aynı zamanda bu kaynakları paylaşmaya istekli olan erkeklere daha fazla ilgi duyma eğiliminde olacaklardır.

Hipergami tablosuna baktığınızda, kadınların her zaman 'çiftleşmeye' çalıştıklarını, erkeklerin ise 'karşıya ve aşağıya' çiftleşme eğiliminde olduğunu fark edeceksiniz.

Bu hipergami 101. Bu böyle çalışır.

Bu nedenle, statü hiyerarşisinin en altındaki bir erkek olmak istemezsiniz . Bu erkeklerin kadınlara erişimi neredeyse sıfır.

Öte yandan statü hiyerarşisinin tepesindeki elit erkekler, aslında pazarda nihai avantajı elde ederler. Yüksek kazanç potansiyeli olan yüksek değerli erkekler, aslında piyasadaki en nadir mallardır. Ve böylece en çekici kadınlar bile bu erkekler için kıyasıya rekabet edecek.

Tüm erkeklerin olmak istediği yer burasıdır - sosyal hiyerarşinin tepesindeki "alfa" noktasında , "seçim konusunda şımarık" oldukları ve istedikleri kadın kalibresini sanal olarak kendi elleriyle seçme yeteneğini kazandıkları yer.

Para Tek Faktör Değildir


Bir erkeğin sahip olduğu kaynakların (bankadaki paranın) kadın hipergamisini etkileyen tek değişken olmadığını akılda tutmak da önemlidir.

Bir erkeğin kaynak üretme yeteneği, denklemin bir diğer önemli parçasıdır.

Bu cazibe metriğine uyan, banka hesabıyla doğrudan ilgili olmayan birçok özellik var.

Örneğin, erkekler:

Zeki
Çalışkan
Motive
Hırslı
İleri düşünme
Çalışkanlar
girişimci
…Ayrıca, hipergamiye dayalı olarak kadın cazibesine kapılma eğiliminde olacaktır, çünkü bu erkeklerin mutlaka 'bankada parası' olmasa bile, yine de üreteceklerini ve bolca sahip olacaklarını gösteren nitelikler sergilemektedirler. gelecekte bir gün kaynaklar.

Buna 'kaynak potansiyeli' denir ve kadınlar bunu anlamakta oldukça iyidir.

Yaş da bunda rol oynar. Bir erkek ne kadar gençse, gelecekte çok kazanan biri olacağına işaret edebilecek nitelikler yerine, kadınlar küçük bir banka hesabını gözden kaçırmaya o kadar istekli olacaktır.

Ancak erkekler yaşlandıkça, kadınların küçük bir kaynak havuzunu gözden kaçırma olasılığı azalır.

20 yaşında ve sıfır paranız varsa, ancak para kazanmak için çok fazla motivasyonunuz varsa - bu sizi daha değerli kadınlara çekici kılmak için yeterli olabilir.

Ancak 40 veya 50 yaşındaysanız, oyun önemli ölçüde değişir.

Bankada biraz nakit paraya ihtiyacınız olacak , yoksa kadınlar sizin 'hepiniz konuşun, yürümek yok' olduğunuzu düşünmeye başlayacaklar.

Kadın Hipergamisini Erkek Olarak Avantajınız İçin Kullanmanın 9 Yolu

1. Hayatınızı Bir Araya Getirin

Temel düzeyde, bir erkek olarak hipergamiyi kendi yararınıza kullanmanın en temel ve anlaşılır yöntemi, önce kendiniz için sağlam bir temel oluşturmak için hayatınızın en temel kısımları üzerinde çalışmaya (ve iyileştirmeye) başlamaktır.

Başka bir deyişle, hayatınızı bir araya getirin .

Başlangıç ​​olarak bu, daha istikrarlı ve başarılı olmanıza yardımcı olacak temel şeyler yapmak anlamına gelir.

Başlama:

Çalışma
Gelen biraz para almak
Faturaları ödemek
Kendine iyi bak ve
Sorumluluklarınızı yönetmek
Makul bir saatte yatmak, düzenli bir saatte uyanmak ve düzenli bir sabah rutinine başlamak gibi basit şeyler bile önemlidir.

Hayatınızı bir araya getirmek , bir erkek olarak değerinizi oluşturmanın ilk adımıdır ve hipergaminin doğal işlevinden, flört hayatınızı iyileştirmek için yararlanacaktır.

