Çeşitli Sebeplerden Dolayı Artık Siteye Üye Olmak İçin Davetiye Kodu Gerekiyor.

Davetiye Başvurusunda Bulunmak İçin Buraya Tıklayın.

Kırık Linkleri/Kapanan Siteleri Bize Rapor Edin ! ! !

Cavit Bulut


Cavit Bulut

Bu Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretÇi
Cevapla  Gönder 
Nasıl Güçlü Şifre Oluşturulur?
111333444455555
Bu Konuyu Oyla:
Değerlendir:
Konu Görünümü Doğrusal Görünüm
HubeleMiBubele
Rank 1
*

Çevrimdışı

Üçgen  Mesajlar: 40
Üçgen  Üyelik Tarihi: 17-05-2020
Üçgen  Rep Puanı: 0
Üçgen 
Teşekkürler: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür edildi.
Mesaj: #1
Nasıl Güçlü Şifre Oluşturulur?
Her yıl 7 Mayıs'ta dünyanın dört bir yanındaki kuruluşlar, son kullanıcılarına güçlü bir parolanın önemini hatırlatır. Ancak, uzak iş gücünün yeni normal ve günlük olarak dijital olarak değiş tokuş edilen bilgi miktarındaki keskin artışla birlikte, güçlü parola en iyi uygulamaları yıl boyunca herkesin önceliği olmalıdır.

Veri güvenliğine verilen artan kamu önemine rağmen, küresel nüfusun büyük bir kısmı profesyonel ve kişisel hesaplarını güvence altına almak için zayıf parola kullanıyor. Google'a göre , %24'ü hesap şifresi olarak "parola", "Qwerty" veya "123456" kelimelerini kullanırken, yalnızca %34'ü şifrelerini sık sık değiştiriyor.

neden bu bir sorundur? Sektörünüz veya kuruluşunuzun yerleşik siber güvenlik koruması düzeyi ne olursa olsun, basit parolalar çalışanlarınız, ağınız ve verileriniz için sorundan başka bir şey değildir. Bir bilgisayar korsanı tarafından kolayca tahmin edilirlerse, ağınız, e-postanız, bulut uygulamalarınız için oturum açma verilerinin yanı sıra sosyal ağ siteleri, kişisel e-posta, çevrimiçi bankacılık ve e-ticaret siteleri için kişisel parolalar tehlikeye girebilir.

Unutmayın
Her giriş, bir siber suçlunun şirket ağına girip verileri çalması için bir şanstır.

Güvenlik farkındalığı eğitiminizin ve kampanyalarınızın bir parçası olarak, parola güvenliğini hedefleyen mikro ve nano-öğrenmeleri ve çalışanlara güçlü parola temellerini hatırlatmak için bültenler ve posterler kullanın.

Bu Güçlü Parola En İyi Uygulamalarını Hatırlayın
Siber suçlular, çoğu insanın hatırlaması kolay parolalar oluşturduğunu ve genellikle aynı parolayı birden çok hesapta yeniden kullanacağını bilir. Bu nedenle, hesapların geri kalanına kolayca erişmek için tek bir hesabı hacklemek yeterlidir.

Lütfen bu yedi güçlü parola en iyi uygulamasını incelemek ve bu parola yönergelerine uymayan tüm hesaplar için yeni parolalar oluşturmak için birkaç dakikanızı ayırın:

1. Sıralı sayılar veya harfler kullanmayın
Örneğin, 1234, qwerty, jklm, 6789 vb. kullanmayın.

2. Doğum yılınızı veya doğum ayınızı/gününüzü şifrenize eklemeyin.
Siber suçluların sosyal medya hesaplarınızı gözetleyerek bu bilgileri kolayca bulabileceğini unutmayın.

3. En az sekiz harf, sayı ve sembolden oluşan bir kombinasyon kullanın
Parolanız ne kadar uzun ve karakter çeşitliliği ne kadar fazlaysa, tahmin edilmesi o kadar zor olur. Örneğin, M0l#eb9Qv? büyük ve küçük harflerin, sayıların ve simgelerin benzersiz bir kombinasyonunu kullanır.

4. Farklı alakasız kelimeleri şifrenizde veya parolanızda birleştirin
Bu, siber suçluların şifrenizi tahmin etmesini zorlaştırır. Popüler şarkılardan, filmlerden veya televizyon programlarından cümleler kullanmayın. Parolanızı oluşturmak için üç veya dört uzun kelime kullanın. Örneğin, 9SpidErscalKetobogGaN .

