Çeşitli Sebeplerden Dolayı Artık Siteye Üye Olmak İçin Davetiye Kodu Gerekiyor.

Davetiye Başvurusunda Bulunmak İçin Buraya Tıklayın.

Kırık Linkleri/Kapanan Siteleri Bize Rapor Edin ! ! !

Cavit Bulut


Cavit Bulut

Bu Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretÇi
Cevapla  Gönder 
Bilgisayar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
111333444455555
Bu Konuyu Oyla:
Değerlendir:
Konu Görünümü Doğrusal Görünüm
HubeleMiBubele
Rank 1
*

Çevrimdışı

Üçgen  Mesajlar: 44
Üçgen  Üyelik Tarihi: 17-05-2020
Üçgen  Rep Puanı: 0
Üçgen 
Teşekkürler: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür edildi.
Mesaj: #1
Bilgisayar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Aceleyle karar vermeyin; İş gereksinimlerinizin ne olduğunu anlamak için zaman ayırın.

İster ilk PC'nizi satın alın, ister bir ağ oluşturun, kararınız şirketinizin uzun vadeli ihtiyaçlarına dayalı olmalıdır. Bilgisayar satın alırken göz önünde bulundurulması gereken ilk 10 şey aşağıdadır.

1. Neden bir bilgisayara ihtiyacınız var?
Şirketin bilgisayarla yapması gerekenleri önem sırasına göre yazın. Örneğin:

Bilgisayar çoğunlukla idari ve muhasebe görevlerini yerine getirecek mi?
Çalışanlar sık ​​seyahat ediyor mu?
Müşterilere gösteriler için kullanılacak mı?
Grafik tasarım, video prodüksiyonu veya mühendislik gibi profesyonel programları çalıştıracak mı?
Bu bilgisayarın ofiste farklı konumlardan İnternet erişimine ihtiyacı var mı?
Tarayıcılar ve yazıcılar gibi hangi çevre birimleri kesinlikle gereklidir?
BT ile ilgili maliyetlerin çoğu donanımdan değil, işçilik ve zaman gibi yumuşak maliyetlerden kaynaklanır.

2. Yenilenmiş veya onarılmış bilgisayarlara dikkat edin
BT ile ilgili maliyetlerin çoğu donanımda değil, işçilik ve zaman gibi geçici maliyetlerdedir. Teknolojiden anlayan çalışanlar, bilgisayarın ömrünü uzatmak için bileşenleri yükseltmek veya paradan tasarruf etmek için sıfırdan yeni bilgisayarlar oluşturmak isteyebilir. Bitmiş ürün yüzeysel olarak hazır bir bilgisayardan daha ucuza mal olsa da, çok daha az güvenilirdir ve personeli daha önemli sorumluluklardan uzaklaştırır.

Örneğin, yükseltilmiş ancak güvenilmez bir bilgisayarda siparişleri takip eden beş çalışanı olan küçük bir kumaş mağazasını hayal edin. Bu bilgisayarda iş gününün ortasında hafif bir arıza olursa, yalnızca bilgisayarı o anda kullanan kişi işi başaramamakla kalmaz, aynı zamanda teknolojiden daha bilgili çalışanlar sorunu çözmek için yaptıklarını durdurmak zorundadır (hatta eşit olduklarını varsayarsak). dükkanda). Bu, iş gücünün en az yüzde 40'ının BT maliyetlerinden kısılması nedeniyle saatlerce hareketsiz kalması anlamına geliyor. Bunlar yanlış algılanan tasarruflardır.

3. Dizüstü mü masaüstü mü? Gerçekten neye ihtiyacın var?
Çalışanlar sürekli yoldayken ve hareket halindeyken şirket verilerine erişmeleri gerekiyorsa, dizüstü bilgisayarlar en iyi çözümdür. Intel Centrino mobil teknolojisi gibi kablosuz teknolojilerle çalışanlar, kablosuz ofislerin yanı sıra çoğu uluslararası havaalanında ve kafede internete bağlanabilir. 2006 yılına kadar 31,2 milyon kullanıcı olacağı tahmin edilen mobil teknoloji hızla gelişiyor. Birçok ofis, ofis mobilitesinden yararlanıyor; çalışanlar, toplantılar sırasında Web'de bilgi arayabilir veya binanın herhangi bir yerinden diğer çalışanlarla konferans yaparken işlerini yapabilirler. . Dizüstü bilgisayarlar başlangıçta masaüstü bilgisayarlardan daha pahalıdır, ancak daha uzun vadeli üretkenlik sunar ve genellikle çalışan memnuniyetini artırır.