2. Değerinizi Artırın
Hayatınızdaki temel şeylerin kontrolünü ele geçirdikten sonra, flört pazar değerinizi daha da artırmak için bunları geliştirmeye başlamanın zamanı gelecek.

Bunu düşünmenin en iyi yolu, her gün zihninizi, bedeninizi ve ruhunuzu seviyelendirmek için zaman harcamaktır.

Zihninizi yükseltmek, harika kitaplar okumak , harika sesli kitaplar dinlemek, faydalı podcast'leri dinlemek ve yeni şeyler öğrenmek ve bilgi tabanınızı genişletmek için harika düşünce danışmanlarıyla çalışmak.

Egzersiz yaparak , daha sağlıklı beslenerek ve sigara, aşırı alkol kullanımı ve uyuşturucu kullanımı gibi kötü alışkanlıkları ortadan kaldırarak vücudunuzun seviyesini yükseltin.

Hayatınızda maneviyatı geliştirerek ruhunuzu yükseltin. Bu, dini inançlarınız konusunda daha ciddi olmanız veya kendinizle sizi daha büyük bir barış, sükunet ve dinginlik duygusuna götürecek daha derin bir ilişki geliştirmeniz anlamına gelebilir.

3. Kendi Zihinsel Menşe Noktanızı Kendiniz Yapın
Rollo Tomassi, The Rational Male adlı blogunda bu kavramdan uzun uzun bahsetmiştir .

Entrepreneurs In Cars'tan Richard Cooper , hem YouTube kanalında hem de The Unplugged Alpha: The No Bullsh*t Guide To Winning With Women & Life adlı kitabında bu konuyu tartıştı .

İnanılmaz sağlam bir tavsiye.

Ve yine de, erkeklerin büyük çoğunluğu bunu tamamen görmezden geliyor.

Günlük hayatınızı bir erkek olarak yaşarken, kendinize öncelik vermek ve zamanınızın ve çabanızın çoğunu kendinizi geliştirmek, mükemmelliği kovalamak ve olabileceğiniz en iyi adam olmaya çalışmak için harcamak hayati derecede önemlidir.

Ne yazık ki, çoğu erkek bu felsefeyi kadınları kovalamak, basitleştirmek ve temelde tüm zamanlarını ve kaynaklarını kendileri için yaratmak yerine değer vermek için harcamak için terk ediyor.

Erkekler bunu, kıtlık zihniyetinde yaşadıkları ve kadınların dikkatini çekmek için çaresiz oldukları için yaparlar.

Ama flört hayatınızı daha iyi hale getirmek için kadın hipergamisini bu şekilde kullanamazsınız.

Flört pazarında çekici bir erkek olmak ve hipergamiyi kendi yararınıza kullanmak istiyorsanız, önceliğinizi kendiniz yapmayı öğrenmelisiniz.

4. Kendinizi Koruyucu ve Sağlayıcı Olarak Ayarlayın
Hipergaminin temel işlevinin, dişinin hayatında güvenlik ve güvenlik arama içgüdüsünü kolaylaştırmak olduğunu asla unutmayın.

Büyük ölçüde, kadın çekiciliğinin üzerine inşa edildiği şey budur.

Kadınlar, ilkel insan toplumunun genellikle acımasız ve tehlikeli ikliminde hayatta kalmalarına ve gelişmelerine yardımcı olmak için bu şekilde gelişti.

Ancak bir erkek olarak, potansiyel eşlerinize tam olarak aradıklarını sunabilecek türden bir adam olduğunuzu gösteren sinyaller yayınlayarak bu eski insan programlamasından yararlanabilirsiniz.

Size hayatımdan bunun kişisel bir örneğini vereceğim.

Evliliğim bittikten sonra ilk çıkmaya başladığımda, hala eski sevgilimle aynı evde yaşarken, çekici kadınların bana ilgi göstermesini zar zor başarabiliyordum .

Ama sonra, yeni bir daireye taşınıp kendi alanımı ve alanımı alır almaz, kadınların kalibresinde neredeyse ani bir artış olduğunu gördüm.

Bu fark neredeyse gece gündüzdü.

Sonra kendi evimi alıp daha büyük bir şehre taşındığımda bu etki yine çok arttı.

Yaşam alanımı ve alanımı her yükselttiğimde, daha seksi kadınların beni flört olasılığı olarak daha ciddiye aldığını fark ettim.