5. Sözlükte bulunan adları veya kelimeleri kullanmayın
Şifreyi tahmin etmeyi zorlaştırmak için harfleri sayı veya sembollerle değiştirin. Veya parolada veya parolada kasıtlı olarak yazım hataları kullanın. Örneğin, "veranda bahçesi" için P8tty0G#5dn .

6. Parolalarınızı saklamak için bir parola yöneticisi kullanın
Parolalarınızı bilgisayarınızdaki bir belgede saklamayın. Tüm profesyonel ve kişisel parolaları depolamak için BT/destek ekibi tarafından size sağlanan parola yöneticisi aracını kullandığınızdan emin olun.

7. Şifrelerinizi tekrar kullanmayın
Her cihaz, uygulama, web sitesi ve yazılım parçası benzersiz ve güçlü bir parola veya PIN gerektirir. Unutmayın, bir siber suçlu parolalarınızdan birini tahmin ederse, bunu tüm kişisel ve profesyonel hesaplarınızı ele geçirmeye çalışmak için kullanır.

Şifrelerinizi asla kimseyle paylaşmamayı unutmayın. Buna iş arkadaşlarınız, BT/destek ekibi, müşteri hizmetleri/yardım masası personeli, aile üyeleri ve arkadaşlar dahildir.

Ayrıca, şifre bilgilerinizi isteyen kimlik avı e-postalarına , mesaj gönderme metinlerine ve vishing aramalarına dikkat edin – şifreniz, doğum tarihiniz, adresiniz veya kredi kartı bilgileriniz dahil olmak üzere hiçbir kişisel bilgiyi yanıtlamayın veya vermeyin.

Parolalarınıza Asla Eklememeniz Gereken Bilgiler
Parolaları güncellerken ve yeni parola oluştururken lütfen aşağıdaki bilgileri parolalarınıza eklemeyin:

Evcil hayvanınızın adı.
Doğum gününüz veya aile üyelerinin doğum günü.
Hobiniz, işiniz veya ilgi alanlarınızla ilgili herhangi bir kelime.
Şehir/kasaba, sokak, ev/apartman numarası veya ülke dahil olmak üzere ev adresinizin bir kısmı.
Adınız veya bir aile üyesinin adı.
Siber suçlular, şifrenizi ele geçirmelerine yardımcı olabilecek ipuçları bulmak için kurbanlarını internette araştırır. Ve şifrenizi stratejik olarak tahmin etmek için sizinle, nerede yaşadığınız, ilgi alanlarınız ve aileniz hakkında herhangi bir ipucu alacaklar.

Parolalarınızdan herhangi biri sizinle kişisel olarak bağlantılı herhangi bir bilgiyi kullanıyorsa, lütfen birkaç dakikanızı ayırıp güçlü parola en iyi uygulamalarımızı izleyerek parolalarınızı güncelleyin.

Sosyal Medya Parolanızı Nasıl Korumalı ve Güvenli Tutabilirsiniz?
Birçok web sitesi, uygulama ve araç artık Facebook, Twitter, Instagram veya diğer sosyal medya hesaplarınızı kullanarak oturum açmanıza izin veriyor. Bu, yeni bir kullanıcı adı ve şifre oluşturmanız gerekmediğinden, ortalama web kullanıcısının deneyimine kolaylık sağlar. Ancak bu özelliği kullanmak sizi sosyal ağ veri ihlallerine karşı savunmasız hale getirir.

Bir siber suçlu, Facebook hesabınızın kimlik bilgilerine sahip olduğunda, Facebook ile giriş yaptığınız diğer web sitelerine, uygulamalara veya araçlara erişebilir.