4. Yazılım - nereden başlamalı?
İlk olarak, bir işletim sistemi seçin. Windows, Macintosh ve Linux'un güçlü yönleri vardır. Dünya çapındaki bilgisayarların yüzde 85'i Windows işletim sistemlerini kullanmasına rağmen, Linux popülerlik kazanıyor. En rahat görüneni ve en önemli görevleri yerine getireni kullanın.

Çoğu şirket bir tür kelime işlem ve muhasebe yazılımı kullanır. Microsoft Office, bu tür faaliyetler için en popüler yazılımdır.

Son olarak, mühendislik, grafik tasarım, video düzenleme veya şirketin gerçekleştirdiği diğer özel görevler için sektöre özel yazılım satın alırken, çoğu yazılımın donanım gereksinimlerini ambalajında ​​açıkça belirttiğine dikkat edin. Satın alınan bilgisayarın bu yazılım yapılandırmalarını karşıladığından emin olun.

5. Ekstralar?
Profesyonel programları veya özel görevleri çalıştırmak, bilgisayara ekstra bileşenlerin eklenmesini gerektirebilir. Grafik veya video uygulamaları için grafik hızlandırıcılı bir video kartı gerekecektir. Daha yüksek kaliteli kartlar, bilgisayar monitöründe daha iyi video görüntüleri sağlar. Dijital kameralar, şirketin ve çalışanların görüntülerini Web'e koymanın harika bir yoludur. Bir Web kamerası, çalışanların ülkenin farklı uçlarında olsalar bile yüz yüze görüşme yapmalarına da olanak sağlayabilir. Bazı şirketler bu çevresel aygıtları bilgisayarla birlikte ücretsiz olarak sunar, ancak çoğu tek başına 200 dolardan fazlaya mal olmaz.

6. Güvenliği gözden kaçırmayın
Asya'daki her 10 tüketici işleminden biri, iş ve devlet işlemleri için benzer sonuçlarla birlikte İnternet dolandırıcılığına tabidir. İşlemler güvenli olsa bile, virüsler her gün bilgisayar sistemlerini yavaşlatmak ve hatta kapatmakla tehdit ediyor. Virüsler ve solucanlar 2003'te işletmeye 55 milyar ABD dolarına mal oldu. 2004'ün ilk iki ayında bu sayı en az 86 milyar ABD dolarına sıçradı. KOBİ'ler iş verilerini riske atamaz, bu nedenle bilgisayarların diğer programları bozmadan virüsten koruma yazılımı çalıştırabildiğinden emin olun. Hyper-Threading Teknolojisini destekleyen Intel Pentium 4 işlemcili bir bilgisayar, çoklu görevler için tasarlanmıştır. Aynı anda iki farklı programdan iki ayrı iş parçacığını veya bilgi parçasını işleyebilir. Örneğin, aynı anda diğer uygulamalar üzerinde çalışırken virüs taraması yapabilir.

7. Bellek
Teknolojisi hızla değişir. Rastgele erişim belleği (RAM), bir bilgisayarın "bilinçli" belleğidir, programları çalıştırırken kullandığı bellektir. Bir bilgisayarın o anda kullanmakta olduğu bilgileri depoladığı yer burasıdır. Temel uygulamalar en az 256 megabayt (MB) RAM gerektirir; grafikler veya diğer büyük programlar en az 512 MB gerektirir. Sabit disk, bilgisayarın uzun vadeli bilgileri sakladığı yerdir. Temel sözcük işleme ve diğer küçük dosyalar için 40 gigabayt (GB) sabit sürücü yeterli olacaktır. Çok sayıda resim, müzik veya diğer büyük dosyalar kullanırken en az 80 GB bellek yatırımı yapın.

8. Güç
Güçlü bilgisayarlar eskiden yarış arabaları gibi değerlendirilirdi - ne kadar hızlı giderlerse o kadar iyi. Son birkaç yılda, birçok bilgisayar kullanıcısı, bir bilgisayar satın alırken yüksek gücün en önemli tek faktör olmadığını keşfetti. Örneğin, artık daha fazla insan dizüstü bilgisayar kullandığından, bir işlemcinin pil ömrünü, bilgisayar ağırlığını ve kablosuz bağlantı özelliklerini nasıl etkilediğine de bakıyorlar. Yine, bilgisayarın ne için kullanılacağını dikkate alın. Genellikle yoğun programları hesaplamak veya çok sayıda çoklu görev yapmak için kullanılacaksa, bütçenin izin verdiği en hızlı işlemciye yatırım yapın. Güvenlik için, Hyper-Threading Teknolojisini destekleyen Intel Pentium 4 işlemci, hız ne olursa olsun güvenli bir bahistir. Hafif bir bilgisayar içinse, Intel Centrino mobil teknolojisini seçin.