Neden? Niye?

Çünkü alanımı ve yaşam alanımı her yükselttiğimde daha güçlü güvenlik ve güvenlik sinyalleri gönderiyorum.

Ben kendi evine sahip olabilecek türden bir adamım.


Bu nedenle, sahip olduğum evin kalitesini karşılayamayan diğer erkeklerden ve çok daha büyük bir dereceye kadar, kendi yerlerini karşılayamayanlardan (yani, hala ebeveynlerinin bodrumunda yaşayan erkekler) daha üst sıradayım. .

Aynı durum ulaşım için de geçerlidir. Daha güzel bir araba aldığımda çekiciliğimi artırdı.

Hepsi önemli.

Aileniz ve yakın çevreniz için daha fazla güvenlik ve emniyeti kolaylaştıracak yaşamınızda varlıklar inşa etmek sizi her zaman daha arzu edilen bir adam yapacaktır.

Bu, bu varlıklardan kadınlar için yararlanmayı gerçekten teklif edip etmemenizden bağımsız olarak doğrudur.

Sadece onlara sahip olduğun gerçeği seni daha çekici kılıyor.

5. Odadaki En İyi Adam Olun
Her gün seviye atlamak ve daha iyi bir adam olmaya çalışmak, her şeyin başladığı yerdir.

Ancak nihayetinde, rekabet ettiğiniz erkek tiplerine dikkat etmek ve bu karşılaştırmaları kendinizi seviye atlamak için muhtemelen ne kadar iş yapmanız gerektiğine dair bir ölçü olarak kullanmak önemli olacaktır.

Bu, kendinizi sürekli olarak diğer insanlarla karşılaştırmanız ve 'Jones'ları kovalamanız' gerektiği anlamına gelmez.

Ancak bu , flört pazarındaki rekabetinizin farkında olmanın ve sürekli olarak bu seviyelerin üzerinde puanlar elde etmek için çaba göstermenin sizin yararınıza olduğu anlamına gelir .

Tipik sosyal çevrenizdeki erkeklerle dolu bir odadayken, odadaki en fit, en sağlıklı, en güçlü adam siz misiniz?

En çok sen mi kazanıyorsun?

En iyi stile sahip misin?

En büyük sosyal yeteneğe sahip en kendine güvenen adam mısınız?

Oyununuz daha mı iyi?

Hedeflerini rakiplerinden daha iyi anlayan büyük bir amacı olan bir adam mısınız ?

Odadaki en ölümcül ve fiziksel olarak tehlikeli adam sen misin?

Bunların hepsi kendinize sormanız gereken son derece önemli sorular.

Flört etmede inanılmaz derecede başarılı olmak için tüm bu kategorilerin en iyisi olmak zorunda değilsin.

Ancak hipergami, kadınları her zaman alabilecekleri en iyi anlaşmayı yapmaya itecektir.

Dolayısıyla, tüm bu farklı alanlarda değerinizi artırma konusunda ne kadar iyi olursanız, mevcut diğer seçeneklere kıyasla o kadar iyi görünürsünüz ve o kadar çok kadın sizi başka biri yerine önceden seçer.

6. Güçlü Değer Sinyalleri Yayınlayın
Bir erkek olarak seviye atlamak, değerinizi artırmak ve odadaki en iyi adam olmak için çabalamak, flört başarınızı artırmak için hipergamiye girmenin mükemmel ve gerekli adımlarıdır.

Bununla birlikte, bu sinyalleri sosyal çevrenizdeki kadınlara nasıl etkili bir şekilde yayınlayacağınızı öğrenmeniz de önemlidir.

Bunun güzel bir sanatı var ve bir dereceye kadar her erkek kendi stilini geliştirmek zorunda kalacak.

Bu sinyalleri şov yapmadan , kibirli davranmadan veya insanları etkilemeye çalışıyormuş gibi davranmadan organik olarak yayınlamanın bir yolunu bulmanız da önemlidir.

Örneğin, bunu yapma tekniğim, etkileşimde bulunduğum kadınlarla hedeflerim, tutkularım ve amacımla ilgili ayrıntıları paylaşmaktır.

Bunlar benim için konuşmak için çok organik şeyler çünkü onlar hakkında konuşmayı seviyorum.

Bu aynı zamanda birlikte olduğum kadınlara tutkularını, amaçlarını ve hedeflerini de sormam için bana harika bir fırsat veriyor.