Sosyal ağ şifrelerinizi nasıl korumalı ve güvende tutacağınıza dair beş ipucu
Şifreleri tekrar kullanmayın ve sık sık değiştirmeyin. Güçlü bir parola oluşturmuş olsanız bile, bunu birden çok sosyal ağda, web sitesinde ve uygulamada yeniden kullanmayın.
Parolalarınızı saklamak için bir parola yönetim aracı kullanın. BT/destek ekibi tarafından size sağlanan parola yönetim aracını kullanın. Kişisel ve profesyonel parolaları saklamak için bunu kullanın. En popüler şifre yöneticilerinden bazıları Dashlane, Keeper ve LastPass'tir. Parolalarınızı bilgisayarınızdaki veya akıllı telefonunuzdaki bir dosyada saklamayın.
İki faktörlü kimlik doğrulamayı kullanın. Bir siber suçlu, sosyal ağ kullanıcı adınızı ve parolanızı tahmin ederse, iki faktörlü kimlik doğrulama, suçluyu oturum açmak için güvenli bir PIN sağlamaya zorlar. Oturum açma girişimi hakkında, parolanızın saldırıya uğradığını bildiren bir bildirim alırsınız. Bu bildirim e-postasını veya metnini alırsanız, erişimi reddedin ve hem şifrenizi hem de kullanıcı adınızı hemen değiştirin.
Facebook veya sosyal ağ kimlik bilgilerinizle hesaplara veya web sitelerine giriş yapmayın. Facebook kimlik bilgileriniz tehlikeye girerse, bilgisayar korsanı artık Facebook oturum açma bilgilerinizi kullanan tüm uygulamalara ve web sitelerine erişebilir.
Arkadaşlık isteklerine, sohbet mesajlarına ve yeni takipçilere veya arkadaşlara dikkat edin. Facebook'ta zaten arkadaş olduğunuz kişilerden veya sıfır gönderisi olan Instagram takipçilerinden gelen Facebook arkadaşlık isteklerine karşı dikkatli olun. Siber suçlular, arkadaşınızın hesabını hackleyebilir, size bir arkadaşlık isteği gönderebilir ve ardından hesaplarınızı ele geçirmek için kullanılabilecek bilgileri toplamaya başlayabilir. Sosyal ağ hesabınız saldırıya uğradıysa, herkese açık olun ve “Uyarı, hesabım saldırıya uğradı. Hesabımdan gelen arkadaşlık isteklerine, doğrudan mesajlara veya sohbetlere yanıt verme."
Her şeyden önce, şüpheli ve dikkatli olun. Parolanızı sıfırlamayı vaat eden e-postalara güvenmeyin. Hiçbir şirket size istenmeden parola sıfırlama veya hesap doğrulama e-postası göndermez. Bir arkadaşlık isteği veya sohbet mesajı hakkında şüpheniz varsa, mesajı görmezden gelin ve arkadaşınızı şüpheli istek konusunda uyarmak için e-posta veya kısa mesaj yoluyla iletişime geçin.

Siber saldırılara ve saldırılara karşı en iyi savunma hattınız sizsiniz. Güçlü parolalar oluşturun. Acil bir dil kullanan ve/veya size özel bir teklif veya ücretsiz ödül vaat eden e-postalara, kısa mesajlara ve telefon görüşmelerine karşı dikkatli olmayı unutmayın.

Kaynakça: https://technogezgin.com/sifre-olusturma-rehberi/
13-11-2022 11:45
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Bot Moderatör
Mod

Oto Mesaj

Konunuzu uygun kategoriye açmaya özen gösteriniz. Uygun Kategorilere Açılmayan Konuları Sağ Alttan Uyar a Tıklayarak Bize Rapor Ediniz. Kırık Linkleri de Bize Rapor Ediniz...

13-11-2022 11:45
Cevapla  Gönder 

Anahtar Kelimeler

Nasıl Güçlü Şifre Oluşturulur? indir, Nasıl Güçlü Şifre Oluşturulur? Videosu, Nasıl Güçlü Şifre Oluşturulur? online izle, Nasıl Güçlü Şifre Oluşturulur? Bedava indir, Nasıl Güçlü Şifre Oluşturulur? Yükle, Nasıl Güçlü Şifre Oluşturulur? Hakkında, Nasıl Güçlü Şifre Oluşturulur? nedir, Nasıl Güçlü Şifre Oluşturulur? Free indir, Nasıl Güçlü Şifre Oluşturulur? oyunu, Nasıl Güçlü Şifre Oluşturulur? download


Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Bilgisayar için Wireless şifre kırma nullsix 1 1,972 09-05-2015 14:07
Son Mesaj: pctamircisi

Nasıl Güçlü Şifre Oluşturulur?
Yazdırılabilir Sürüm
Bu Konuyu Arkadaşına Gönder
Konuya Abone Ol
Forum'a Git:

Zaman: 29-01-2023, 22:46

İletişim - Bedava Siteni Tanıt - Hafif Sürüm - RSS - Yukarıya dön