9. Daha ucuz her zaman daha iyi değildir
Bilgisayarınız, bir masaüstü bilgisayar için üç yıl ve bir dizüstü bilgisayar için iki yıl optimum performans sağlaması gereken bir yatırımdır. Optimum performans, bugün ihtiyaç duyduğunuz performans, yeni yazılımlar için boşluk payı ve zaman içinde daha zorlu kullanım kalıplarını karşılamak için esneklik anlamına gelir. Sadece yolda pişman olmak için birkaç yüz dolar biriktirmeye çalışmayın. İyi bir üne sahip olan ve bilgisayar ömrü boyunca varlığını sürdürecek bir şirketle çalışmayı unutmayın. İnovasyonda sektörlerine öncülük eden şirketlere güvenin.

10. Satış diline aldanmayın
Bu terimlerin ne anlama geldiğini bilin:

Bayt: Belleğin ölçüldüğü birimdir. 1 Bayt, yaklaşık olarak tek bir bilgisayar karakteri büyüklüğündedir.

CD/DVD-RW: Disk sürücüsü CD veya DVD okuyabilir ve yazabilir

Sabit Disk: Bilgisayarın uzun süreli depolama alanı

LCD (Sıvı Kristal Ekran) Monitör: Düz ve ince monitör.

Ağ Kartı: Bilgisayarınızın bir Ağa (İnternet gibi) veya diğer bilgisayarlara bağlanmasını sağlar.

İşlemci: Bilgisayarın motoru ve beyni.

İşlemci Hızı: Bilgisayarın ne kadar hızlı düşündüğü. Gigahertz (GHz) cinsinden ölçülür

RAM: Rastgele Erişim Belleği. Bilgisayarın kısa süreli depolaması.

USB: Evrensel Seri Bağlantı Noktası. Cihazları bilgisayarınıza bağlamanın en yaygın yolu

Kaynakça: https://technogezgin.com/bilgisayar-alir...p-alirken/
09-04-2023 11:41
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Bot Moderatör
Mod

Oto Mesaj

Konunuzu uygun kategoriye açmaya özen gösteriniz. Uygun Kategorilere Açılmayan Konuları Sağ Alttan Uyar a Tıklayarak Bize Rapor Ediniz. Kırık Linkleri de Bize Rapor Ediniz...

09-04-2023 11:41
Cevapla  Gönder 

Anahtar Kelimeler

Bilgisayar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler indir, Bilgisayar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Videosu, Bilgisayar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler online izle, Bilgisayar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Bedava indir, Bilgisayar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Yükle, Bilgisayar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Hakkında, Bilgisayar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler nedir, Bilgisayar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Free indir, Bilgisayar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler oyunu, Bilgisayar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler download


Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Bilgisayar & Laptop Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler HubeleMiBubele 0 550 06-04-2021 15:24
Son Mesaj: HubeleMiBubele
  Ankara Bilgisayar Tamiri nullsix 0 1,342 30-08-2020 17:59
Son Mesaj: nullsix
  bağcılar bilgisayar servisi manasbey 0 936 12-11-2017 12:42
Son Mesaj: manasbey
  esenler bilgisayar servisi onlinedemir 0 883 30-10-2017 10:03
Son Mesaj: onlinedemir
  Bakırköy bilgisayar servisi pctamircisi 1 1,771 02-06-2015 17:37
Son Mesaj: MuratAvci
  beylikdüzü bilgisayar servisi pctamircisi 1 1,832 02-06-2015 17:37
Son Mesaj: MuratAvci
  istanbul avrupa yakası bilgisayar teknik servis hizmeti pctamircisi 0 1,549 09-05-2015 14:36
Son Mesaj: pctamircisi
  Bilgisayar için Wireless şifre kırma nullsix 1 2,019 09-05-2015 14:07
Son Mesaj: pctamircisi
  Bilgisayar Haberleri, Güncel Haberler ,Teknoloji haberleri Aleejhoan 0 1,810 26-02-2015 10:27
Son Mesaj: Aleejhoan
  Üsküdar Bilgisayar Servisi Error32 0 1,298 29-12-2014 01:53
Son Mesaj: Error32

Bilgisayar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Yazdırılabilir Sürüm
Bu Konuyu Arkadaşına Gönder
Konuya Abone Ol
Forum'a Git:

Zaman: 07-06-2023, 14:24

İletişim - Bedava Siteni Tanıt - Hafif Sürüm - RSS - Yukarıya dön