Gördün mü, kadınlarla çıktığımda ve onlarla ilişki kurduğumda, onları sürekli araştırıyorum ve birlikte vakit geçirebileceğim en değerli kadınları bulmaya çalışıyorum.

Yani bunların hepsi birbirine uyuyor ve ilgili herkesin yararına çalışıyor.

Bu verir:

Kadınlar sinyallerini bana yayınlama fırsatı
Bana sinyallerimi onlara yayınlama fırsatı ve
İkimiz de birbirimizi organik olarak tanımak için en iyi şans
Her erkek muhtemelen bu tekniği kadınlarla olan etkileşimlerinde kullanmanın biraz farklı bir yolunu bulacaktır.

Ama ne yaparsan yap, sadece otantik olarak yaptığından emin ol.

Kesinlikle sadece kadınları etkilemeye veya haksız yere dikkat çekmeye çalışan bir erkek tipi olarak karşılaşmak istemezsiniz.

7. Simping'i Durdurun
Bugün, erkeklerin büyük çoğunluğunun, asla şansları olmayacak kadınları taklit ederek düşüncesizce ve anlamsızca tonlarca zaman ve değer verdiği bir toplumda yaşıyoruz.

Erkekler simya yapmayı düşündüklerinde, genellikle kadınlara para vermeyi veya karşılığında hiçbir şey almadan faturalarını ödemelerine yardımcı olmayı düşünürler.

Ancak bunun aslında bundan çok daha derine indiğini anlamak çok önemlidir.

Simping sadece bir kadına para verme eylemi değildir.

Aslında, değerimizi artırmak ve kadınlara güçlü çekim sinyalleri göndermek istiyorsak, kurtulmamız gereken kapsayıcı, doğuştan gelen bir davranış kalıbıdır.

İşte erkeklerin kadınlar için her gün farkında bile olmadan basitleştirdiği yöntemlere bazı örnekler:

Instagram'da kızların fotoğraflarına kalp tepkisi
++++ izlemek
Web kamerası modelleri için ödeme
OnlyFans'ta seks işçilerine ödeme yapmak
Size coşkuyla yanıt vermeyen ve gerçek dünyada sizinle vakit geçirmeye çalışan kadınlara sosyal medyada sürekli DM atmak
Çabalarınıza tam olarak uymayan bir kadın için teke hastalığına yenik düşmek
Onunla düzenli seks yapmadığınız zamanlarda onunla çıkma ya da yatma arzusuyla motive olan herhangi bir kadın için herhangi bir para harcamak ve
Çabalarınızdan herhangi bir somut sonuç almadan, flört profillerinde durmadan gezinme
Bu şeylerden bazıları o kadar da kötü görünmeyebilir.

Ancak bunların tümü, değerli zamanınızı, kaynaklarınızı ve değerinizi gerçek hayatınıza gerçek anlamda katkıda bulunmayan kadınlara harcamayı içerir.

8. Kıt Bir Mal Olun
Unutmayın, hipergami kadınları flört pazarında alabilecekleri en iyi anlaşmayı aramaya iter.

Koleksiyon öğelerini düşünün. En değerlileri hangileri?

Genel olarak konuşursak, en kıt, en nadide, en çok aranan mallar en yüksek fiyatı emreden mallardır.

Dolayısıyla, erkekler olarak kendi değerimizi artırmak için 'piyasa kıtlığı' kavramını devreye sokmak bizim çıkarımızadır.

Bu kısmen, kadınlar için basitleşmemenin bu kadar önemli olmasının nedenidir.

Pek çok kadının seni arzuladığı kadar yüksek kalibreli bir erkek olmaya çalışmalısın. Ama çok azı senin ilginden zevk almalı.

O zaman, daha da azı sizinle zaman geçirme veya çok mücadele, zorlukla kazanılmış, zor kazanılmış kaynaklarınızdan yararlanma fırsatına sahip olmalıdır.

Değerlerini istemeden de olsa düşük değerli kadınlara veren erkekler piyasa değerlerini düşürürken, değerlerini yalnızca 'hak ettiğini' düşündükleri birkaç kadın için saklayan erkekler flört piyasasındaki değerlerini artırır.

Bu teoride oldukça basit bir kavramdır, ancak birçok erkek bununla mücadele eder.

Birçok erkek, kadınların dikkatini çekmek için çaresizdir ve bu onları bolluk zihniyeti yerine kıtlık zihniyetiyle yaşamaya iter.

Kendinizi flört pazarında kıt, ancak değerli bir meta haline getirme konusunda ne kadar iyi olursanız, kadın hipergamisinin içgüdüleriyle o kadar çok meşgul olursunuz ve rakiplerinizden daha yüksek eş değerleri sinyali verirsiniz.

9. Zırhlı Sınırları Belirleyin
Akılda tutulması gereken bir diğer önemli kural da, hipergaminin kadınları kendilerinden daha iyi erkekleri istemeye sevk etmesidir.

Ve bunu kendi yararınıza kullanmanın en iyi yollarından biri, yasal olarak ondan daha iyi olmaktır.

Ve bunu yayınlamanın en iyi yollarından biri, çıktığın kadınların saçmalıklarına katlanmadan bir erkek olarak saygı duymayı öğrenmektir.

Eril güç, nezaket ve saygı ile kesin sınırlar koymak için hızlı olun.

Bir kadın sınırlarınıza cevap vermez ve size saygısızlık etmeye devam ederse, nükleer seçeneği uygulayın ve ondan uzaklaşın.

Bu, yüksek değerinizin ve standartlarınızın gerçek hayattaki bir gösterimidir.

Asla başarısız olmaz. Kadınlarla ne zaman katı sınırlar çizsem, onlar da:

Sinirlenip bana daha fazla saygısızlık ederek onlardan uzaklaşmama neden oluyor veya
Davranışlarını ayarlıyorlar ve ben onları düzelttiğimde çok istekli oluyorlar - bu da benimle daha fazla yatmak istemelerine neden oluyor gibi görünüyor.
Kadınlar, sıkı sınırlar koymak için erkeksi güçlerinden yararlanabilen erkeklere gerçekten iyi tepki verirler, çünkü bu, sizin yalnızca kendi duygularınızı ve yetilerinizi değil, aynı zamanda hayatında yüksek standartları yöneten bir erkek olduğunuzu bilmelerini sağlar. saygısızlık veya saçmalık için sıfır tolerans.

Tüm bunlar, çoğu erkeğin asla erişemeyeceği bir ton değeri yayınlamanıza yardımcı olur.

Çözüm

İşte aldın!


Artık kadın hipergaminin tam olarak ne olduğunu ve bunu bir erkek olarak kendi yararınıza nasıl kullanacağınızı daha iyi anladığınıza inanıyorum.

Sadece unutmayın - bunun tüm amacı kadın doğasını daha iyi anlamaktır, böylece bir erkek olarak seviye atlayabilir ve flört pazarında başarılı olabilirsiniz.

Ve temel çizgi şudur - her gün mümkün olan en iyi, en yüksek değere sahip insan olmak için çabalamak.

Zor iş bu. Önce bununla ilgilen, sonra diğer tüm parçaları yerine koymak çok daha kolay olacak.

Kaynakça: https://technogezgin.com/hipergami-nedir...a-egilimi/
13-08-2022 20:26
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Bot Moderatör
Mod

Oto Mesaj

Konunuzu uygun kategoriye açmaya özen gösteriniz. Uygun Kategorilere Açılmayan Konuları Sağ Alttan Uyar a Tıklayarak Bize Rapor Ediniz. Kırık Linkleri de Bize Rapor Ediniz...

13-08-2022 20:26
Cevapla  Gönder 

Anahtar Kelimeler

Güncel Örneklerle Hipergami Nedir? indir, Güncel Örneklerle Hipergami Nedir? Videosu, Güncel Örneklerle Hipergami Nedir? online izle, Güncel Örneklerle Hipergami Nedir? Bedava indir, Güncel Örneklerle Hipergami Nedir? Yükle, Güncel Örneklerle Hipergami Nedir? Hakkında, Güncel Örneklerle Hipergami Nedir? nedir, Güncel Örneklerle Hipergami Nedir? Free indir, Güncel Örneklerle Hipergami Nedir? oyunu, Güncel Örneklerle Hipergami Nedir? download


Güncel Örneklerle Hipergami Nedir?
Yazdırılabilir Sürüm
Bu Konuyu Arkadaşına Gönder
Konuya Abone Ol
Forum'a Git:

Zaman: 07-06-2023, 15:27

İletişim - Bedava Siteni Tanıt - Hafif Sürüm - RSS - Yukarıya dön